Electricity/Water/Gas bills

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 18 sty 2012, 09:40 Electricity/Water/Gas bills

Witam,

Wprowadzilem sie do nowego domu kilka miesiecy temu i do tej pory nie otrzymalem rachunkow za gaz itd. Czy to jest w mojej odpowiedzialnosci zeby skontaktowac sie z firma doprowadzajaca gaz,wode,prad czy w odpowiedzialnosci agencji zeby poinformowac te firmy o zmianie osob zamieszkujacych dom na samym poczatku?

Dziekuje
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 18 sty 2012, 09:43 Re: Electricity/Water/Gas bills

Witam
To Ty powinienes zadzwonic i poinformowac ze jestes nowym lokatorem, agencje sie raczej tym nie zajmuja. A pierwsze rachunki raczej przychodza po 3 miesiacach, nie liczac council tax to przychodzi odrazu.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 18 sty 2012, 09:48 Re: Electricity/Water/Gas bills

dzieki za szybka odpowiedz :) , pozdrawiam
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 18 sty 2012, 10:15 Re: Electricity/Water/Gas bills

Witam,
w moim przypadku to agencja wszystko załatwiła. Ja dostaję rachunki co 3 miesiące. Odrazu po przeprowadzce dostałam council tax i rachunki za wodę. Może warto zapytać w agencji czy oni to załatwili.

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 sty 2012, 22:04 Re: Electricity/Water/Gas bills

A może najpierw warto zajrzeć do umowy i przeczytać kto miał poinformować gazownie itd , z tego co ja wiem, to zawsze za takie rzeczy odpowiedzialny jest lokator, agencja czy landlord może czasem zaproponować że mogą pomóc w zgłoszeniu ,ale nie należy to w ich obowiązku, chyba że na umowie jest napisane że to należy w obowiązku agencji. Myślę że skoro do tej pory nic ci znikąd nie przyszło, żaden Welcome-Pack to znaczy że to Ty miałeś zgłosić .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE