Council tax, a wynajem pokoju

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Takise » 2 mar 2012, 10:38 Council tax, a wynajem pokoju

Wynajmuje pokoj u jednego typa, place 50f tygodniowo, dzisiaj przychodza jacys komornicy i mowia, ze trzeba zaplacic, zadne papiery nie sa na moje nazwisko i strasza mnie, ze moga mi zabrac sprzet. Mi skoro ja tylko wynajmuje pokoj i moje nazwisko nigdzie nie widnieje. Glowny najemca nie ma zamiaru nigdzie dzwonic itd, co zrobic? Czy moga mi cos zabrac?

Takise
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 lut 2012, 20:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 2 mar 2012, 10:59 Re: Council tax, a wynajem pokoju

Nawet przy wynajmie pokoju powinieneś spisać umowę najmu. Komorników nie musisz wpuszczać do domu chyba, że są z policją. Nie mają prawa zabierać Twoich rzeczy. Możesz się wylegitymować przed nimi i powiedzieć co należy do Ciebie, jeśli jednak dalej będą sprawiać kłopoty zgłoś sprawę na policję. Najlepiej byłoby gdybyś się jednak wyprowadził, albo zamontuj sobie zamek w drzwiach.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Takise » 2 mar 2012, 11:06 Re: Council tax, a wynajem pokoju

Problem polega na tym, ze on ma takie samo imie jak ja nazwisko, i cos moga potem kombinowac, ze niby jakas rodzina. Glowny najemca praktycznie tutaj nie mieszka.

Takise
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 lut 2012, 20:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 2 mar 2012, 12:23 Re: Council tax, a wynajem pokoju

Nie mają prawa zabrać Ci rzeczy nawet jeśli bylibyście rodziną typu rodzeństwo kuzynostwo, inna sprawa jeśli bylibyście małżonkami to wtedy mieliby prawo. Jak znowu przyjdą powiedz im, że dzwonisz po policje i tak zrób. Możesz poprosić o tłumacza na policji to powinno pomóc. Możesz też udać się z tą sprawą do Citizen Advice Bureau i poprosić o pomoc. Możesz też powiedzieć im adres tej osoby. Pamiętaj, że nikt nie ma prawa zabierać Ci Twoich rzeczy, a jeśli sami nie przyjdą z policją nie musisz ich wpuszczać do domu, a sami nie wejdą bo byłoby to wtargnięcie na teren prywatny.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 2 mar 2012, 12:44 Re: Council tax, a wynajem pokoju

Takise napisał(a): Mi skoro ja tylko wynajmuje pokoj i moje nazwisko nigdzie nie widnieje. Glowny najemca nie ma zamiaru nigdzie dzwonic itd, co zrobic? Czy moga mi cos zabrac


Jako osoba mieszkająca w domu(nawet wynajmująca pokój) masz obowiązek płacenia Council taxu. Nie płaciłeś go to też możesz za to ponieść konsekwencje. Raczej nikogo nie będzie obchodziło na kogo są papiery, ważne kto mieszka w domu.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 2 mar 2012, 12:53 Re: Council tax, a wynajem pokoju

artkor to nie tak do końca, jeśli ma na umowie, że tax ma wliczony w czynsz to mu nic nie zrobią, wszystko zależy od tego jaką ma i czy wogóle ma umowę
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Takise » 2 mar 2012, 20:44 Re: Council tax, a wynajem pokoju

No wlasnie nie mam zadnej umowy.

Takise
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 lut 2012, 20:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 3 mar 2012, 00:28 Re: Council tax, a wynajem pokoju

No to lipa, lepiej się wyprowadź, bo z councilem nie masz szans bez umowy
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Nie wybranoPostNapisane przez potatos » 4 mar 2012, 11:07 Re: Council tax, a wynajem pokoju

wiem ,ze wiele sier zmienilo w Council tax ---czy ktos wie jak to wyglada napradwe???

potatos
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 maja 2006, 03:50
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI