Papierosy a bagaż podręczny ;)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez czakim1986 » 6 mar 2012, 13:10 Papierosy a bagaż podręczny ;)

Witam wszystkich forumowiczów :)
Za parę dni wracam do UK i chciałem się Was zapytać czy mogę kupić papierosy w pl, powiedzmy 3 wagony ( 600 szt ) i wziąść je potem do bagażu podręcznego? Chciał bym je kupić w sklepie, gdyż na lotnisku często nie mają takich jakie lubię :) Szukałem wszędzie takiej informacji, ale ciężko mi coś jednoznacznie stwierdzić. Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 5 wrz 2011, 13:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nygajp2 » 6 mar 2012, 13:26 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Ja przed przylotem do UK mialem ten sam dylemat. Mysle co tam kupie i wloze w bagaz, ale niestety, celnicy zabrali mi papierosy i wypisali mandat 200zl nie mam pojecia czy to zgodne z prawem itd, ale mysle ze niechialbys trafic na te sama sytuacje. Po przejsciu przez bramke kupilem bez najmniejszych problemow papierosy i przylecialem z nimi tutaj, wiec jesli nie chcesz ryzykowac proponuje opcje kupna na bezclowej jednak:)

Jezeli pomoglem to bardzo sie ciesz.
Pozdrawiam :)

nygajp2
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 33
Dołączył: 5 lut 2012, 20:49
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karina78 » 6 mar 2012, 13:27 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

czesc,w zeszlym roku w lutym kiedy wracalam do birmingham liniami RYANAIR tez mialam w bagazu podrecznym dwa wagony papierosow i wszystko bylo ok.nikt sie nie czepial... :D

Dodano: -- 6 mar 2012, o 13:29 --

eh...moze to zalezy od tego w jakim humorze sa celnicy??? mi sie udalo...

karina78
Początkujący
 
 
Posty: 32
Wiek: 45
Dołączyła: 16 lip 2009, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nygajp2 » 6 mar 2012, 13:30 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Tez tak mysle, hmor napewno wplywa na ich zachowanie, z reszta nie chce im sie sprawdzac kazdego bagazu osobno wiec wiekszosci moze i sie uda, ja osobiscie wiecej razy nie zaryzukuje :)

nygajp2
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 33
Dołączył: 5 lut 2012, 20:49
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 6 mar 2012, 14:07 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

ja jak palilam zawsze mialam w podrecznym 2 wagony czasami 3 tyle ze nie wagonie a luzne paczki i nigdy nikt sie nie przyczepil
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 6 mar 2012, 20:01 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

my jak bylismy w Polsce w ostatnie lato, w drodze powrotnej przed nami stal gosciu, ktory mial 16 wagonow w podrecznym... tak, tak tez sie zdziwilismy, az moj Rafal spytal celnika: to ile to w koncu mozna przewiezc? celnik na to odparl ze najlepiej spytac tego pana bo on srednio co 2 tygodnie tyle przewozi... ale pod koniec wrzesnia wyczytalam na glownej stronie bham.pl ze od pazdziernika ilosc z tych 16 wagonow zmniejsza sie do 4
znalazlam link do tego artykulu
http://bham.pl/aktualnosci/2297-na-wyspy-bez-papierosow
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 6 mar 2012, 23:14 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Niedawno leciałem rajanerkiem. Wolno przewieźć 800 sztuk papierosów.
Nie ma znaczenia czy kupione w sklepie osiedlowym czy w lotniskowym.
Ograniczenia nie dotyczą wywozu z Polski tylko wwozu do UK więc celnik "odprawiający" nas na lotnisku polskim nie ma nic do gadania.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez makey » 6 mar 2012, 23:59 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

link do regulaminu wwozu towarow akcyzowych do UK:
HM Revenue & Customs (HMRC) website.

makey
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 24 sty 2008, 22:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez moloqu » 7 mar 2012, 08:46 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

czy te limity na stronce hmr&c sa na osobe? czy na pojazd? jak kilka osob bedzie wracalo samochodem to limit i tak jest ten sam?

pozdro

moloqu
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 paź 2010, 08:14
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez makey » 7 mar 2012, 09:05 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

moloqu napisał(a):czy te limity na stronce hmr&c sa na osobe? czy na pojazd? jak kilka osob bedzie wracalo samochodem to limit i tak jest ten sam?

pozdro


Limit jest na osobę.

makey
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 24 sty 2008, 22:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 7 mar 2012, 11:17 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Te limity są na osobę, ale upewnij się, czy w krajach transferowych obowiązują takie same.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 7 mar 2012, 20:48 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Można więcej niż 800szt. Jeśli cię sprawdza , to grzecznie zapytają dlaczego masz tak dużo , sensowna odpowiedz i nic ci nie zrobią , ale na pewno jak będziesz lecieć drugi raz w niedługim czasie to już bez sprawdzania się nie obejdzie i nadwyżka zostanie zarekwirowana. Sprawdzałem osobiście :)))) Druga sprawa jadąc samochodem , prawie każdy kraj tranzytowy ma inne limity. W Niemczech jeden wagon i koniec. Parę razy ostatnio jechałem przez Olszyne i za każdym razem trzepanko . Ostatnio mieliśmy 3 wagony fajek na 2 osoby i juz był mały problem . Ostatecznie nic nie zabrali tylko pogrozili palcem i kazali o limitach pamiętać.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez czakim1986 » 8 mar 2012, 11:07 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

No to dziękuję wszystkim za odpowiedź :) W takim razie wezmę sobie 3 wagoniki do bagażu podręcznego zakupione w polskim sklepie, a nie na bezcłowym.. Ja lecę z katowic wizzairem - mam nadzieję, że nie będzie problemów. Faktycznie, jeżeli jest limit 800 papierosów to nieważne czy kupi się je na bezcłowym czy w sklepie bo to przecież polskie fajeczki są z akcyzą :) Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :)

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 5 wrz 2011, 13:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 10 kwi 2012, 17:25 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Witam a ja mam pytanie czy jest jakis limit na alkohol w bagazu podrecznym???

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 10 kwi 2012, 18:41 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

W bagażu podręcznym wszystko co ma bodajże 100ml musi być w specjalnej foliowej torbie , tak że zapomnij o alkoholu w bagażu podręcznym.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI