Podejście ludzi do szukania pracy i do pracodawców

Kawały, śmieszne animacje i wszystko co może wywołać na naszej twarzy uśmiech.

PostNapisane przez Guest » 10 mar 2012, 15:14 Podejście ludzi do szukania pracy i do pracodawców

Ciekawe co myślicie o takiej rozmowie, jak zwykle gdy szukam nowych pracownikow to zawsze trafia się nadwyraz "inteligentne" i niezadowolone osoby, dla dobra tej osoby ukryje jej nick, czytajcie od ostatniej wypowiedzi bo skopiowalem tak jak było (bez urazy tu dla innych szukających pracy, miałem w wypowiedzi na myśli dokładnie ta osobę z która rozmawiałem. Ludzie czasami nie rozumieją jak ktoś mógł wybrać kogoś innego zamiast nich):




Historia wiadomości
Autor Wiadomość
Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Do wysłania
Dobra nara bo już mnie przestaje smieszyc twoja osoba a zaczyna powoli denerwować. Chciałas się tylko dowiedzieć to trzeba było to napisać po mojej odpowiedzi jak już kogoś zatrudnilem. Zreszta nie ważne, nie mam obowiązku tłumaczyć się jakiejś frustratce.
  Wysłano: mniej niż minutę temu
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
ze juz tak pwoeim brzydko pojebany jestes czlwoeiku ja nie chcialam zebys przyjal mojego meza!!! tylko zapytalam sie z ciekawosci czy w Twojej firmie wymagane sa kwalifikacje,doswiadczenie!! tylko o to mi chodzilo bo jak wspominalam moj kolega dostal prace w Coventry bez zielonego pojecia o maszynach cnc i pracuje na kontrakt i nie znal angielskiego a pracuje w firmie angielskiej bez agencji tylko poprostu kolega polecil go szefowi..i chcialam sie tylko rozeznac a nie zebys go przyjal wez czlowiek zejdz na ziemie..!!!!
  Wysłano: 6 minut temu
Wiadomość     

Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Wysłane
Buehehe przylazla ci taka i ma pretensje, ze ktoś nie wybrał jej faceta do pracy. Normalnie rozplacze się z tego powodu. Albo nie, utworze jeszcze sto miejsc pracy dla wszystkich niezadowolonych sierot i będę im oddawał własny chleb. Pracy teraz jak widzę jest masa, są dwa wyjścia: albo ktoś jest sierota i nie potrafi znaleźć albo na tyle tepy aby się nadawać. Mam średnio od 4 do 6 ofert pracy dla siebie w każdym tygodniu. Firmy mi wydzwaniaja do tego stopnia, ze już mnie to złości. Więc panienko jesli ktoś ciebie nie wybrał to chociaż byś miała szacunek dla tej osoby tak jak inni i zapytała czy moze o tobie pamiętać przy następnych zatrudnieniach a nie wyladowujesz na tej osobie swoje frustracje i noc bez seksu. Bye (jesli wiesz co to oznacza po ang)
  Wysłano: 11 minut temu
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
poprostu brak slow!!! i nie oceniaj mnie jaka jestem bo czlowieku nie znasz mnie wiec nic nie pisz!!!! widze ze za bardzo wywyzszasz sie i prawie kazdego traktujesz z gory..to pokazuje jaka jestes osoba widzialam tez na forum jak zjecvhales jedengo faceta..troszeczke szacunku dla innych ludzi!! nie znasz ludzi,niewiesz jak wygladaja a kazdego wrzucasz do jednego worka.napewno upewnilam sie ze polacy sa nie uprzejmi do 2giego polaka za granica..narta
  Wysłano: 50 minut temu
Wiadomość     

Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Wysłane
I wlasnie to mialem na mysli i w tym kierunku Ciebie wyczulem juz na poczatku. Poziom mojej inteligencji jest troszeczke wyzszy niz przecietnego konia ciagnacego plug na polu i potrafie wyciagac wnioski z pierwszych wypowiedzi. Sama teraz potwierdzilas jaka jestes osoba i, ze nie warto by bylo z kims takim dluzej sie meczyc. Masz pretensje do calego swiata, ze Twoj maz nie zostal wybrany, rownie dobrze kazda z 20 innych osob, ktore sie glosily mogla by miec pretensje, mialem dwa stanowiska i wybralem dwie osoby ze wszystkich jakie sie zglosily, nie jestem swietym mikolajem i nie rozdaje pracy na prawo i lewo dla kazdego, kto sobie zazyczy. Swoja droga zawsze pamietam osoby, ktore potrafia wypowiadac sie w sposob kulturalny i mily, bywaly sytuacje, ze po kilku miesiacach znow kogos szukalem i wtedy dzwonilem do tych osob z pytaniem czy nadal tej pracy szukaja, w ten sposob dostal prace jeden chlopaczek, ktory pracuje juz 3 miesiace i jest bardzo zadowolony. Zadzwonilem do niego po 5 miesiacach. Ty twoimi pretensjami zagwarantowalas sobie, ze do was nigdy nie zadzwonie. Poza tym skoro sie tylko zapytalas jak to piszesz to o co masz pretensje? Przeciez tylko pytalas!!! Dwie osoby podeszly do sprawy konkretnie, w pierwszej wiadomosci napisaly kim sa, co robily poprzednio i dodaly kilka slow o sobie wypowiadajac sie w sposob bardzo inteligentny, na moja odpowiedz wyslaly swoje cv a chwile pozniej dostaly telefon, to dla mnei jest konkretna osoba. Nie chcialem Ciebie wczesniej urazic i odpowiedzialem delikatnie ale skoro Ty przechodzisz na taki a nie inny ton to i ja moge: wydalas mi sie osoba z poziomem inteligencji rownym zwyklemu zapierdalaczowi dzielacemu kurczaki przy tasmie i swoja ostatnia wiadomoscia to potwierdzilas. W moim zawodzie trzeba myslec i to naprawde duzo, praca polega na ustawianiu i programowaniu bardzo drogich maszyn cnc, wartosc jednej maszyny bardzo czesto przekracza 300 TYSIECY (tak dobrze wpisalem kwote) funtow, wiec pomysl sobie co sie stanie jaak postawie na ta maszyne kogos, kto powinien robic na polu i po prostu ta maszyne zniszczy? Pokryjesz koszta naprawy? Albo wytlumaczysz mojemu szefowi dlaczego wybralem ta a nie inna osobe? Teraz zycze milego weekendu.
Nara.
  Wysłano: dzisiaj, o 10:44
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
sprostowanie!!!! ja zapytalam sie z ciekawosci o ta prace,moj maz nie umie pisac dobrze po polsku wiec napewno by tu nie napisal:( niewiem dlaczego czepiasz sie jak pisze..hmmm uwazam ze osobe ktora przyjmuje sie do pracy to najwazniejsze jest tak pracuje a nie jak sie potrafi zareklamowac!!!! bo kazdy duzo potrafi gadac a w praktyce wychodzi inaczej!!!! troszeczke drastycznie podeszles do moich postow do Ciebie...ale tak tez myslalam Polak npolakowi nie zawsze potrafi pomoc za granica!!! to juz wiem i widze.....troszeczke za bardzo moim zdaniem sie wywyzszasz..fajnie ze jestes na jakims tam wyzszym stanowisku u siebie w pracy niz zwykly pracownik ale do kazdego czlowieka podchodzi sie na luzie a Ty troszku z wyzeszej polki tutaj wyskakujesz...
  Wysłano: wczoraj, o 20:39
Wiadomość     

Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Wysłane
Narodowosc nie ma dla mnie zadnego znaczenia, w firmie i tak w wiekszosci porozumiewamy sie w jezyku angielskim, jedynie z moimi pracownikami mowiacymi po polsku rozmawiam w ojczystym jezyku, mam tak samo polakow jak i ludzi z indii. konkretne osoby dla mnie to takie, ktore potrafia sie odpowiednio przedstawic i zareklamowac, szukaja konkretnego kontaktu i wysylaja swoje cv. obie osoby byly szybkie i konkretne, takich szukalem. na przyszlosc, jesli szukasz pracy dla meza to kontaktuj jego z pracodawca a nie wypowiadaj sie w jego imieniu, w ten sposob przedstawiasz jego jako osobe, ktora nie do konca potrafi swoje sprawy sama zalatwiac co w naszym zawodzie jest dyskryminacja. Dryga sprawa... Twoje wladanie jezykiem ojczystym nie jest do konca zadowalajace, nie bede sie tu doszukiwal przyczyn, to rowniez zniecheca pracodawce.
Pozdrawiam
  Wysłano: wczoraj, o 00:38
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
a co masz na mysli konkretne osoby??? a jak bym Ci napisala ze maz moj jest Lotyszem,ale bardzo dobrze zna polski gdyz pracowal w polsce 4 lata i rozmawiamy tylko po polsku to mialabys z tym problem ze jest obcokrajowcem...???? a moze masz jakeis namiary na dobrze platna prace.bo z tego co sie orientuje to operatorzy cnc dobrze zarabiaja..
  Wysłano: 8 mar 2012, o 19:05
Wiadomość     

Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Wysłane
Przepraszam. Stanowiska dzis zostały obsadzone, zgłosiły się konkretne osoby. Pozdrawiam.
  Wysłano: 8 mar 2012, o 17:04
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
moj maz jaka jest osoba czyli co chcesz wiedziec??? pracowal w polsce 3lata jako hydraulik i a angli-Londynie jako handyman i w Minehead kolo Bristolu tez jako handyman i tu w Birmingham obecnie pracuje na recepcjii ale bardziej interesuje go praca gdzie wiecej mozna zarobic...ma pojecie co do hydrauliki i wszelakich napraw wiec mysle nie byloby problemu z nauka obslugi maszyny.a mozesz cos wiecej powiedziec o tej pracy..gdzie ta praca za ile i czy na kontrakt???
  Wysłano: 8 mar 2012, o 14:15
Wiadomość     

Draco
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Wysłane
Zależy jaka mąż jest osoba. Co robił do tej pory, co potrafi i jaka praca jego interesuje?
  Wysłano: 8 mar 2012, o 00:24
Wiadomość     

Xxx
Tytuł wiadomości: Re: szukam pracyFolder: Otrzymane
Tytuł: szukam pracy

Draco napisał(a):
Szukam dwóch operatorów na maszyny CNC. Praca w Wednesbury od poniedziałku. Osoby zainteresowane zapraszam na priv.

Ps. Do osób, które nie grzeszą inteligencja lub chociaż odrobina kultury - proszę nie tracić swojego i mojego czasu

Pozdrawiam

witam a trzeba miec jakis skonczony kurs badz jakies karty ...czy moglabyc to osoba do przyuczenia..moj kolega obsluguje taka maszyne w cobventry i dostal prace bez doswiadczenia bez niczego nio ale po znajomosci...czy tu gdzie Ty potrzebujesz wymagane jest wykwalifikowani pracownicy???prosze o odpowiedz..pytam sie o prace dla meza..zna bardzo dobrze angielski..
  Wysłano: 7 mar 2012, o 23:35
Wiadomość     

Guest
 
 
Góra
-4

Rzadko tu goszczę, a jeszcze rzadziej zabieram głos, ale pozwolę sobie zrobić to teraz.

Poziom Twojej rozmówczyni został już odpowiednio skomentowany przez Ciebie. Co ciekawe, udało się jej ściągnąć Ciebie odpowiednio nisko i pokonać głupotą. Nie wiem, czy puściły Ci nerwy czy masz po prostu taki styl, ale pod koniec Twoje wypowiedzi są równie żenujące, jak Twojej rozmówczyni.
Przeczytaj Swoje maile, pomijając odpowiedzi na nie, a zrozumiesz, co mam na myśli.

Twoje wladanie jezykiem ojczystym nie jest do konca zadowalajace (...)
Same to you, my friend, same to you.

To oczywiście nie jest nic personalnego, żaden atak, a jedynie próba interpretacji :wink:

marcinrz
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 paź 2007, 14:02
Reputacja: 3
Neutralny

Wiem ze zszedlem do jej poziomu bo mnie poniosło, równie dobrze mój szef mógł dać ogłoszenie w job centre i zatrudnić kolejnego pakisa, jednak chciałem zrobić przysługę i dać możliwość jakiemuś rodakowi a za to przeważnie dostaje takie podziękowania. Nawet najbardziej spokojna osobę by poniosło po jak sam widziałeś długich i wyczerpujących jak mi się wydawało tlumaczeniach. Ludzie nie rozumieją, ze jak ktoś ma dwa stanowiska to zatrudni dwie najbardziej odpowiednie osoby a nie zgraje zapatrzonych w siebie ludzi z poziomem inteligencji poniżej krytyki.

Mam rownież w uk dobrego przyjaciela który pracował w dosyć dużej agencji i uwierz, ze takie zachowania są na porządku dziennym. Nie dziwie się przez to, ze w każdej firmie pracują ci***ak a nie polacy...

Guest
 
 

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem:)
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

Draco napisał(a):Wiem ze zszedlem do jej poziomu bo mnie poniosło, równie dobrze mój szef mógł dać ogłoszenie w job centre i zatrudnić kolejnego pakisa, jednak chciałem zrobić przysługę i dać możliwość jakiemuś rodakowi a za to przeważnie dostaje takie podziękowania. Nawet najbardziej spokojna osobę by poniosło po jak sam widziałeś długich i wyczerpujących jak mi się wydawało tlumaczeniach. Ludzie nie rozumieją, ze jak ktoś ma dwa stanowiska to zatrudni dwie najbardziej odpowiednie osoby a nie zgraje zapatrzonych w siebie ludzi z poziomem inteligencji poniżej krytyki.

Mam rownież w uk dobrego przyjaciela który pracował w dosyć dużej agencji i uwierz, ze takie zachowania są na porządku dziennym. Nie dziwie się przez to, ze w każdej firmie pracują ci***ak a nie polacy...




Hmmm. powiem tak .
Przeczytaj choćby ten swój post i poszukaj błędów ( swoich i to rażących)!. Potem oceniaj innych.
Po drugie, nie fair jest przedstawiać czyjąś korespondencję z tobą nawet jeśli nie podajesz jej Nick-a.
Po trzecie orłem z gramatyki "również" nie jesteś więc ........ wyluzuj !

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

a według mnie to pojechales po kobiecie, bo wczesniej nie miales zamiaru tego publikowac. publikujac to pokazales brak klasy jak i swoj niski poziom, ktorzy zarzucasz tej kobiecie. ok, kobieta zbyt lotna nie jest ale ty tez nie wykazales sie niczym blyskotliwym.
siedzisz na jakims wyzszym stolku ale to nie daje ci prawa do traktowania ludzi tak jak potraktowales ta kobiete.

karolinarytro
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 28 cze 2011, 20:21
Reputacja: -2
Neutralny

Wszystkim przydałby się mały orgaźmik... :swinia:
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

hehe wiec widze, ze mieso rzucone :) kto jeszcze chetny troche sobie pouzywac? :)

ps. karolinarytro, pokaz mi, gdzie wykorzystalem swoje stanowisko w moich pierwszych wypowiedziach? prosze o cytaty

wielkimar napisał(a): poszukaj błędów ( swoich i to rażących)!


moze sam mi je wytkniesz polonisto...?

Guest
 
 

Draco napisał(a):hehe wiec widze, ze mieso rzucone :) kto jeszcze chetny troche sobie pouzywac? :)

ps. karolinarytro, pokaz mi, gdzie wykorzystalem swoje stanowisko w moich pierwszych wypowiedziach? prosze o cytaty

wielkimar napisał(a): poszukaj błędów ( swoich i to rażących)!


moze sam mi je wytkniesz polonisto...?



Chłopie chcesz??????????
to masz :
Zacznij od pisania, albo z Polskimi znakami ,albo bez ( to tak na początek)
starczy? czy mało, jak mało to jeszcze poczytaj składnię swoich zdań.
Chłopie sorry ale ( wyżej srasz niż dupę masz), nie obraź się ale ktoś kto ujawnia czyjąś korespondencję na forum ogólnym aby pokazać ( kim to ja nie jestem) .....ech szkoda gadać.
Nawet nie chce mi się tego komentować.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

A niektórzy się dziwią ze w kraju żle się dzieję . Wszyscy sobie wilkiem............

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

wielkimar napisał(a):Zacznij od pisania, albo z Polskimi znakami ,albo bez


gdybys nie widzial za to tylko swojego nosa to bys pomyslal, ze takie urzadzenia jak iphone nie posiadaja polskich znakow, posiadaja za to polski slownik i podczas pisania same zamieniaja czesc wyrazow, stad czesc ma polskie znaki a czesc nie. jasne? poza tym, jest to moja korespondencja i mam prawo robic z nia co chce, osoba obrazajac w tym momencie osobe publiczna (bo na czas szukania pracownikow taka sie stalem) musiala sie liczyc z konsekwencjami swoich wypowiedzi. poza tym bardziej dalem to jako przestroge dla innych podchodzacych w ten sposob do zycia (przypuszczam, ze wlasnie oburzyly sie takie osoby a jedna nawet dala mi minusy bez wyjasnienia, wiem kto), nie zauwazyles rowniez, ze nie wypowiedziala sie i nie wzburzyla w tym temacie zadna z osob regularnie wypowiadajaca sie na forum i majaca cos w glowie? sadze, ze wiekszosc z nich przeszla tak samo jak ja ciezkie dni w uk i potrafi docenic prace jak i osobe, ktora probuje ja dac. mialem na celu pokazanie, ze takim nastawieniem zniecheca sie pracodawce do siebie i zmniejsza szanse dostania pracy a nie poprawia swoja sytuacje no ale coz... szukaj dalej :) ja swoje przezylem i potrafie docenic to co mam, tak samo jak pomoc osobie, ktora na to zasluguje.

Guest
 
 
Góra
-3

Draco, wyluzuj. Nie ma sensu wojna z wiatrakami. chyba, że masz coś z "donkiszota" :)

wielkimar napisał(a):(...)starczy? (...)

Jak mawiała moja polonistka
- starczy to jest uwiąd...
polonisto od siedmiu boleści.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Hmmm , zabłysłeś , prawda?

P.S Pisze się "Don Kichota", chyba słabo słuchałeś "polonistki" :wink:
Ostatnio edytowano 10 mar 2012, 23:46 przez wielkimar, łącznie edytowano 1 raz

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

wielkimar napisał(a):Chłopie chcesz??????????
to masz :
Zacznij od pisania, albo z Polskimi znakami ,albo bez ( to tak na początek)
starczy? czy mało, jak mało to jeszcze poczytaj składnię swoich zdań.
Chłopie sorry ale ( wyżej srasz niż dupę masz), nie obraź się ale ktoś kto ujawnia czyjąś korespondencję na forum ogólnym aby pokazać ( kim to ja nie jestem) .....ech szkoda gadać.
Nawet nie chce mi się tego komentować.

brawo, brawo, brawo. sama prawda.
Draco napisał(a):równie dobrze mój szef mógł dać ogłoszenie w job centre i zatrudnić kolejnego pakisa, jednak chciałem zrobić przysługę i dać możliwość jakiemuś rodakowi a za to przeważnie dostaje takie podziękowania

czego ty oczekiwales? poklonow i uslugiwania do konca twojego zycia? jesli przerasta cie zadanie znalezienie pracownika, to twoj szef rzeczywiscie powinien poszukac pracownika przez job centre, a moze i na twoje miejsce kogos powinien poszukac, bo z takimi neurotykami to sie naprawde ciezko pracuje.
Draco napisał(a):hehe wiec widze, ze mieso rzucone

mozesz teraz "ratowac" sie kazdym tekstem lecz niestety nic juz cie nie uratuje. ponizyles sie i dales sie sprowokowac obnazajac swoje prawdziwe ja - zadufanego cwaniaka.
Draco napisał(a):karolinarytro, pokaz mi, gdzie wykorzystalem swoje stanowisko w moich pierwszych wypowiedziach?

a pokaz mi gdzie ja twierdze, ze je wykorzystales??
przechwalales sie, ze w swojej pracy musisz duzo myslec "W moim zawodzie trzeba myslec i to naprawde duzo" , no ale jak widac ty chyba zbyt czesto tego nie robisz, co?
Draco napisał(a):gdybys nie widzial za to tylko swojego nosa to bys pomyslal, ze takie urzadzenia jak iphone nie posiadaja polskich znakow, posiadaja za to polski slownik i podczas pisania same zamieniaja czesc wyrazow, stad czesc ma polskie znaki a czesc nie. jasne?

gdybys ty nie widzial tylko swojego nosa to bys pomyslal, ze ludzie nie wiedza czy odpisujesz z iphona (ktorym musiales sie pochwalic buhahahah), komputera stacjonarnego, laptopa, blackberry, skrobiesz gwozdziem na scianie czy patykiem na wodzie.... wiec zanm zaczniesz bezmyslnie atakowac, to pomysl.

Draco napisał(a):osoba obrazajac w tym momencie osobe publiczna (bo na czas szukania pracownikow taka sie stalem) musiala sie liczyc z konsekwencjami swoich wypowiedzi

a zamiesciles gdzies info o tym, ze bedziesz to pozniej publikowal ze uwazasz, ze zrobiles wszystko zgodnie z zasadami prawa??

Draco napisał(a):dalem to jako przestroge dla innych podchodzacych w ten sposob do zycia (przypuszczam, ze wlasnie oburzyly sie takie osoby a jedna nawet dala mi minusy bez wyjasnienia, wiem kto), nie zauwazyles rowniez, ze nie wypowiedziala sie i nie wzburzyla w tym temacie zadna z osob regularnie wypowiadajaca sie na forum i majaca cos w glowie?

tak, tak, tak oburzyly sie same glupie, tepe, zacofane i nie siegajace twojego mega gornego poziomu osoby majace w glowie tylko przeciag. a jedna z nich (WIESZ KTO - TO STRASZNE) odwazyla sie nawet dac ci MINUSA I TO W DODATKU BEZ WYJASNIENIA. bedziesz mogl z ta swiadomoscia dzisiaj zasnac?

PS. NIE UNOS SIE TAK, BO ODLECISZ :)

karolinarytro
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 28 cze 2011, 20:21
Reputacja: -2
Neutralny

karolinarytro napisał(a):poklonow i uslugiwania do konca twojego zycia? jesli przerasta cie zadanie znalezienie pracownika,


szkoda mi slow na takie zaczepki ale proponuje poczytac dokladnie, zwlaszcza wypowiedz: znalazlem juz dwoch pracownikow. pozdrawiam :)

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HUMOR