Kornwalia

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez VA » 11 mar 2012, 16:28 Re: Kornwalia

Ja jeżdżę wyłącznie pod namiot, nigdy nie było żadnych problemów. Na większości pól można po prostu wjechać rozbić namiot i iść zapłacić, ale lepiej wpierw zapytać, bo zdarzają się rezerwacje. My nigdy namiotu nie pilnujemy i jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby nam coś zginęło.
Na większości pól można grillować, ale bez pozostawiania śladów na trawie, czyli grill na nóżkach.
Psy również mogą przebywać na większości pól. Chociaż przeważnie mają być trzymane na smyczach, to jeszcze nikt nam nie zwrócił uwagi, kiedy nasze psy biegają luzem.

Wybór pola namiotowego to dość trudne zadanie ze względu na warunki i cenę, która może się wahać od Ł3 do nawet Ł40! pppn (per person per night - noc za osobę). Opłaty mogą być osobne za osobę, za namiot, psa, prysznice, pralki, etc. - zależnie od standardu pola i okolicy.

Polecam pod namiot zaopatrzyć się w maty samodmuchające? (self-inflating mat) bardzo wygodne do spania i ciepłe, a jednocześnie zajmują tyle samo miejsca co zwykła karimata. Zwykłe dmuchane materace nie spełniają żadnego z tych warunków - osobiście odradzam.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 11 mar 2012, 16:37 Re: Kornwalia

Dzięki :) zawsze to jakaś nowa informacja. Będzie trzeba nad tym pomyśleć :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 11 mar 2012, 17:50 Re: Kornwalia

AdamBoltryk, bylam w Kornwalii w zeszle lato i bylo super! Mieszkalam w karawanie w osrodku wczasowym. Korzystalam ze strony http://www.parkdeanholidays.co.uk/index.htm, bylam w Holywell Bay niedaleko Newquay. Bardzo piekna zatoka. Osrodek super, czysciutki z basenem, zjezdzalnia, placem zabaw, do morza spacerkiem 5 min. Miejsce polozne mniej wiecej po srodku polnocnego wybrzeza. Do wiekszosci atrakcji blisko. Zalezalo mi na takiej lokalizacji, zeby wszedzie bylo niedaleko, by nie jezdzic z jednego konca Kornwali do drugiego, by cos zobaczyc. Ogolnie mnostwo miejsc do zwiedzania. W osrodku dostepne ulotki i informatory "co, gdzie i kiedy". Za karawan, w ktorym mogloby spac spokojnie 8 osob zaplacilam cos kolo £550, ale rezerwowalam w styczniu, a jechalam w lipcu. Pogoda akurat trafila sie swietna, piekne przyplywy i odplywy, super klimat. Polecam serdecznie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 11 mar 2012, 18:19 Re: Kornwalia

Draco my tez jezdzimy pod namioty wiec dorzuce swoje 5 groszy ;) oczywiscie to co napisal VA wszystko sie zgadza, ale ja bym jeszcze tylko dodala, ze cena czesto tez zalezy od tego czy jest w sezonie czy poza sezonem, na wiekszosci pol na ktorych bylismy trzeba bylo jednak wczesniej bookowac i to na minimum 2 noce, czesto tez mozna dokupic przylacze do pradu jesli ktos potrzebuje i tez nam sie nigdy nie zdarzylo, zeby nam cos zginelo.
jak szukamy pola to najczesciej na tej stronie http://www.ukcampsite.co.uk/ mozna sobie dobrac miejsce pod wzgledem atracji na terenie i w okolicach pola campingowego, sprawdzic ceny, obejrzec fotki, etc.
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 11 mar 2012, 18:26 Re: Kornwalia

Dzięki :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 mar 2012, 10:13 Re: Kornwalia

Gaba76 napisał(a):...na wiekszosci pol na ktorych bylismy trzeba bylo jednak wczesniej bookowac i to na minimum 2 noce...

To oczywiście też zależy od pola i sezonu.

Gaba76 napisał(a):jak szukamy pola to najczesciej na tej stronie http://www.ukcampsite.co.uk/ mozna sobie dobrac miejsce pod wzgledem atracji na terenie i w okolicach pola campingowego, sprawdzic ceny, obejrzec fotki, etc.

Ja też tam poszukiwałem, ale często na zdjęciach wygląda to fajnie, a w praktyce padaka. Odradzam rezerwacji w ten sposób, lepiej wziąć namiary kilku miejsc i na miejscu wybrać co najlepsze.
Ja osobiście omijam najbardziej zatłoczone miejsca, czyli te największe. Zatrzymuję się na mniejszych polach, których często na ukcampsite nie można znaleźć.


Znalazłem jakieś fotki ze wspomnianej powyżej plaży:

Obrazek

Obrazek

Zbliżeń nie mam, bo się nam psy tak zachwyciły tą plażą, że musieliśmy zasuwać do weterynarza :D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 mar 2012, 16:36 Re: Kornwalia

Pikne zdjęcia VA :) pytanie - odpływ, czy przypływ? :D Bo jak odpływ, to ta plaża taka trochę faktycznie malutka :) Ale kolor wody - cudo...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 mar 2012, 18:19 Re: Kornwalia

Plaża częściowo zalana, to chyba najwyższy stan wody. Jak na lokalną plażę to nie jest wcale mała, chociaż przy Whitesand Bay Beach to miniaturka.
Na zdjęciach nie widać jaki jest piasek - jasny, gruboziarnisty i czyściutki, nie zbija się i nie ma dużo muszli. Jakość piasku pierwsza klasa :P
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 12 mar 2012, 20:30 Re: Kornwalia

VA, zdjecia cudne :) Kornwalie juz dawno mielismy w planach, ale to kawal drogi a te nasze wyjazdy to bardziej weekendowe, wiec trzebaby bylo jeszcze dodatkowo jakis piatek lub/i poniedzialek brac wolny ;) mozesz podpowiedziec kiedy najlepiej tam sie wybrac? w sezonie, czy poza sezonem?
my wolimy jednak wczesniej sie upewnic co i jak... kiedys nam sie zdarzylo, ze pojechalismy w ciemno w sobote rano i o maly wlos odeslaliby nas z kwitkiem, bo trzeba bylo sie wczesniej zabookowac... przekonalo ich to ze jestesmy obcokrajowcami i nie wiedzielismy, ze takie maja wymogi - takie bylo nasze tlumaczenie ;) koniec koncow stanelo na tym, ze jesli poczekamy 3 godziny, to zwolni sie miejsce na polu namiotowym i bedziemy mogli na nie wskoczyc, no i mimo ze zostalismy tylko na jedna noc to i tak musielismy zaplacic za dwie... ale bylo warto :)
mozesz polecic jakies ciekawe miejsca z dostepem do jeziora to chetnie wyprobujemy w jakis weekend? ;) ale tak do 1.5 h drogi autem :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 12 mar 2012, 22:03 Re: Kornwalia

To jeszcze wam zapodam dwa filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=c_I3sjWltRA

http://www.youtube.com/watch?v=mDKUeafF3bE


A do Kornwalii trzeba jak najbardziej sie wybrac.

Mam nadzieje, ze pogoda Wam dopisze.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 12 mar 2012, 22:49 Re: Kornwalia

Luk4sz napisał(a):To jeszcze wam zapodam dwa filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=c_I3sjWltRA

http://www.youtube.com/watch?v=mDKUeafF3bE


A do Kornwalii trzeba jak najbardziej sie wybrac.

Mam nadzieje, ze pogoda Wam dopisze.

wow pieknie uwielbiam takie klimaty ,musze tam pojechac :)

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 12 mar 2012, 23:16 Re: Kornwalia

ok znalazlem wizytowke, ja nocowalem tu i bardzo polecam:
http://www.cotehelelodge.co.uk/index.html

Guest
 
 

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA