AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Alex72 » 12 maja 2012, 12:20 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Ogolnie szału nie ma ale zle tez nie jest;-)
W Polsce sa podobne prace...Ja pracuje w tym systemie jakies 2-3 lata i nienazekam, a jak to bedzie w przyszlosci?-czas pokaze... Na pewno nie moze to byc jakis przekret,bo system UMBRELLA wprowadzili przeciez brytyjscy urzednicy...

Dodano: -- 12 maja 2012, 12:22 --

A... i nigdy nie zwracalem zadnego podatku.

Alex72
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 12 maja 2012, 12:53 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

witam. Ja pracuje dla umbrella zwane liquid friday.zatrudniony przez bbe recruitment. jest spoko,koszta dojazdow i pozywienia sa odpisywane od podatku ktory musisz placic czy chces czy nie do "czapki Elki -czyli korony" jest ok minus ze przez agencje. ale spoko to nie jest walek tylko inny system pracy.Z reszta mialem wybor czy chce jako self employer czy emploee . wybralem emploee i nie martwie sie o podatek. pozdrawiam forumowiczow
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 12 maja 2012, 14:33 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Hunteros30 napisał(a): jest spoko
Hunteros30 napisał(a):umbrella zwane liquid


Jak lubisz wydawac 17 funtow tygodniowo za rozliczenie z i tak marnej wyplaty to tak , jest spoko koko :grin:

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 12 maja 2012, 16:57 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

kto ma marna wypłate to ma....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 12 maja 2012, 19:41 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

godziogodzio napisał(a):
Hunteros30 napisał(a): jest spoko
Hunteros30 napisał(a):umbrella zwane liquid


Jak lubisz wydawac 17 funtow tygodniowo za rozliczenie z i tak marnej wyplaty to tak , jest spoko koko :grin:


kolejny wszechwiedzacy....skoro dokładnie wiesz ile kto zarabia... :D
dla twojej informacji mozna tez calkiem niezle zarabiac,bedac zatrudnionym i przez agencje,to po pierwsze.
a po drugie widocznie nie znasz systemu jakim jest Umbrella.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy
Góra
-1

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 12 maja 2012, 21:24 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

godziogodzio napisał(a):
Hunteros30 napisał(a): jest spoko
Hunteros30 napisał(a):umbrella zwane liquid


Jak lubisz wydawac 17 funtow tygodniowo za rozliczenie z i tak marnej wyplaty to tak , jest spoko koko :grin:


Moja marna wyplata wyglada okolo 20f na godzine na 48h tyg.wczesniej pracowalem jako self wiec wiem ze to jest dobra opcja
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 13 maja 2012, 19:19 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Hunteros30 napisał(a):Moja marna wyplata wyglada okolo 20f na godzine

Byc moze, nie neguje tego, lecz wiekszosc zarabia niewiele przez agencje.

Dodano: -- 13 maja 2012, 20:35 --

Nie chwalcie sie swoimi rzekomo wysokimi zarobkami. Naprawde nie ma czym.

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 13 maja 2012, 20:29 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

To może, ktoś mógłby mi pomóc i napisze jak odliczyć koszty dojazdu, etc.Czy trzeba zbierać jakieś rachunki?
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mariusz79 » 14 maja 2012, 18:33 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

dorotajab napisał(a):
Rainmaker napisał(a):Minusy:


ja znam jeszcze jeden:

w przypadku stracenia pracy to tak jak self emaployed nie ma zasilku dla bezrobotnych (job seeker allowance)


Co do Self-employed to mnie informowano inaczej ;)

Ja mam self-employed, pracowalem w Londynie w kilku firmach (polskich i angielskich) przy remontach domow.
Niestety Polak dla ktorego pracowalem, pracuje teraz na kolei (realizuje swoje marzenie) i zrezygnowal z firmy budowlanej, anglicy dla ktorych pracowalem aktualnie maja postoj a ja zostalem bez pracy majac 2 miesiecznego syna.
Udalem sie do Job Center gdzie sie zarejestrowalem, niestety dostalem list ze zasilek mi sie nie nalezy bo ... (tego nie wiedzialem) ... nie placilem NI.
Moj angielski jest kiepski, nie dowiadywalem sie tez na ten temat sporo, zalozylem self-employed, rozliczalem sie online i bylo fajnie, tylko nie odprowadzalem skladek NI, teraz mam do zaplacenia 190 funtow, na szczescie nie jest duzo, ale na obecna sytuacje to dla mnie bardzo duzo.

Wiem ze nie o agencji, ale zobaczylem o self-employed i jako ze jestem z tym na czasie, to postanowilem sprostowac wpis ktory zacytowalem.

Mariusz79
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 maja 2012, 23:11
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 14 maja 2012, 19:31 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

godziogodzio napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):Moja marna wyplata wyglada okolo 20f na godzine

Byc moze, nie neguje tego, lecz wiekszosc zarabia niewiele przez agencje.

Dodano: -- 13 maja 2012, 20:35 --

Nie chwalcie sie swoimi rzekomo wysokimi zarobkami. Naprawde nie ma czym.






Proponuję zatem nie rzucać wszechwiedzą na temat zarobków. jak dla mnie to jest się czym chwalić ale szczerze mówiąc niechętnie to robię bo po co?

Dodano: -- 14 maja 2012, 19:44 --

chmiel napisał(a):To może, ktoś mógłby mi pomóc i napisze jak odliczyć koszty dojazdu, etc.Czy trzeba zbierać jakieś rachunki?



Czy mógłbyś sporostować czy chodzi o self-employer czy też umbrella?
Jeśli chodzi o self employer to zbieraj nawet te za jedzenie powiedzmy w pizzerii lub za zakupki typu kawka ciastka. Odpisać możesz większość, zależy od księgowej u której się rozliczasz czy wie czy też nie wie o haczykach i ulgach. Rachunki za ubranie robocze, narzędzia nawet te najprostsze kupione w markecie, sprzęt elektroniczny, abonament, rachunki za telefon,za paliwko jeśli dojeżdżasz do pracy, płytki dvd papier do drukarki słowem wiele tego.Włączając w to dom jeśli masz przykładowo 3 sypialnie to 1/3 wynajmu możesz odliczyć.

Mała uwaga co do self employer. W 2012 roku kwota wolna od podatku tj taka od której nie zapłacimy podatku to około 8000 więc jak zarabiasz do tego poziomu to spoko ponad płacisz. Dla zaczynających selfa i dobre zarabiających to pamiętać należy o tym że Revenue upomni się po 1,5 roku o podatek za dwa lata nawet jeśli zapłaciło się za rok wstecz. ;)

Jeśli chodzi o umbrella corporation to expenses form wypełniasz z tego co wiem podobnie jak selfa z tym że masz więcej ALE czyli rzeczy których nie możesz odliczyć. Normuje to umbrella. Takie rzeczy jak paliwo, posiłki ale tylko w pracy tak i owszem. Co do kosztu mieszkania to tylko w wypadku gdy mieszkasz powiedzmy daleko a na czas pracy wynajmujesz pokój czy domek to wtedy tak. Co do reszty czasem warto zadzwonić do pośrednika i zapytać.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 14 maja 2012, 23:10 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Hunteros30 napisał(a):Proponuję zatem nie rzucać wszechwiedzą na temat zarobków. jak dla mnie to jest się czym chwalić ale szczerze mówiąc niechętnie to robię bo po co?

O co ci chodzi wlasciwie?

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 15 maja 2012, 14:18 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

godziogodzio napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):Proponuję zatem nie rzucać wszechwiedzą na temat zarobków. jak dla mnie to jest się czym chwalić ale szczerze mówiąc niechętnie to robię bo po co?

O co ci chodzi wlasciwie?



chodzi mi o to ze nie kazdy Polak przyjechal do uk po to by siedziec na benefitach.Wiem ze czasem jest ciezko ale sa tez w uk zawody dobrze platne i w zaleznosci od doswiadczenia rowniez dobrze wynagradzane. proponuje przemyslec wypowiedzi a nie wrzucac wszystkich do worka z etykieta "zmywak uk."Nie chce by ktos odebral to ze sie wywyzszam to nie o to mi chodzi.Przykladem na roznice stawek jest osoba pracujaca w zawodzie utrzymania ruchu gdzie stawki wahaja sie od 29000 na rok w zwyz i tylko doswiadczenie wyznacza gorna granice porownujac do zawodu operatora wtryskarki gdzie mozna wyhaczyc pensje okolo 26000 az po 35000 to jest to troszku roznicy nieprawdaz?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 20 maja 2012, 23:46 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Wez na wstrzymanie czlowieku.

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 21 maja 2012, 22:03 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

godziogodzio napisał(a):Wez na wstrzymanie czlowieku.

Nie mam zamiaru bo na rozwolnienie nie cierpie.Wkurza mnie tylko jak ktos probuje mi ciemnote wciskac.godziogodzio przemysl zanim cos jakze tworczego napiszesz
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 21 maja 2012, 22:31 Re: AGENCJA P..E STAFF NACIAGA UWAZAJCIE

Hunteros30 napisał(a):
godziogodzio napisał(a):Wez na wstrzymanie czlowieku.

Nie mam zamiaru bo na rozwolnienie nie cierpie.Wkurza mnie tylko jak ktos probuje mi ciemnote wciskac.godziogodzio przemysl zanim cos jakze tworczego napiszesz

A co na to twoj GP? :lol:

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca
Góra
-1

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron