Pozyczka - gdzie najlepiej?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 17 paź 2006, 10:08 Pozyczka - gdzie najlepiej?

Witam.

Znajoma chce kupic kompa, koszt mniej wiecej 500-600 funtow. Dell sprzedaje sprzet na kredyt, ale min 36 miesiecy co jak wiadomow wiaze sie z dlugim czasem placenia odsetek. Moje pytanie jest nastepujace: czy znacie jakis bezpieczny, nieskomplikowany i jak najmniej kosztowny sposob na krotkoterminowa pozyczke? Optymalnie taka od 6 do 12 miesiecy i na dowolna kwote (mniej niz 1000)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 17 paź 2006, 14:03 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

a co z karta kredytowa?
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez John.Q » 17 paź 2006, 17:57 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

Witam

Dokladnie karta kredytowa albo overdraft na swoim podstawym koncie.W przypadku kart kredytowych to musisz powysylac zapytania ile dostaniesz limitu, poniewaz kazda firma ma swoje tam zasady ile moze Ci dac limitu kredytowego, ale to niezle rozwiazanie, poniewaz Ci dadza 0% nawet do 12 miesiecy. W przypadku overdraftu to trzeba isc do banku i zapytac jaki mozesz dostac limit debetowy. Jest nisko oprocentowany od 0,1%.Tutaj masz linka, jest tutaj spory wybor firm oferujacych karty kredytowe.

www.moneysupermarket.com
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 sie 2006, 21:10
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 17 paź 2006, 21:20 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

No, jest taka opcja, ale...

Znajoma karty na pewno nie dostanie, za krotko jest i za malo zarabia. Ja moglbym kupic kompa na swoja karte, ale problem w tym ze mam ja w irlandzkim banku i zeby ja splacac musze wysylac kase na irlandzkie konto. A kazdy przelew z Lloydsa za granice to 20 funtow.

Pytalem w Lloydsie (czyli w banku w ktorym mam konto osobiste) o karte dla mnie, kombinowalem zeby zrobic transfer balance z tej irlandzkiej i w spokoju splacac sobie w Anglii. Niestety pani splawila mnie zdaniem, ze musze byc rezydentem co najmniej trzy lata w UK :) A ja jestem tu od czerwca. I nie liczy sie ze rok mieszkalem i pracowalem w irlandii.

No wiec zonk. Kombinuje jeszcze ze splacaniem karty w IE poprzez konto na moneybookers. Jak to wyjdzie to moze kupie na irlandzka

pozdrawiam i dzieki za pomoc
I'm only here for a while
but patience is not my style
and I'm so tired that i gotta go
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gabi » 27 lis 2006, 15:23 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

witam,
skad najlepiej i najprosciej uzyskac pozyczke na otwarcie wlasnego biznesu?moze jeszcze inne jakies wskazowki przed rozpoczeciem dzialalnosci?z gory dziekuje za info:) pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
gabi
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 42
Dołączyła: 27 lis 2006, 14:41
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 17:54 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

hey chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna uzyskac jakis kredycik .

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez zanii » 11 maja 2012, 21:16 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

a co konkretnie potrzebujecie
bo ja mam namiar na prowidenta po polsku

zanii
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 44
Dołączyła: 19 sie 2009, 21:41
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 11 maja 2012, 21:25 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

gabi napisał(a):witam,
skad najlepiej i najprosciej uzyskac pozyczke na otwarcie wlasnego biznesu?moze jeszcze inne jakies wskazowki przed rozpoczeciem dzialalnosci?z gory dziekuje za info:) pozdrawiam:)


Na pewno po otworzeniu dzialalnosci nie przynosic strat. To chyba jedna z lepszych rad ktore Ci moge udzielic ;-)

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 15 maja 2012, 21:35 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

rondzik napisał(a):Witam.

Znajoma chce kupic kompa, koszt mniej wiecej 500-600 funtow. Dell sprzedaje sprzet na kredyt, ale min 36 miesiecy co jak wiadomow wiaze sie z dlugim czasem placenia odsetek. Moje pytanie jest nastepujace: czy znacie jakis bezpieczny, nieskomplikowany i jak najmniej kosztowny sposob na krotkoterminowa pozyczke? Optymalnie taka od 6 do 12 miesiecy i na dowolna kwote (mniej niz 1000)

Pozdrawiam


a moze niech pomysli o opcji buy now pay later dostepna w kazdym wiekszym sklepie z takim sprzetem. Na przykladzie Argos: http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/store ... gos%20Card

to tez jest jakas opcja:)
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 maja 2012, 00:23 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

Jolly Od 2006 roku to już pewnie zdążył zardzewieć...

Pozdrawiam górników

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 17 maja 2012, 19:05 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

AdamBoltryk napisał(a):Jolly Od 2006 roku to już pewnie zdążył zardzewieć...

Pozdrawiam górników



ahh no nie zauwazylem rzadko odwiedzam forum ostatnio
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DamianSzkutnicki » 28 cze 2012, 00:38 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

Jolly napisał(a):
a moze niech pomysli o opcji buy now pay later dostepna w kazdym wiekszym sklepie z takim sprzetem. Na przykladzie Argos:
to tez jest jakas opcja:)


Dokładnie tak, jest to najlepsza opcja. Kredyt ratalny na zakupy jest często nisko oprocentowany, czasem nawet 0%, tzn koszty kredytu są już uwzględnione w cenie towaru. Stosunkowo łatwo taki kredyt dostać i można przy okazji spłacają go w terminie zbudować sobie dobrą historie kredytową.

Nielogiczne byłoby brać Providenta, gdzie w ciągu roku oddaje się 2 razy tyle, żeby kupić laptopa na raty.

Jeśli chodzi o kredyt na start działalności to nie jest łatwo, ale można to obejść pod warunkiem, że mamy oprócz zamiaru otwarcia działalności jeszcze stałe zatrudnienie. Wystarczą wtedy payslipy z 3 miesięcy i można pożyczyć z banku na przyzwoitych warunkach (10% w skali roku) nawet do 18 tys funtów.

Pozdrawiam

DamianSzkutnicki
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 48
Dołączył: 27 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Londyn, Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 17 lip 2012, 19:29 Re: Pozyczka - gdzie najlepiej?

Wiem ze teraz karty kredytowe daja o wiele szybciej i bez zbednych formalnosci.moze warto popytac w banku,LLoyds chyba tak oferuje.
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE