Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 20 kwi 2012, 08:39 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

mysmy w marcu lecieli do Polski za 120- dwie osoby powrotny ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mirela28 » 28 maja 2012, 08:24 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Witam ,

mam pytanie gdyż pod koniec lipca chcę lecieć do Walsall , patrzyłam na różne możliwości i do Londynu i do Birmingham , mieszkam w Poznaniu i nie wiem co wybrać by oczywiście nie było za drogo , bardzo proszę o pomoc lub jakieś informacji

patrzyłam z Bydgoszczy do Birmingham i stamtąd do walsall -national express

albo z poznania do londyn stansted i stamtąd również do walsall - national express

nie wiem czy jest jakaś inna opcja ? bo obydwie są dość kosztowne, a może bilety jeszcze stanieją ??

mirela28
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 28 maja 2012, 08:34 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

wlaslall to wlasciwie Birmingham.

patrz zeby dostac sie do Birmingham a z Birmingham mozesz zlapac autobus numer 51 do Walsall. on bedzie pewnie jechal kolo godziny...wiec mozesz tez zlapac pociag do Walsall ze stacji Birmingham New Street.

Jak dolecisz do Birmingham to bedziesz miec blizej oczywiscie(kolo 30min)..i troche tansza droga z lotniska do celu. ( mysle ze kolo 10)

Z Londka do Birmingham dostaniesz sie national express - zajmie Ci to kolo 2 godzin i cena kolo 20 funtow. Jak jestes z Poznania to pewnie na london luton bys doleciala :)

Ja polecam jednak lot do Birmingham- tutaj bedzie Ci sie juz latwiej ogarnac.

masz kogos do kogo mzoesz zadzwonic kto Ci to wytlumaczy albo odbierze z lotniska?
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mirela28 » 28 maja 2012, 08:45 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

siostre mam w Walsall ale nie będzie mnie mogła odebrać z lotniska bo będzie w pracy, może załatwić mi kierowce ale za 15Ł , i stwierdziłam że to drogo i że pojade np. busem

z Poznania lata do london stansted (rayner)

sądzę że sobie poradze w miare rozmawiam po Angielsku , mnie najbardziej przeraża koszt
sądziłam że jak teraz zabukuje na koniec lipca to będzie w miare normalne ceny ale nie :/

mirela28
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 28 maja 2012, 08:58 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

mirela28 napisał(a):siostre mam w Walsall ale nie będzie mnie mogła odebrać z lotniska bo będzie w pracy, może załatwić mi kierowce ale za 15Ł , i stwierdziłam że to drogo i że pojade np. busem


jak 15 Ci za duzo to nie lec do stansted- bo wyjdzie Ci 2 albo 3 razy drozej

najlepiej wiec jak zlapiesz pociag z birmingham international do walsall z przesiadka na Birmingham new street.

http://ojp.nationalrail.co.uk/service/t ... y/1245/dep

najkrotsza opcja dla Ciebie


autobusem mozesz tez jechac z lotniska do birmingham, a potem z birmingham do walsall- mozesz kupic wowczas days saver u kierowcy- co kosztuje jakies 3- 4 funty...ale podroz zajmie ci jakies 3 godziny :shock:
z dobre dwie autobus sie kula do Birmingham i kolejna godzine jedzie nastepny do walsall.
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mirela28 » 28 maja 2012, 09:43 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

sprawdzam codziennie różne możliwości , z godziny na godzine taniej i z powrotem drożeją loty .mam nadzieje że mi sie uda znaleść coś w sam raz

dziękuje na informację i pozdrawiam .

mirela28
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 maja 2012, 09:55 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Bierz tylko pod uwagę, że za chwilę tutaj Olimpiada, w Polsce "ełro", więc ceny biletów mogą ulec zmianie i to niekoniecznie w pożądanym przez Ciebie kierunku...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez basiaw30 » 28 maja 2012, 12:04 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

z londynu do birmingham kolczem national express linia nr 777 lub 210 do dighbetu w samym centrum birm ceny zblizone to tych o ktrych pisano wczesniej choc moze byc jakas w promocji trasa jak chcesz to zapytam kierowcow ile kosztuje bilet obecnie ze stansted do birm bo tak sie sklada ze pracuje z nimi :)

Dodano: -- 28 maja 2012, o 12:06 --

ceny biletow samolotu najlepiej sprawdzac wieczorem lub w nocy bo w ciagu dnia winduja w gore

basiaw30
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 4 lip 2010, 00:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mirela28 » 28 maja 2012, 12:34 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

nie wiedziałam , że w nocy są tańsze , znalazłam bo birmingham z bydgoszczy na termin 24-31 za 410zł to dobra cena ??

Była bym wdzięczna za informacje basiaw30 :)

dotychczas latałam do Oslo to ceny były śmiesznie małe ;)

mirela28
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Avenious » 29 maja 2012, 00:14 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Hey, nowe polaczenia z Berlina do Bham, ja tez jestem z Szn, i wydaje mi sie ze to najwygodniejsze rozwiazanie, pzdr

Dodano: -- 29 maja 2012, o 00:15 --

zapomnialam dodac link, http://www.lufthansa.com/uk/en/Homepage ceny od 39f, tylko szukaj lotow bezposrednich, zawsze jest 1 na dzien.

Avenious
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 28 lip 2010, 01:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 maja 2012, 12:18 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Avenious napisał(a):(...) ceny od 39f, (...)

Z tą ceną to bym nie przesadzał. Trzeba naprawdę mieć szczęście, żeby trafić taką cenę na dni kiedy chcesz lecieć. Jeśli możesz dowolnie wybrać dzień/dni podróży to nie ma sprawy - polujesz na niską cenę i cześć. Jeśli masz z góry narzucony termin to nie jest tak tanio. Z reguły w Lufthansie płacę w okolicach 150 funtów za lot w obie strony. Czasami trochę mniej, czasami trochę więcej.
Decyduje również czas zakupu biletów - im wcześniej, tym taniej (z reguły). Choć kiedyś kupiłem 2 miesiące przed Bożym Narodzeniem, a tuż przed Świętami bilety były (o dziwo!) tańsze :) Ale tego nikt nie przewidzi.
Przed chwilą sprawdzałem - wylot 21.07 powrót 12.08. Cena 193. W okolicach +/- 3 dni najtańszy był 123 funty.

A Lufthansa otworzyła nowe połączenie na lotnisko... którego jeszcze nie ma :D (Brandenburg). I dlatego mają lądować na razie na Tegel. W wyszukiwarce lepiej wpisać Berlin (all airports)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 29 maja 2012, 12:32 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

AdamBoltryk napisał(a):Brandenburg


to samo zrobil easy jet..tak sie mozna bylo zamotac w wyszukiwaniach, ze w koncu nie wiadomo gdzie sie ladowalo... :D ale z tego co sie zdarzylam zorientowac to owo lotnisko ma byc zamiast schoenefeld ....wiec czy sie wybierze schoenefeld czy branderburg to na ten czas na jedno wychodzi :) bo w rzeczywistosci dolecimy do schoenefeld

nie wiem tylko jak rozumie to strona lutfansy ;)


tak przy okazji sie zapytam doinformowanych. Lecimy do berlina latem i chcemy sie dostac nad morze (Niechorze). planujemy dojazd do szczescina prywatnymi busami, a tam ma ktos nas odebrac...chociaz ja wolalabym dojechac dalej niz do szczecina (goleniow, albo nawet kamien pomorski). przerylam kilka stron z busami i za duzo ofert to nie widze. tzn owszem cos tam znalazlam, ale moze ktos wie wiecej- przynajmniej osoby ktore regularnie tak lataja. bardzo bym prosila o pomoc i wskazowki gdzie szukac sprawdzonego transportu :)

myslalm tez zeby moze zlapac pks ze szcescina...

z gory dziekuje za wskazowki i dobre rady :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 maja 2012, 18:07 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

Lufthansa lata na Tegel w zamian Brandenburg :)

Ja zawsze korzystam z busów FollowMe, można zabukować na necie. Do Goleniowa na 100%. Nie wiem jak w kierunku Kamienia. Bo wiem, ze jadą dalej w kierunku Koszalina i Słupska. Ale czy odbijają na północ, nie wiem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kamila.zie » 29 maja 2012, 21:21 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

wydaje mi sie, że najlepiej będzie Ci lecieć z Pzn do Liverpoolu, bilet za samolot 115zl(ryanair) na 24 lipca, stamtad bierzesz autobus za 2 f, jedziesz do Liverpool Lime Street, wysiadasz prawie przy samiutkim dworcu, bilet na pociąg do Walsall z jedną przesiadką 9f
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mirela28 » 30 maja 2012, 07:13 Re: Podróż do bham samolotem czy autokarem?

kupiłam już bilety z bydgoszczy do Birmingham w dwie strony za 410zł więc nie jest tak źle ;) dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze ;)

mirela28
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 gru 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron