Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez monika8224 » 28 maja 2012, 14:08 Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

witam , dostaliśmy mieszkanie tzw socjalne, fajnie cieszymy się bardzo,ale jest jeden problem umowę z agencją od której obecnie wynajmujemy mieszkanie podpisaliśmy na 12 miesięcy,obecnie minęło nam 7 miesięcy jak tu mieszkamy,czy musimy płacić do końca umowy za wynajem i mieszkać tu , czy możemy zrezygnować wcześniej wiem że może się to wiązać z utratą depozytu za wcześniejsze zerwanie umowy, dodam również że agencja nie wywiązuje się z obowiązku już miesiąc proszę o naprawę umywalki , bo odkąd się wprowadziliśmy jest zatkana,próbowaliśmy sami ale niestety my tu nic nie zdziałamy, szopka w ogrodzie za chwilę się przewróci a oni dalej nic.Nie chcielibyśmy rezygnować z domu jaki dostaliśmy bo jest naprawdę piękny a przede wszystkim nowy , co mam robić w takiej sytacji ,proszę o podpowiedż za którą z góry bardzo dziękuje:)

monika8224
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 19 maja 2010, 21:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 28 maja 2012, 14:28 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

monika8224, napisze Ci tylko jakie przepisy obowiazuja w mojej agencji. Jesli chcialabym zerwac umowe wczesniej to maja ustalona kwote "kary" (nie pamietam ile u nich jest) i jest to na pokrycie kosztow ponownego wystawienia domu "na rynek". poniewaz to z winy lokatora, wiec landlord nie powinien ponosic kosztow z tym zwiazanych. u Was pewnie jest podobnie, tylko spytaj sie ile to jest no i mysle, ze mimo wszystko miesiac pisemnego wypowiedzenia sie nalezy. depozyt powinniscie dostac z powrotem, bo niby czemu nie? jesli nie zdewastowaliscie chalupy, rachunki poplacone itp to jak najbardziej.
Nie ma co sie zastanawiac, tylko zaplacic te koszta zwiazane z wczesniejsza rezygnacja i isc na nowy dom.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 28 maja 2012, 15:18 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

tj.kolezanka powiedziała, wszystko zapisane jest w umowie a reszta kwestią dogadania sie,pozdrawiam

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 28 maja 2012, 15:20 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Okres wypowiedzenia masz na umowie, ja za zerwanie wczesniej umowy nic nie placilem
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 maja 2012, 16:20 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

My jak pytalismy w naszej agencji to nam babka powiesziala ze jakbysmy chcieli zrezygnowac przed koncem umowy to bedziemy musieli placic polowe czynszu + vat do konca umowy lub dopoki nie znajda kogos na nasze miejsce :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 28 maja 2012, 19:17 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Jak masz napisane w umowie.
Ja mam miesiąc czasu na wypowiedzenie pisemne bez żadnych kosztów.
Tak samo może agencja mi wypowiedzcie umowę.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika8224 » 28 maja 2012, 20:26 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

/tez mam miesiąc na wypowiedzenie ale chodzi mi o to że mam jeszcze 3 mc do końca umowy i co z tym zrobić? czy nie poniose żadnych konsekwencji że wcześniej zerwę umowe?

monika8224
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 19 maja 2010, 21:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 maja 2012, 20:58 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Musisz zapytac w swojej agnecji. Jakies konsekwencje napewno poniesiesz, to jakie zalezy od tego co masz w kontrakcie. Chociaz slyszalam ze czesto w sytuacji gdy ktos dostaje mieszkanie socjalne agencje traktuja rozwiazanie umowy troche inaczej niz wtedy gdy lokatorowi sie np znudzilo i znalaz sobie cos innego. Jednak to nie jest regula i duzo zalezy tez od dobrych checi pracownika angencji z ktorym bedziesz zalatwiac ta sprawe
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 29 maja 2012, 08:35 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Jak masz napisane miesiac jako okres wypowiedzenia to czemu masz ponosic jakies koszta ? Umowa obowiazuje obydwie strony jak nie ma mowy o zadnych dodatkowych kosztach z tytulu wczesniejszego zerwania umowy to nie jestes zobowiazana do placenia czegokolwiek ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 29 maja 2012, 09:27 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Tak jak ci napisał Alzak niema w umowie nic napisane o kosztach to ich niema.
A dużo ludzi nie czyta dokładnie umowy tylko się pyta o dodatkowe koszty a agencja to wykorzystuje i tak jeszcze zarabia na tym.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Iwona^ » 29 maja 2012, 15:45 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

witaj-jesli dostalas mieszkanie socjalne obowiazuja cie inne reguly wypowiedzenia-przede wszystkim 2 mce notice to podstawa(bez wzgledu na okres umowy)-lecz w twoim przypadku moze to byc tylko miesiac,porozmawiajcie z agencja tj z landlordem.mysle ze mozna to zalatwic ugodowo-i depozyt tez odzyskac.powodzenia.

Iwona^
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 14 gru 2011, 13:05
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 29 maja 2012, 20:02 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

monika8224, przeczytaj dokladnie kontrakt, bo kazdy tu pisze co innego. Ja napisze jeszcze raz jakie warunki sa w moim kontrakcie : jesli zerwe umowe PRZED okresem na jaki ja zawarlam, ponosze koszta z tym zwiazane. Jesli mam umowe roll-on na czas nieokreslony, wtedy obowiazuje mnie miesiac wypowiedzenie bez zadnych kosztow, a landlorda 2 miesiace.

piszac jasniej: jesli mam umowe na 24 m-ce a zerwe ja w 10 m-cu ponosze koszta.
jesli umowa zostanie automatycznie przedluzona po 24 m-cach, na czas nieokreslony (tzw roll-on contract) i zerwe ja np w 26 m-cu, daje miesiac wypowiedzenia i nie ponosze kosztow.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez monika8224 » 30 maja 2012, 14:17 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

no i niestety zaczęłam wojne z agencją twierdzą że musze płacić do końca umowy , bo umowa jest do pażdziernika i mam tam mieszkać,chyba że kogoś znajdą na moje miejsce, ale ja z góry wiem że nie.Wydaje mi sie że w takiej sytacji powinniśmy płacić chociażby połowe a nie całość

monika8224
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 19 maja 2010, 21:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 31 maja 2012, 06:32 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Alzak napisał(a):Jak masz napisane miesiac jako okres wypowiedzenia to czemu masz ponosic jakies koszta ? Umowa obowiazuje obydwie strony jak nie ma mowy o zadnych dodatkowych kosztach z tytulu wczesniejszego zerwania umowy to nie jestes zobowiazana do placenia czegokolwiek ...



No wlasnie dlatego ze umowa OBOWIAZUJE obie strony. Zobowiazala sie mieszkac tam przez okreslony czas a teraz chce wyprowadzic sie wczesniej czyli zerwac umowe przed czasem z wlasnej nieprzymuszonej woli.

Iwona^ napisał(a):witaj-jesli dostalas mieszkanie socjalne obowiazuja cie inne reguly wypowiedzenia


Kontaktowalismy sie w CAB w tej sprawie i uzyskalismy informacje ze w przypadku otrzymania councilu zadne inne reguly wypowiedzenia nie obowiazuja. Nie ma na ten temat zadnych przepisow w prawie i wtedy wszystko zalezy od agencji. Jesli beda mieli dobra wole i zachca pojsc na reke to dobrze, a jesli nie to nie i nikt ich nie moze do tego zmusic :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Iwona^ » 1 cze 2012, 10:19 Re: Mieszkanie socjalne , rezygnacja z agencji

Jesli te mieszkanie zostalo przyznane w czasie oczekiwania na nie-a nie musowo trzeba bylo zmienic lokum -wtedy jest 2 mce wypowiedzenia.ja dostalam socjal tzw direct i dogadalam sie z landlordem na mc noticu*.ale..........zanim to wszystko ,bylam u prawnika by sie upewnic ze pozniej nie bede miec klopotow.wiec-ten mc w mojej sytuacji byl na mocy prawa umowy ze strony najemcy (mnie).
CAB..nie kwestionuje ich porad-b mozliwe ze maja racje ale radze poszukac popytac wiecej,prawo mieszkaniowe jest dosc chaotyczne dla przecietnego zjadacza chleba...a warto miec pewnosc ze trzeba zaplacic iles tam.
jeszcze cos...zastanawia mnie jedno-jak to wlasnie jest-ludzie dostaja domy z socjalu,podczas gdy maja gdzie mieszkac i ok..ale przeciez musza dac wypowiedzenie by sie przeprowadzic-i teraz pyt.!!!
to maja placic za dwa mieszkania jak np monika?to sa przeciez setki ..jesli nie nawet ponad tysiac funa..tego nie rozumiem kompletnie.

Iwona^
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 14 gru 2011, 13:05
Reputacja: 3
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE