Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez mchk » 31 maja 2012, 20:28 Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Witam, ostatnio natchnelismy sie z dziewczyna na ogloszenie dotyczące pracy na magazynach Droitwich-Redditch koło Birmingham.

Po napisaniu maila dostalismy wiadomosc zwrotną, ze praca jest legalna, zapewniają zakwaterowanie płatne 60-65 funtów/tydz, stawka 6.08/h, wymagany komunikatywny angielski.

Po telefonie w celu uzykania informacji dowiedzialem sie, ze musze zaplacic z gory za 2 tygodnie mieszkania plus 200 funtów kaucji. Generalnie człowiek kaze miec ze sobą 450 funtów na sam początek i mowil aby najlepiej przyjechac do niedzieli. Jako ze potrzebujemy szybko pracy, taka opcja nam pasuje, jednak mam kilka wątpliwosci bo wszystko to wydaje sie zbyt piekne i proste aby to bylo prawdziwe.

Czlowiek ten dodatkowo powiedzial ze prace organizuje agencja First Personnel. Opinie poczytalem, troche poztytywów, troche negatywów, ale wszędzie tak jest, w koncu nie jade na wakacje tylko do pracy.

Mail tego czlowieka to: warehousejobs9@yahoo.co.uk" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje pytanie: czy pracuje ktoś w tym miejscu, a jesli tak to jak tam jest? Po jakim czasie zaczyna się prace po przyjezdzie tam na miejsce.

Nie wiem, czy to nie jest ten sam człowiek od magazynów Yodel w Worcester ponieważ ogłoszenie wygląda bardzo podobnie i czytalem tez, ze tam tak samo czlowiek kazal brac ze sobą 450 funtów na sam początek.

Czekam na szybkie odpowiedzi poniewaz czasu jest malo, a nie chcial bym zostac oszukanym.

Dziekuje i pozdrawiam


EDIT:

Zacząłem szperać po internecie i dochodze do wniosku, że ci panowie to Marcin xxxxxxi Dariusz xxxxxxx, obaj poszukiwani przez policje (http://poszukiwani.policja.pl/poszukiwa ... -3567.html , http://poszukiwani.policja.pl/poszukiwa ... -8633.html), posługują się teraz innym numerem telefonu: +447881xxxxxx
Naczytałem się mnóstwo negatywnych komentarzy, że ci panowie to oszusci, po przyjezdzie placisz za mieszkanie, a pracy nie ma. Być może się myle i to nie jest to samo, ale wszystko wygląda tak samo jak w przypadku magazynów Yodel (ogłoszenie, oferta itp), więc jeśli to nie jest to samo prosze o wyprowadzenie mnie z błędu.

 ! Adam napisał(a):
Zabronione jest podawanie danych osobowych lub adresowych osób trzecich lub firm bez ich wyraźnej zgody.
Dane osób zostały usunięte

mchk
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 31 maja 2012, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez andzia2080 » 1 cze 2012, 05:56 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Dzwonilam pod to samo ogloszenie na poczatku zdziwilo mnie, ze wcale nie pytal o dane osobowe ani nic a kiedy mowilam mu w jakich godzinach mam samolot jakby mnie wcale nie sluchal. W internecie nie znalazlam nic na ich temat ale mimo to zrezygnowalam poniewaz cos mi w tym kolesiu nie pasowalo i jak widac mialam racje

andzia2080
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 31 maja 2012, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 1 cze 2012, 09:20 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Generalnie to dwie różne miejscowości oddalone ponad 10 mil od siebie. W jednym i drugim mieście jest sporo magazynów , wiec być może ci naciągacze to wykorzystują , choć z drugiej strony first personel zatrudnia miedzy innymi do pracy w magazynie z mrożonkami gdzie pracuje sie w -22. Ogłoszenia takie może każdy poszukać w necie. Dla mnie numer szyty grubymi nićmi .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 cze 2012, 10:57 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

mchk, tutaj za pośrednictwo pracy nie maja prawa brać kasy. A jak chcesz pewności, to skoro:
(...)powiedzial ze prace organizuje agencja First Personnel. (...)

to się zarejestruj bezpośrednio u nich. Na kiego grzyba pośrednik?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez mchk » 1 cze 2012, 11:59 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Dzisiaj mam jeszcze dzwonić do tego gościa, popytam dokladniej o te magazyny.
Tez zdziwilo mnie jak go zapytałem o nazwisko to odpowiedział na to "ja zawsze odbieram ten telefon". No nic, jak dzisiaj uda mi się wyciągnąć od niego naziwsko i będzie się zgadzało z tym poszukiwanym, to wszystko jasne.

Pozdrawiam

mchk
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 31 maja 2012, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez just_ka » 1 cze 2012, 12:05 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

również natchnęłam się na to ogłoszenie i byłam nim zainteresowana.
otrzymałam maila zwrotnego.
nie tak dawno temu przeglądając fora na temat pracy w uk, poczytałam sobie o podobnych ogłoszeniach. Facet dogaduje się z tobą, przyjeżdżasz, koleś odbiera cię z lotniska czy dworca, zawozi pod adres, zgarnia kasę za mieszkanie i znika.
wydaje mi się, że to może też być w tym stylu i nie tylko ja tak uważam.
Avatar użytkownika
just_ka
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 37
Dołączyła: 25 maja 2012, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dodsonn » 1 cze 2012, 15:02 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

a jeśli pracuje w tej agencji to niech poda numer bezpośrednio do agencji i niech potwierdza i sprawdzić na stronie internetowej komórkowy można zmieniać i zmieniać moim zdaniem naciągasz omówić się z nim i w mordę mu dać co roku tak samo naciągają ludzi pamiętam jak jechałem autokarem i w Londynie spotkałem mezczyne w busie jak usnol to dopiero w Polsce się obudził zapytałem czy wszystko w ok powiedział mi ze znalazł ogłoszenie w internecie pojechał wzioł mężczyzna od niego 500 funtów wprowadził się do domu na drogi dzień jacyś ludzie go wyrzucili tamten zmienił nr fona. błąkał się po Londynie 3 dni bez języka z torba aż w kacu jacyś ludzie dali mu zadzwonić do polski znajomi wysłali kasę wester union na bilet o tak to się skończyło;/;/wiadomo teraz czas ze ze wiele osób chce wyjechać popisali matury studenci itd ale nie dajmy się zrobić!!!

dodsonn
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączył: 23 mar 2012, 18:55
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 1 cze 2012, 20:41 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Daj numer na pw do gościa zadzwonie ze jestem na miejscu i szukam pracy.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 cze 2012, 04:17 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

dodsonn, tego co napisałeś nie da się zrozumieć na trzeźwo...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 2 cze 2012, 08:44 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

No porozmawiałem z panem , coś bardzo mu nie na rękę , abym zrezygnował z wynajmu mieszkania za ich pośrednictwem , wręcz jest to warunek konieczny . Proszę samemu wyciągnąć wnioski :))))))))))) Moja rada dla tych co są zainteresowani , masz znajomych w okolicy gdzie się możesz zatrzymać przyjeżdzaj , nie masz to weż tez kasę na powrót albo kup bilet open żeby było za co i jak wrócić. Pokoi do wynajmu nie brakuję , więc zawszę można samemu przyjechać do Redditch jedną czy dwie noce w BB spędzić , zarejestrować się w agencji. Świat do odważnych należy :)))))))))

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ona79 » 2 cze 2012, 11:27 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

AdamBoltryk,,fakt-ciężko zrozumieć ten tekst,ale może dodsonn,pisał to pod wpływem. :grin:.Wiadomo,nigdy trzezwy nie zrozumie pijanego(mądrość ludowa) :grin: :grin: :grin:

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 2 cze 2012, 19:27 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

A jak to mozliwe, ze po tylu latach ludzie wciaz łykaja takie cuda? Tyle sie mowi i pisze i nic nie trafia do głowki :shock: To samo z samochodowymi okazjami. Sam email jest nieco dziwny i zadanie zaplaty z góry.
Najlepiej zignorowac takie ogloszenie i zajac sie czyms innym, bardziej konstruktywnym. Prace trzeba szukac bedac na miejscu i tyle...
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 2 cze 2012, 22:17 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Po kiego czorta bym tam dzwonil i dyskutowal skoro WIADOMO ze posiadacz maila na yahoo MUSI byc oszustem.(warehousejobs9@yahoo.co.uk)

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

PostNapisane przez Mherba » 9 cze 2012, 21:42 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

A tak w miedzy wypowiedziach to kazda agencja dzwoni z domowego a nie z koma za pierwszym razem, pozniej jak juz masz swojego opiekuna to wtedy z koma dzwoni do ciebie. Ja tak mialem w extra pers.

Mherba
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 cze 2012, 21:50 Re: Magazyny w Droitwich-Redditch k.Birmingham

Ja pracuje dla Prime Time i zawsze dzwonia do mnie z kom. Nawet nie wiem jaki jest stacjonarny konkretnie do naszego oddzialu :P
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA