Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Lucyferek » 6 cze 2012, 20:15 Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Witam

Słuchajcie bo wy napewno wiecie wiecej odemnie.
Mieszkam od bardzo krotkiego czasu w UK ale chciałbym za jakis czas kupic samochod

Chciałbym VW Passat albo Golf IV

Problemem jest tylko insurance
Na chwile obecna mam 25 lat i niestety nie mam znizek prawko od 4 lat :P

Czy mozliwe jest aby jak wysyłał zapytanie o wyliczenie insurance przez internet wychodziło mi ze musze zapłacic np 6,345.56 GPB Lub miałem cos takiego na Golfa 1.9 TDI

Best price: £18590.28
Monthly premium:
1 x £4652.54
9 x £1767.98
Total £20564.36


czy to raczej nie zby normalne ?

Jak wogole odczywytwac te cyfry ?

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 5 cze 2012, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez partizano » 6 cze 2012, 20:30 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

troche poczytaj to sie przestaniesz dziwic ,znam ludzi po 40 a płacą wiecej lub podobnie ,a powodem postkod tutaj na cene ubiezpieczenia ma wpływ tyle czynikow ze az strah pomyslec dlatego moja rada nim kupisz auto to sprawdz cene inszurancu bo sie możesz zdziwic ,a passat ma wysoką grupe i dlatego ta cena ,ale duzo robi postkod i wiek ,poszukaj na necie jest kupa informacji a jako ciekawostke ci powiem ze te same ubezpieczalnie na różnych wyszukiwarkach podają rózne ceny i tylko diabeł wie o co w tym chodzi

partizano
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 30 wrz 2008, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lucyferek » 6 cze 2012, 20:33 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

no to bede musial wiecej czasu przy tym spedzic.

a jak by nie patrzec bez samochodu swojego ciezko nawet na zakupy podjechac. bo do centrum mam kawałek.

Mieszkam na Hockley

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 5 cze 2012, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 6 cze 2012, 21:01 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Pomyśl o czymś innym, na jakiś czas.
Np. golf 1.4 benzyna lub jakiś vauxhall 1.2 czy coś podobnego, po pierwsze ubezpieczenie będzie tańsze( sporo) po drugie przez rok dorobisz się roku zniżek i wiek przeskoczy magiczne 25 lat.
Tak mi się wydaje i znam to ( po znajomych), że to chyba najlepsza opcja by mieć czym jeździć i nie płacić "milionów" za ubezpieczenie.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 6 cze 2012, 21:29 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

ja mam pasata na sprzedarz takiego dokladnie jak chcesz:)) a ubezpieczenie mamy w tesco to najtansza opcja byla dla nas a mam tez znajomego ktory zajmuje sie ubezpieczeniami wiec jak cos to sie odezwij na pw:)

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 6 cze 2012, 21:46 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

na wyskokość ubezpieczenia wpływ ma: miejsce zamieszkania ulica postcode, wiek ubezpieczonego, miejsce przechowywania auta, ilosć km w ciagu roku jest tego trochę wliczając ilość lat w uk. najlepiej mają Angole którzy kupują małopojemnosciową benzynkę. heh...życie :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Ka_eR » 6 cze 2012, 21:46 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Za takiego samego passata płacę ze zniżkami 6 lat 96 funa w Direct Line bez zniżek ok 140 Tesco nie chciało mi uznać zniżek bo mam zarejestrowane auto w Polsce

Ka_eR
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 maja 2012, 09:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 6 cze 2012, 21:56 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Lucyferek zamien sobie polskie prawo jazdy na angielskie to Ci spadnie troche stawka - koszt jakies 65GPB i czekasz niecale 2 tygodnie (wstukaj sobie w wyszukiwarke angielskie full driving i zobaczysz roznice). Ja osobiscie polecam wyszukiwarke GoCompare tylko zeby miec konkretne wyniki trzeba podac rejestracje samochodu ktory Cie interesuje (albo podobnego z jakiegos ogloszenia). Moja rada kombinuj jak sie da ze wszystkim co Ci moze obnizyc stawke - czasem oplaca sie przeniesc do 'drozszej' dzielnicy, albo do jakiegos miasteczka niedaleko Bham jesli masz duze cisnienie na samochod bo kase zaoszczedzona na OC wydasz na lepsze lokum i jeszcze zostanie. Pozatym niestety jest tak jak napisal wielkimar poszukaj sobie na poczatek jakiegos samochodu z niska grupa ubezpieczeniowa. Ale tak naprawde to najbardziej po dupie daje kod pocztowy, kiepska dzielnica podbija ubezpieczenie nawet kilka razy.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Mherba » 7 cze 2012, 14:51 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Albo zobacz na http://www.moneysupermarket.com/Default.aspx, zrobisz sobie wyliczenie i mysle ze bedzie spoko.

Ja za rovera 2002 2,5l zaplacilem (kolega z gory ma racje ze tesco jest najtansze) 1150 na rok.

Mherba
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Lucyferek » 7 cze 2012, 16:44 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Czyli najpierw przez rok najlepiej pośmigac czyms typu Opel Corsa. albo cos innego małego.

A co ma wspołnego te magiczne 25 lat? pod koniec roku juz bedzie przeskoczone te 25 lat :P

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 5 cze 2012, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 7 cze 2012, 17:51 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Do 25 r.z. masz tzw zwyżki bo jesteś młodocianym kierowcą i większym zagrożeniem. Ja mam 24 lata 2 lata zniżek i za Nissana Micre 1.0 za comprehensieve płacę £76 miesięcznie. Sprawdź ubepieczenie na www.gocompare.com . Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lucyferek » 7 cze 2012, 18:38 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

No własnie ja nie mam zniżek zadnych niestety

a to ze od maja tego roku jestem w Anglii ma jakies znaczenie ?

a i prawo jazdy mam 4 lata

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 5 cze 2012, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 7 cze 2012, 20:46 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

To ile tu jesteś raczej nie powinno mieć znaczenia. Prawko wymień na angielskie to ma znaczwnie a zniżki spróbuj załatwić z Pl przetłumacz na angielski i gotowe. Większość ubezpieczalni honoruje polskie zniżki. Ja też mam prawko 4 lata ale zdawałam je tutaj.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 8 cze 2012, 06:39 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

vanilia napisał(a):Większość ubezpieczalni honoruje polskie zniżki

Wszystkie ubezpieczalnie w UK maja obowiazek honorowac znizki z krajow UE, kwestia tego ze czepiaja sie czasem dokumentow dostarczonych i najwazniejsza sprawa ubezpieczenie samochodu w Polsce musi sie skonczyc - bo inaczej znizki nie przysluguja(przysluguja tylko na jeden samochod - UK to taki bananowy kraj gdzie ubezpieczalnie to swiete krowy). W Polsce ubezpieczalnie takie jak np PZU wystawiaja ladne laurki odrazu z opisami po angielsku i nie ma problemu z przeniesieniem znizek. Tak ze zawsze mozna sie dopisac do jakiegos samochodu w Polsce nazbierac znizki, 'wypisac sie' z tego samochodu i zgarnac zaswiadczenie o bezszkodowej polisie, ktore tutaj jest honorowane.
Co nie zmienia faktu ze w UK najbardziej po dupie daje kod pocztowy...
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 8 cze 2012, 13:25 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

vanilia napisał(a):To ile tu jesteś raczej nie powinno mieć znaczenia

ma znaczenie, na pewno w niektorych firmach. tydzien temu odnawialam ubezpieczenie/zmienilam ubezpieczalnie i jak byk bylo napisanie: okres zamieszkania w uk ma wplyw na Twoja znajomosc z ruchem lewostronnym.
kolejnym czynnikiem oprocz tych juz wymienionych jest jeszcze zawod-czym sie zajmujesz na codzien, czy masz dzieci, stan cywilny no i rodzaj ubezpieczenia.
Lucyferek, nasze gdybanie nic Ci nie da. skorzystaj z wyszukiwarek typu moneysupermarke, gocompare, confused.com itp.
zauwazylam, ze najpopularniejsze i najtansze wychodza min. tesco, churchill, co-operative.
prawda jest jednak, ze na poczatek na Twoim miejscu startowalabym z jakas Micra :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA