Zabkowanie- kiedy wasze dziecko zaczyna zabkowac?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 27 cze 2012, 21:47 Zabkowanie- kiedy wasze dziecko zaczyna zabkowac?

moje dziecko ma 2 miesiace i ma typowe objawy zabkowania (spuchniete dziasla, podwyzszona temperatura, niespokojny sen, strasznie sie slini, wklada wszystko do buzi, brak apetytu i jest strasznie marudna- a to bardzo spokojne dziecko ) ale moim zdaniem to troche za wczesnie na zabkowanie. stad moje pytania:
kiedy wasze dzieci zaczely zabkowac ?
czy znacie kogos komu dziecko zaczelo zabkowac w 2 lub 3 miesiacu?
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

Niekoniecznie za wczesnie,moja najstarsza cora miala pierwszego zabka gdy skonczyla 3 miesiace,rowniez duzo wczesniej byly symptomy zabkowania.Ona w wieku 5 miesiecy miala juz dwie jedynki u gory i dwie jedynki na dole.Smiesznie to troszke wygladalo takie male dziecko a cztery zabki na wierzchu :) Obserwuj dziecko moze i Twoje szybko doczeka sie pierwszego zabka.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 27 cze 2012, 22:52 Re: Zabkowanie- kiedy wasze dziecko zaczyna zabkowac?

Anastazja, troszke mnie uspokoilas. szkoda mi dziecka ze tak cierpi.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

musze zauwazyc ze niektóre dzidziusie rodza się juz z zabkiem ;) a mojej kolezanki córka miała pierwszy w wieku 3,5 miesiaca mój synek miał 9 jak mu pierwszy wylazł wiec widzisz sama jakie rozbieznosci ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

jo14189, kup w aptece albo sklepie masc na zabkowanie dla maluszkow i smaruj Malenstwu dziaselka. to przynosi ulge...
jak moja miala 3 miesiace to tez myslalam,ze to za wczesnie... ;-) a teraz ma roczek i 8 zabkow :D czasem naprawde szybko wychodza zabki- mozesz ich jeszcze nie widziec, a np za 2 tyg zobaczyc. czasem mozna zauwazyc takie biale dziaselko lekko napuchniete- to znak,ze niedlugo bedzie zabek:)
dawaj Niuni skorke od chlebka i kup gryzaczki :)to tez pomoze:)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

jo14189, szybko ma zabki Twoje szczescie ;-) w Tesco mozna kupic taki zel BONJELA, super pomaga na zabki.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 28 cze 2012, 22:32 Re: Zabkowanie- kiedy wasze dziecko zaczyna zabkowac?

jak narazie ma spchniete dziaselka i smaruje jej tym zelem bonjela to ok.2h jest troche spokojniejsza. schlodzony gryzaczek jej daje ale musze jej trzymac bo sama nie potrafi jeszcze go zlapac, narazie sama wklada sobie pieluszke, bluzeczke, piastke do buzi i gryzie a jak jej dalam swojego palca to az mi sie siny zrobil. na forach znalazlam ze to ze ja dziaselka bola to nie znaczy ze juz za tydzien bedzie miala zebek ale moge na pierwszy zabek czekac nawet 2 miesiace od pierwszych objawow. oby nie, bo wlasnej corci nie poznaje byla taka wesola a teraz placze i nawet sie usmiechac nie chce.

Dodano: -- 28 cze 2012, 22:33 --

zwierzakfm, jeszcze nie ma zabkow
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

jo14189, ja kupowalam w polskiej aptece Dentinox - to jest dopiero super zel!
sama nim smaruje dziaslo jak zab madrosci probuje mi sie przebic.
moim zdaniem jest lepszy od tych angielskich, chociaz one tez Corci pomagaly, ale on chyba na dluzej.

Mozesz jeszcze kupic paracetamol lub ibuprom w syropku- zapytaj w aptece czy maja dla niemowlat.

Moja po 3 tygodniach od takich objawow miala zabka- ale to nie znaczy,ze przez 3 tygodnie taka byla.
poprostu zab napiera na dziaslo i to wywoluje bol. jak juz sie przebije to Dzieciatka tak nie boli
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO