Przybywam w poniedziałek i

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 8 lip 2012, 21:02 Re: Przybywam w poniedziałek i

kolejne rece do pracy. fajnie !!!

witamy Cie Carter. Pandora99 przesyla Ci pomocne informacje. skorzystaj z nich

mirella :roll:

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Snoop » 8 lip 2012, 21:15 Re: Przybywam w poniedziałek i

NIN wyrobisz bez zadnego problemu, wcale nie trzeba się gimnastykowac, a wiem bo wyrabialem calkiem niedawno. Kilka prostych pytan w stylu: kiedy się urodziles i po co jestes. Zas problemy mialem w banku, bo job centre nie potwierdzilo mojego adresu.

Snoop
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 lip 2012, 21:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 8 lip 2012, 21:29 Re: Przybywam w poniedziałek i

bilet jest wazny tylko w dniu w ktorym go kupujesz i nie kasuje sie biletow tylko pokazujesz go kierowcy jak wchodzisz do autobusu... :)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 9 lip 2012, 14:59 Re: Przybywam w poniedziałek i

vanilia napisał(a):Sutton Coldfield

zeby TU mieszkac musisz najpierw obrabowac jakis lokalny bank, albo chocby sprzedac nerke.
Tak sie akurat skladam, ze od ponad 6-ciu lat mieszkam pomiedzy Erdingtonem Sutton C'field (dokladnie na Boldmere), i znam ceny najmu pokoi, flatów i innych akomodacji.Ta dzielnica jest droga, i uwazana za Posh'owá, z tád tak wysokie ceny.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 9 lip 2012, 20:05 Re: Przybywam w poniedziałek i

jak bedziesz potrzebowac pomocy w tlumaczeniu czegokolwiek to chetnie pomoge ;) calkiem bezinteresownie :)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 10 lip 2012, 12:59 Re: Przybywam w poniedziałek i

Witam w B'gham :)
Dojechalem choc chwilowo nie mam neta wiec z ofertami jest ciezko, w czwartek zakladam konto i mam rozmowe w agencji. Czy zeby miec darmowew o2 trzeba doladowac za 15 funtow czy trzeba kupic jakis specjalny starter?

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 10 lip 2012, 18:00 Re: Przybywam w poniedziałek i

Jak nie masz neta to idz do biblioteki publicznej tam bedziesz mogl uzywac internetu za darmo przez 1-2 godziny w zaleznosci ktora biblioteka albo caly dzien wireless internet jesli masz np laptopa itp ze soba (bedziesz musial tylko wyrobic karte na recepcji - to zajmie tylko 3 minuty). Nie wiem co masz na mysli mowiac darmowe O2 (nie wiem o ktora oferte chodzi) ale jesli chodzi Ci o rozmowy do Polski to kup sobie karte sim Lyca, Vecton albo Lebra. Kupisz je w wiekszosci sklepow hinduskich, wejdz i zapytaj o Lyca Mobila (najnizsze doladowanie 5 funtow rozmowy na stacjonarny 1p na minute a na komorke 9p na minute wiec to 5 funtow wystarczy Ci na okolo godziny rozmowy jesli zadzwonisz na polska komorke). Jesli chodzi Ci o O2 to tez karte sim mozesz kupic w sklepie hinduskim ale nie oplaca sie jesli chodzi o rozmowy do polski. Najtansze doladowanie w O2 to 10funtow.Karty sim jak i doladowania mozesz kupic praktycznie wszedzie i jest szeroki wybor na siec.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez carter » 10 lip 2012, 19:36 Re: Przybywam w poniedziałek i

Kupiłem o2 bo pasuje mieć angielski numer dla pracodawców, a przy okazji mam w 02 za darmo po doladowaniu za 15, neta może będe miał od jutra/pojutrza, teraz najtrudniejsze czyli znalezienie pracy.... podrukowałem sobie troche ofert w jobcenter więc jutro będe dzwonił, byłem w B'gham w jednej agencji ale musiałbym conajmniej mieć przepracowane 6-miesiecy w UK zeby o czymkolwiek ze mna gadali. Na znalezienie pracy w zawodzie raczej złudzeń nie mam, ale cokolwiek pasowało by znaleźć bo funciaki lecą szybko :) W Polsce jak i w Niemczech sporo jest ogłoszeń w gastronomii poprzez wywieszanie ogłoszeń na szybach barów/restauracji, tutaj chyba wszystko idzie przez agencje. Jakby ktoś szukał rzetelnego, uczciwego pracownika z angielskim to szczerze się polecam :D
Z braku laku wszedlem do 3 restauracji z pytaniem czy nie szukaja kogos, w 1 zapisali sobie numer, ale to za mały postep jak na jeden dzien. No i muszę przyznać że w swoim życiu zwykle po angielsku rozmawiałem z krajów nieanglojęzycznych więc jest lekkie zaskoczenie.

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 10 lip 2012, 21:01 Re: Przybywam w poniedziałek i

napisz sobie cv po angielsku i miej je przy wizytach w agencjach.
a jesli chodzi o karte to polecam lebare- w lyce inne rozmowy wychodza drozej.
w lebarze przy doladowaniu za 5 f. masz 100 smsow i 100 minut do lebary. i bardzo tanie rozmowy do Polski.

a w jakich rejonach mieszkasz?
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 10 lip 2012, 21:26 Re: Przybywam w poniedziałek i

CV jak już pisałem mam po angielsku, ale chyba musze wydrukowac jeszcze raz zeby byl angielski numer telefonu. mieszkam w Erdington.

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 11 lip 2012, 09:43 Re: Przybywam w poniedziałek i

jakbys nie znalazl nic w swoim zawodzie to warto sie przejsc do agencji gbr w centrum. tam przyjmuja do fabryki z owocami do pracy na tasmie co jakis czas. takze mozesz zapytac - tam pracuje Polka jednak wszystkie rozmowy prowadzone sa po angielsku.
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 11 lip 2012, 14:47 Re: Przybywam w poniedziałek i

Po pierwszych dwóch dniach poszukiwań nastrój słaby i zastanawiam się czy nie spróbować jeszcze przemieścic się do Londynu, bylem w 3 agencjach, w 2 powiedzieli ze wymagaja 6-miesieczne doswiadczenie w UK, a w 1 ze do prac fizycznych nie rekrutują, nawet nie probowalem wyjasniac ze jestem technikiem, prawie inżynierem. W jednej agencji wysłali mnie do MANPOWER na New street, ale okazuj się ze ta agencja już zmienila swoją nazwe i miala przynajmniej dzisiaj zamknięte drzwi. Moze jak jutro bede już mial konto to pojdzie jakos lepiej. W zawodzie nie znajde, juz sie z tym pogodzilem. Fajnie byloby teraz do jakiego warehouse'u sie dostac. Gdybyście coś słyszeli albo w waszym zakładzie pracy coś było wolnego byłbym dozgonnie wdzięczny.

@LadyHekate
na pewno gbr? jak wpisalem w neta gbr birmingham wyskakuje tylko agencja nieruchomosci. Bylem w jednej agencji gdzie slyszalem ze jest polka (blondynka) ale tam wymagaja 6-miesiecznego doswiadczenia.

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sivvusek » 11 lip 2012, 16:46 Re: Przybywam w poniedziałek i

jeśli chodzi o telefon to ja mam z "3" abonament za 15 funi 2000min rozmów 3000sms w sieci za free...no i najważniejsze, nielimitowany internet :) Na fonie mam zainstalowanego skypa i kontakt z pl za free :D. Oczywiście umowa na rok bez telefonu. Na pewno coś znajdziesz...bądź cierpliwy. Ja po miesiącu mam dopiero full time. Powodzenia.

sivvusek
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 44
Dołączył: 6 lip 2012, 20:52
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 11 lip 2012, 16:55 Re: Przybywam w poniedziałek i

Pamietaj zeby sie nie lamac i nie polegaj tylko na agencjach.Chodz tez tak jak wczesniej zaczales z jednej restauracji do drugiej i pytaj bezposrednio (miej przy sobie CV i najlepiej zapytaj o menadzera bo zwykly kelner moze zawsze odpowiedziec ze nie ma pracy nie orientujac sie w ogole). Czasem moze byc tak ze firmy w ogole nie oglaszaja sie ze poszukuja ludzi do pracy a jednoczesnie moga kogos zatrudnic.Ja kiedys, jeszcze 7 lat do tylu jak nie mialem stabilnej pracy to wzialem do reki Yellow Pages (katalog z ogloszeniami firm/uslug), zaznaczylem sobie firmy ktore mnie interesuja i zaczalem dzwonic po kolei i pytac czy moze nie poszukaja kogos do pracy.I tak za okolo 50-tym telefonem znalazlem prace w ten sam,jeden dzien,a firma ta nawet sie nigdzie nie oglaszala ze kogos poszukuje do pracy.Wiec warto pytac tez bezposrednio.W londynie jak napisalem wczesniej, lepiej wyglada sprawa z praca przynajmniej dorywcza (wedlug mnie).Sa tam nawet polskie agencje pracy. Dla porownania wpisujac "waiter in birmingham" na bardzo popularnej stronie z ogloszeniami (przynajmniej w londynie) http://www.gumtree.com dostajesz wynik - 18 ogloszen, wpisujac "waiter in london" dostajesz 638 ogloszen. Taka sama roznica bedzie tez np w sektorze budowlanym przynajmniej dla osob pracujacych na niskim szczeblu w tym sektorze (stanowisko typu Labourer).Oczywiscie w londynie tez moze byc wieksza konkurencja ale nadal masz tez wieksze pole do manewru jesli umiesz zwinnie poszukiwac.Mozesz porownac tez ogloszenia na polskiej stronie http://www.londynek.net z ogloszeniami na tej stronie i zobaczysz roznice.Ale jak juz jestes, w bham to mysle ze jeszcze troche powinienes poprobowac.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez carter » 13 lip 2012, 15:51 Re: Przybywam w poniedziałek i

We wtorek ide na pierwszy dzien na warehouse, zobaczymy czy mnie przyjma, mam nadzieje, aczkolwiek chyba bede musial szukac innego meiszkania, jak myslicie, zgoidzi sie ktos na 6 tygodni?

Poza tym jakby ktos slyszal ze potrzbuja elektrykow, albo kogos do sprzatania, do kuchni, albo innej pracy fizycznej to moj numer 075108 99572. Kamil, pozdrawiam

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZEDSTAW SIĘ