Okna na wymiar

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 sie 2012, 15:46 Okna na wymiar

Czy ktoś potrafi mi doradzić gdzie się udać po okna na wymiar? Oczywiście w miarę niedrogo, szybko i montaż z certyfikatem.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 21 sie 2012, 21:53 Re: Okna na wymiar

zobacz w lokalnej firmie, w kazdej mozna zamawiac na wymiar, a ceny wszedzie podobne.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 21 sie 2012, 23:14 Re: Okna na wymiar

Hej, widze, ze szukasz okien:)
Jesli chcesz, mozemy Ci polecic firme, z ktorej moj maz bierze bardzo duzo okien i nie sa drodzy.
Firma nazywa sie Star Windows, mozesz sie do nich pofatygowac telefonem albo jak chcesz, to mozemy Ci do nich zadzwonic i umowic Cie z nimi na wycene. My mamy zawsze znizki u nich wiec jakby co- pisz.
Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko ok.
Pozdrawiam
Agnieszka

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 22 sie 2012, 07:40 Re: Okna na wymiar

Dzięki agna78, możesz mi podesłać namiary na PW? Najbardziej zależy mi na czasie, za 2 tygodnie potrzebuję okno o niestandardowym wymiarze.

Dodano: -- 22 sie 2012, o 08:26 --

Ok, znalazłem :grin: Podskoczę tam do nich.

Dodano: -- 22 sie 2012, o 15:09 --

Jeszcze raz dzięki agna78, byłem u nich i okno zamówiłem, nawet taniej niż w lokalnej firmie :D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 23 sie 2012, 14:50 Re: Okna na wymiar

Ja okna i drzwi na ogród zamawiałem w Firmie FLAIR, która mieści się w Minworth w tym Industrial Estacie na Stockton Close.To jest producent okien i drzwi- nie cholerny pośrednik, który dodaje 40% do ceny producenta!Cena okna czy drzwi robionych na wymiar nie różni się od okien czy drzwi gotowych, z ich katalogu.Jedyna różnica to kalkulacja różnicy materiału ile wyjdzie na dane konkretne okno czy drzwi.Czyli nie pobierają nic ekstra za indywidualne zamówienie.Gościu udowodnił mi to w ten sposób, że wrzucił dane okna gotowego, z katalogu do ich programu kalkulacyjnego liczącego materiał i robociznę okna na zamówienie, i cena wyszła taka sama, jak w katalogu, oczywiście + VAT.
Ja zamawiałem naprawdę duże okno, niemalże na całą ścianę do przebódówki kuchni, którą budowałem dwa lata temu.Gościu w Flair mówił, że już dawno nie robił tak dużego okna- ponad 2.5 metra długości.
Podwójne szyby wypełnione zostały na moje zamówienie argonem- kosztowało to parę funtów ekstra, ale za to nie mam problemu uciekającego ciepła w zimę a argon powoduje, że okna w zimę są w dotyku ciepłe a w lato chłodne- nie mam problemu z tym, że w jadalni która jest dobudowana do kuchni jest w zimę chłodno czy zimno.
Zamówienie złożyłem zaraz po tym, jak widziałem w lokalnej gazecie (Sutton News) ogłoszenie, ze oferują 60% ceny na okna i drzwi zamówione do końca miesiąca- i tak też zrobiłem, dzięki czemu za wszystko zapłaciłem jakoś ponad £600 i to było dużo taniej, niż w innych firmach, gdzie robiłem quotations za okna i drzwi dwuskrzydłowe typu patio doors.
Jeszcze mi do domu przywieźli na ich koszt.
Polecam tą firmę.Mają dobre doradztwo dotyczące projektu, mankamentów itd.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 wrz 2012, 19:53 Re: Okna na wymiar

VA napisał(a):Jeszcze raz dzięki agna78, byłem u nich i okno zamówiłem, nawet taniej niż w lokalnej firmie


Zwracam honor, sam szukalem okna i drzwi, w LOKALNYCH firmach ceny za okno (1mx1m) wolali od 210 o 240 funtow plus 100 za montaz, natomiast firma Star Windows wycenila to samo okno na 140funtow plus 50f za montaz.

Dzieki wiec za namiar :-)

Tak na marginesie, w jaki sposob wprawiaja okna w UK?
u mnie gosc przyszedl i wymierzyl okno dosc "ciasno"na scisk tak jakby nie mial zamiaru urzywac wogule pianki montarzowej, wiec jak on to uszczelni????
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 18 wrz 2012, 20:36 Re: Okna na wymiar

Silicone :D

Fachowców, którzy przyjechali montować okno, musiałem ich przegonić żeby nie rozwalili świeżo postawionej ściany. Brałem z montażem, bo klientowi zależało na certyfikacie. Jakoś się z nimi dogadałem i certyfikat będzie dostarczony.
A tu jest okno na gotowo (po prawej):
Załączniki
IMG_0329.JPG
Ostatnio edytowano 18 wrz 2012, 20:44 przez VA, łącznie edytowano 1 raz
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 18 wrz 2012, 20:37 Re: Okna na wymiar

Swojego czasu pracowałem w firmie w Dudley gdzie robi się okna drzwi na wymiar,pomiar jest robiony światła czyli otworu okna lub drzwi a potem się w firmie oblicza i okno jest robione na wymiar.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 wrz 2012, 21:02 Re: Okna na wymiar

VA napisał(a):Silicone


To troche do bani prawda?
Silikon troche gdzies pusci i bedzie przeciag:-/
Tym bardziej ze silikon dobrze sie trzyma ale gladkich powiezchni a nie chropowatych cegiel.

A swoja droga VA czy przegoniles tych fachowcow ze star w?
Bo mnie wysraszyles troche bo tez zamowilem z motazem. Sam wprawiales?

Darwas napisał(a):Swojego czasu pracowałem w firmie w Dudley gdzie robi się okna drzwi na wymiar,pomiar jest robiony światła czyli otworu okna lub drzwi a potem się w firmie oblicza i okno jest robione na wymiar.


To juz wiemy, tylko teraz jak oni uszczelniaja szczeline miedzy "swiatlem" a futryna (rama okna)

Dodano: -- 18 wrz 2012, o 21:04 --

VA to masz teraz sypialnie w garazu??? :-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 18 wrz 2012, 21:51 Re: Okna na wymiar

Thomas napisał(a):VA to masz teraz sypialnie w garazu??? :-)

Nie no, oczywiście nie! To jest moja robota - dom od klienta. To będzie sypialnia pod wynajem.

Dodano: -- 18 wrz 2012, o 21:52 --

Ostatecznie wprawiałem sam. Piankę też użyłem.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Damiano » 3 lut 2013, 11:31 Re: Okna na wymiar

Thomas i co jesteś zadowolony z montażu okna przez firmę Star Windows? Bo zastanawiam się czy warto od nich zamawiać.

Damiano
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 maja 2007, 12:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 lut 2013, 13:59 Re: Okna na wymiar

Drugi raz raczej z ich usług nie skorzystam.

Okno robili mi dwa razy bo nie mogli jakoś utrafić z wymiarem ramy, raz za duze raz za male.
Kiedy jednemu z fachmanów podczas obsadzania ramy podałem do reki poziomice to zrobił wielkie oczy i spojrzał się jak na idiotę.
Po obsadzeniu okna (w kompletnie bezsensowny sposób utrudniając sobie życie nie używając klinów) zaczęło się "uszczelnianie" za pomocą silikonu.
W tym momencie nie wytrzymałem i i powiedziałem ze drzwi do ogrodu sam sobie oprawie.
Po czym szef do mnie zadzwonił z pretensjami ze zamówiłem montaż okna i drzwi i nie mogę tego teraz zmienić.
Wiec powiedziałem mu 3 słowa w tym dwa brzydkie. Uparcie napierał ze jego chłopcy zrobią to za pól ustalonej ceny wiec ostatecznie pod nadzorem zgodziłem się.
Zamontowali mi drzwi z użyciem poziomicy (zmusiłem ich!) ale bez ich pseudo uszczelniania, które sam później zrobiłem używając pianki i na wierzch silikon.
Obecnie dopiero zauważyłem ze drzwi nie dochodzą idealnie do ramy przy narożnikach przez co wiatr hula mi przez nie w domu. Wcześniej nie zruciłem na to uwagi bo na dworze było znacznie cieplej.
Zgłosiłem wiec ta "usterkę" do producenta niestety chyba olewają klientów bo na dwa umówione już terminy nikt się nie zjawił.
W poniedziałek spróbuje umówić się po raz trzeci. :-/

Jeśli chodzi o same okno wygląda w miarę solidnie jak na angielskie standardy.
Natomiast drzwi są znacznie gorszej jakości szczególnie rama drzwi i futryna która "gnie się w rekach".

Gdy kiedykolwiek w moim życiu będę wymienia wszystkie okna w domu to będę wolał kupić najtańsze polskie okna wynająć przewóz busem. Nawet najgorsze polskie okna sa lepsze od najlepszych angielskich.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 lut 2013, 15:01 Re: Okna na wymiar

Thomas napisał(a):(...)
Obecnie dopiero zauważyłem ze drzwi nie dochodzą idealnie do ramy przy narożnikach przez co wiatr hula mi przez nie w domu. (...)

Ja mam podobnie z oknem w kuchni.
Może to tutaj normalne standardy, a to my się nie znamy? :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Damiano » 3 lut 2013, 16:56 Re: Okna na wymiar

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie chyba nie skorzystam z ich usług a przynajmniej dobrze to przemyślę. Szkoda, że nie ma w Birmingham żadnej polskiej firmy produkującej i montującej okna. W "Gońcu" widziałem kiedyś, że jest coś w Londynie ale chyba działają tylko na tamtejszym rynku. Mam jeszcze trochę czasu na szukanie i podjęcie decyzji bo na razie jestem na etapie zbierania funduszy na wymianę tych okien:)))
Pozdrawiam

Damiano
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 maja 2007, 12:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 lut 2013, 22:09 Re: Okna na wymiar

Jeśli wymieniasz komuś jako usługa to śmiało.
Dla siebie warto kupić coś lepszego, chociaż przy moim wymienionym oknie o wymiarach ok 1m x 1m i oprawionym w polski sposób nie jest tak źle.
Zapłaciłem za nie 150f plus 50f montaż którego tym razem bym nie brał.

Na pewno nie mogę polecić niczego o większych wymiarach a szczególnie drzwi bo profil który urywając jest to zbyt slaby, cienkościenny przez co nie ma sztywności.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD