Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez myszano1 » 7 wrz 2012, 08:29 Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Witam, miałem niedawno wypadek samochodowy w Polsce, ponad 2 miesiace temu, i jeszcze tu jestem, ale za niedługo wracam do UK.
Pracodawca w angli nie wypłaca mi chorobowego.
Ostatnia miesięczną wypłate dostałem 60 funtów, to troche mało zeby utrzymac żone i dziecko po powrocie, tym bardziej ze do pracy tak szybko nie wróce ze względu na stan zdrowia.
Gdzie moge sie udać po jakąś pomoc finansową?
Jakie dokumenty z polski wziąść i przetłumaczyć, napewno wypis ze szpitala.

myszano1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 gru 2009, 18:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 8 wrz 2012, 08:41 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Pracodawca nie wyplaca ci chorobowego.....a masz zwolnienie od lekarza i wysłaleś do pracodawcy? W umowie o prace masz zagwarantowane wyplaty w razie choroby czy chodzi ci tylko o SSP?O jakiej pomocy finansowej myslisz? jesli byles ubezpieczony to ubezpieczyciel powinien pokryc wszystkie twoje koszty rowniez te ktore dotycza utraty zarobkow ze wzgledu na wypadek.a jesli nie to masz niestety pecha.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez myszano1 » 10 wrz 2012, 07:15 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Zwolnienie od lekarza wysłałem, wlasnie w tej firmie nie płacą chorobowego, to jest ten problem.
Słyszałem ze w takim wypadku moge sie starac o pieniążki z job centre albo citizen advive.
Tylko czy ktoś dokładnie wie jak to sie robi w takich wypadkach?

myszano1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 gru 2009, 18:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 10 wrz 2012, 10:15 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Zalezy jaka jest Twoja umowa o prace.Jesli pracodawca nie placi chorobowego ale jestes na stalym kontrakcie to powinienes otrzymywac SSP jesli : zarabiales minimum 107 fumtow na tydzien i byles chory minimum 4 dni ( czyli tu sie lapiesz). SSP wynosi 85.85 na tydzien na chwile obecna i mozna to dostawac przez 28 tygodni.Musisz sie skontaktowac z pracodawca i dowiedziec sie dlaczego nie otrzymujesz SSP.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 10 wrz 2012, 10:25 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

myszano1 napisał(a):Słyszałem ze w takim wypadku moge sie starac o pieniążki z job centre albo citizen advive.
CITIZEN ADVICE to nie instytucja wypłacająca świadczenia, tylko biuro porad ,co najwyżej możesz się umówić na poradę i ci powiedzą co zrobić ,napiszą jakieś pismo ,zadzwonią ale nie ma możliwości otrzymywania od nich jakich kolwiek pieniędzy :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 10 wrz 2012, 10:34 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

a jeseli mozan zapytac gdzie jest najlepsze biuro CITZEN ADVICE a Bham??? chodzi mi o jakies fajne babki ktore naprawde pomoga..bo raz bylam na Oldburym kolo sandwella o porade to jakis niemrawy koles otworzyl okienko w scianie :) zapytal sie o co chodzi,powiedzialam mu-dal mi kartke z lista 10nr tel.i kazal zadzwonic i sie dowiadywac ;/ nie chodzi mi o taka pomoc!!! chcialabym usiac z taka osobe i porozmawiac w 4 oczy a nie przez tel..malarosi wiesz mozesz pomoc??:)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez myszano1 » 10 wrz 2012, 15:38 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

No tak , mam umowę na stałe, ale pracodawca nie płaci chorobowego.
Za pierwszy miesiąc dostałem ssp ale za drogi już nie?
Czy na pewno przez 28 tyg mogę to dostawać, jest tak w prawie?

myszano1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 gru 2009, 18:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 10 wrz 2012, 16:19 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

tak w prawie jest wyraznie napisane ze jest to 28 tygodni

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018786

tu masz wszystko napisane, pracodawca jest zobligowany do zaplacenia ci ssp. Jesli wyslales wszystkie papiery to poprostu nie maja innego wyjscia jak zaplacic.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez myszano1 » 10 wrz 2012, 18:45 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Tak 28 tygodni, ale właśnie przeczytałem na pol.bham że pracodawca może mieć wlasny program wypłaty zasiłków.

http://bham.pl/poradnik/benefity/chorob ... uacje/2045

I mój chyba ma skoro już nie płaci.
I co w takim wypadku zrobić.
W job center pomogą, bo raczej przez kolejne parę miesięcy do pracy nie wrócę że względu na stan zdrowia.

myszano1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 gru 2009, 18:47
Reputacja: 0
Neutralny

Jak ma to musisz to mieć zapisane w kontrakcie. No i jako załącznik do kontraktu powinieneś dostać ten program.
A tam powinno być wszystko napisane - co i jak.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez myszano1 » 14 wrz 2012, 12:42 Re: Wypadek samochodowy w polsce, chorobowe w angli

Tak czy inaczej jeżeli dostanę te £80 tygodniowo to jest mało żeby wyżyć z rodzina. Więc czy jest jakas szansa by z job centre dostać jakieś pieniążki?

myszano1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 gru 2009, 18:47
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI