Praca - kontrakt 0 godzin

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez lisa26 » 26 lis 2012, 17:31 Praca - kontrakt 0 godzin

Witam . Proszę o pomoc zorientowanych w temacie. Mam zacząć pracę jako opiekunka osób starszych .Poinformowano mnie , że dostanę kontrakt 0 godzin - co to znaczy ? Jakie są tego plusy.A może same minusy . Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego rodzaju kontraktu. Będę bardzo wdzięczna :) pozdrawiam

lisa26
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 1 kwi 2012, 09:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 26 lis 2012, 18:16 Re: Praca - kontrakt 0 godzin

to naczy ze pracodawca nie moze zagwarantowac ci stalych godzin w tygodniu,wypowiedzenie jest z dnia na dzien i zazwyczaj jest to kontrakt dla osób które chca sobie dorobic od czas do czasu....a ty musisz byc kazdego dnia dyspozycyjna i w razie telefonu zaiwaniac do roboty
wynagrodzenie minimalne kontrakt jest w pełni legalny

Dodano: -- 26 lis 2012, o 18:18 --

zapomknialam dodac ze czasem godzin jest tyle ze nie idzie wyrobic a czasem kilka tygodni nic no i posiadanie takiego kontraktu powoduje...problem ze znalezieniem mieszkania przez agencje.problem w benefitach gdyz nie mozesz podac ile zarabiasz tygodniowo takze jesli bedziesz starala sie o housing to bedzie przekichane
ogólnie ludzie sie skarża ze to straszny niewypal jest ale twoja rzecz czy lepiej taka praca niz zadna
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 26 lis 2012, 19:04 Re: Praca - kontrakt 0 godzin

To, ze wypowiedzenie z dnia na dzien to nieprawda. Moga Ci powiedziec ze nie ma pracy przez kolejny tydzien i dac wypowiedzenie jednoczesnie, ale nie z dnia na dzien, poniewaz prawo pracy ma zastosowanie nawet dla osob, nie posiadajacych kontraktu a pracujacych w danej firmie.

No i zero godzin to jest zabezpieczenie ze gdyby nie mieli zbyt duzo pracy to nie sa zobowiazani do zagwarantowania Ci jej. Nieprawda jest tez ze musisz byc dyspozycyjna kazdego dnia poniewaz zazwyczaj na tydzien albo dwa przedtem wywieszaja grafik. A bywa, ze zadzwonia, bo ktos np nie przyszedl w dzien w ktorym nie bylo Cie w grafiku, ale jesli np. pracujesz piec dni w tygodniu a dwa masz wolne to nie masz obowiazku przychodzic. To Twoja decyzja.
Wiadomo, ze raczej wieksosc nie odmawia, ale czasami to jest tak, ze jeden odmowi i dzwonia do nastepnego kto ma wolne:)

Ogolnie zobacz jak bedzie, jak Ci sie bedzie podobalo i pracy bedzie sporo to nie musisz sie martwic, bo za urlop beda Ci placic srednia z wyrobionych miesiecznie godzin i ogolnie powinno byc ok:) Tak wiec masz wszystkie prawa tylko, ze nie zapewniaja Ci okreslonej ilosci godzin tygodniowo.

Powodzenia!:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 26 lis 2012, 21:30 Re: Praca - kontrakt 0 godzin

agna78 napisał(a):To, ze wypowiedzenie z dnia na dzien to nieprawda. Moga Ci powiedziec ze nie ma pracy przez kolejny tydzien i dac wypowiedzenie jednoczesnie, ale nie z dnia na dzien, poniewaz prawo pracy ma zastosowanie nawet dla osob, nie posiadajacych kontraktu a pracujacych w danej firmie.
. Nieprawda jest tez ze musisz byc dyspozycyjna kazdego dnia poniewaz zazwyczaj na tydzien albo dwa przedtem wywieszaja grafik.



prosze nie zarzucac mi kłamstwa....umowa wygląda ładnie na papierze zapytajcie sie tych wszystkich co na zero w Mc donalds robia....jak to ich prawo pracy broni przez wypowiedzeniem i dyspozycyjnoscia...
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA