Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 3 sty 2013, 21:54 Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Witam serdecznie.
Tak jak w temacie
Zamierzamy zrezygnować z mieszkania socjalnego w bloku i wynająć domek przez agencje.
Moje pytanie dotyczy tego czy w przyszłości będziemy miali prawo starać sie o mieszkanie socjalne,czy rezygnacja z obecnego dyskwalifikuje nas z tej możliwości?
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 3 sty 2013, 22:57 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

A co sie stalo ze rezygnujesz?

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 3 sty 2013, 23:05 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

psychicznie już nie wytrzymujemy:( poprostu
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 3 sty 2013, 23:32 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Tzn. Sasiedzi patologia?

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 4 sty 2013, 00:42 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Czarna123
głównie chodzi o brak poczucia bezpieczeństwa.Nocami grupki młodych Anglików grasują po korytarzach krzyczą awanturują się,opluwają, kopią w drzwi.Zdarzają się odpalenia w skipie na śmieci,cuda się dzieją,zwłaszcza w weekend.
Tak nie da się zyć,zwłaszcza kiedy są dzieci.
Cóz z tego że mieszkanie jest tańsze,jak nie czujemy się w nim bezpiecznie.
Chcę normalnie spokojnie żyć,pracować,wychowywać dzieci,a przedewszystkim zapewnić im bezpieczny dom.
Dlatego rezygnujemy.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 sty 2013, 01:58 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

a probowalas zglaszac to do councilu ?
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 4 sty 2013, 08:08 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

O jejku bardzo Wam wspolczuje , ale czy to jest robione bezposrednio pod Waszym adresem jako polacy czy ogolnie ? A gdzie mieszkacie ? Ja mialam bardzo przykre doswiadczenia raz jak sie wprowadzilam tu gdzie mieszkamy , ale szczegoly moze na priv. W kazdym razie poradzilismy sobie ale czulam sie chyba bardzo podobnie jak Ty

Dodano: -- 4 sty 2013, 08:09 --

O jejku bardzo Wam wspolczuje , ale czy to jest robione bezposrednio pod Waszym adresem jako polacy czy ogolnie ? A gdzie mieszkacie ? Ja mialam bardzo przykre doswiadczenia raz jak sie wprowadzilam tu gdzie mieszkamy , ale szczegoly moze na priv. W kazdym razie poradzilismy sobie ale czulam sie chyba bardzo podobnie jak Ty

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 4 sty 2013, 08:39 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

hej, jesli zrezygnujesz teraz z mieszkania socjalnego w zaden sposob nie dyskwalifikuje Cie to o staranie sie w przyszlosci. Niestety trzeba wspomniec ze na mieszkanie socjalnego Bham trzeba dlugo czekac dlatego jesli zrezygnujesz teraz to nie wiadomo kiedy dostaniesz nastepne. Oczywiscie najszybciej mozna dostac mieszkanie w blokach, tam jest najwieksza rotacja, ale tez jak mowisz najmniej ciekawie sie mieszka, i nie zawsze jest bezpiecznie. Oczywiscie mozesz zglosic incydenty do Anty social behaviour team w bcc, natomiast czy to cos da.... ( ? ) - zawsze mozna sprobowac. Mozecie tez sprawdzic punkty i dowiedziec sie jakie macie szanse na przeniesienie do innego domu.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 4 sty 2013, 14:58 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

witam ,po rezygnacji rok czasu musisz poczekac i znowu mozesz na tym samym numerze skladac propozycje mieszkaniowe,a po co wynajmowac jest wiele spoldzielni mieszkaniowych gdzie bardzo szybko dostaje sie mieszkanieja po zlozeniu formu w cigu miesiaca dostalem mieszkanie,syn tak samo i to blisko mnie podaje namiary na jedna ze spoldzielni Mercian Housing Association telef.0121 322 7373 adres gee business centre Holborn hill aston b7 5jr ja mieszkam w centrum west bromwich i jest spokojnie nawet zaspokojnie polecam ta spoldzielmie krotko sie czeka na mieszkanie pozdrawiam

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Elka96 » 4 sty 2013, 18:06 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Witaj...
Z tego co wiem istnieje strona internetowa, gdzie mozesz
zglosic chec zamiany swojego mieszkania socjalnego na inne. Mozesz tez zglaszac problem do swojej agencji i oni sami Ci zaproponuja jakies inne. Pewnie to troche potrwa ale w koncu moze sie uda. Znajomi mieli ten sam problem i czekaja na zamiane. Zrezygnowac zawsze mozesz jak sie nie uda.

Elka96
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Dołączyła: 9 mar 2012, 21:11
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 4 sty 2013, 18:52 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

marek55 zaintrygowałeś mnie swoja wypowiedzią:)
Naprawdę czekałeś tylko miesiąc na przyznanie mieszkania???jak to możliwe że tak krótko?Jestem ciekawa na jakich zasadach przyznawane są mieszkania,czy na podobnych jak z Sandwell Homes?
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 sty 2013, 19:45 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

http://www.circle.org.uk/mercian-housin ... cian-home/ tu sa dane dotyczace tego co jest wyzej napisane ale nie chce mi sie wierzyc ze to trwalo miesiac
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez robinson33331 » 11 sty 2013, 22:13 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Marek55 dobrze pisze, co do procedur i innych spoldzielni mieszkaniowych po za Bham CC. Od siebie dodam Birmingham CC nalezy do jednej z najgorszych "organizacji" jakie udalo mi sie spotkac w UK. Mam na mysli sposob i poziom obslugi klienta. Mieszlalem ponad 2 lata w 12pietrowym bloku na Maypole. Na sasiadow nie moglem narzekac natomiast jak juz wspomnialem poziom obslugi - awarie, czystosc, kontakt z call centre pozostawial wiele do zyczenia. Mieszkanie opuscilem w zwiazku z powiekszeniem rodziny. Przenioslem sie do Bromsgrove. Ktorys z forumowiczow nie moze uwierzyc ze mieszkanko mozna dostac w miesiac. Ja czekalem 2,5 miesiaca - Bromsgrove od momentu opuszczenia socjalu z B-ham CC. A na mieszkanko z b-ham (jako singielek) od momentu zlozenia papierow - 3 miesiace, ale to bylo dawno.
Pozdrawiam.

robinson33331
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 27 wrz 2011, 07:27
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alex335 » 14 sty 2013, 23:37 Re: Rezygnacja z mieszkania socjalnego

Witam .Po co odrazu rezygnowac mozez poprostu wejsc na nowo na liste chyba muisz miec mieszkanie z consilu ponad rok,i z tego co wiem musisz zlozyc ponownie wnosek w swoim biurze gdzie placisz rachunki.A co do tych drugich agencji to bodajze nie mozesz tych mieszkan wykupic .Takrze to to samo co wynajmowanie z agencji.

alex335
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 14 sty 2013, 14:31
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE