HSBC - dwa pytania odnośnie konta.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez JarekAsnyka1990 » 24 sty 2013, 17:26 HSBC - dwa pytania odnośnie konta.

Witam !

Mam dwa pytanie odnośnie konta paszportowego w HSBC.

1.

Flex Saver - co to jest? Czy przelewając pieniądze z konta głównego na to subkonto (FS) mogę je normalnie wypłacać za pomoca banomatu? Czy jest to rodzaj konta oszczędnościowego i wypłata możliwa jest jedynie w placówce banku?

2.

Zamknięcie konta w HSBC - Umowa trwa 12 miesięcy, Ja konto mam jakieś 7 miesięcy lecz na pewno będę chciał je zamknąć przed upływem okresu umownego tj. 12 miesięcy. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to z czym się to wiąże? Z pokryciem kosztów prowadzenia konta za miesiące pozostałe do końca umowy? Czy naliczają jakąś karę za przedwczesne zerwanie umowy?

JarekAsnyka1990
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 22 sty 2013, 19:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez abic660 » 26 sty 2013, 14:26 Re: HSBC - dwa pytania odnośnie konta.

Witam
Odnosnie pierwszego pytania a mianowicie FlexSaver (konto oszczendnosciowe) po przelaniu pieniedzy na to konto nie bedziesz mial mozliwosci wybrania pieniedzy w bankomacie. jedyne wyjscie jakie masz to albo isc do placowki hsbc i zrobic wewnetrzny przelew na glowne konto albo wykonac ta samo operacje ale za pomoca internetu - jesli posiadasz konto internetowe.

abic660
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 12 lut 2012, 14:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 sty 2013, 20:47 Re: HSBC - dwa pytania odnośnie konta.

dwie odpowiedzi: Nie otwierać, nie myśleć o otwarciu. Spróbować gdzieś indziej
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 27 sty 2013, 11:56 Re: HSBC - dwa pytania odnośnie konta.

Flex Saver - co to jest?

Rodzaj konta oszczednosciowego
Czy przelewając pieniądze z konta głównego na to subkonto (FS) mogę je normalnie wypłacać za pomoca banomatu?

wydaje sie ze nie - HSBC Flexible Saver
Czy jest to rodzaj konta oszczędnościowego i wypłata możliwa jest jedynie w placówce banku?

Nie tylko. Mozesz robic np przelewy z tego konta na twoje current account i pozniej wyplacic pieniadze w bankomacie.
Zamknięcie konta w HSBC - Umowa trwa 12 miesięcy, Ja konto mam jakieś 7 miesięcy lecz na pewno będę chciał je zamknąć przed upływem okresu umownego tj. 12 miesięcy. Czy jest to możliwe?

Z tego co pisza tu HSBC Passport wyglada na to ze okres umowy to 6 miesiecy a pozniej konto jest przedluzane automatycznie kazdego miesiacapo tym okresie. Jesli na tych zasadach masz otwarte konto to mozesz je normalnie zamknac kazdego miesiaca. Proponuje dowiedziec sie w placowce jaki jest okres wypowiedzenia na zamkniecie konta.
Jeśli tak to z czym się to wiąże? Z pokryciem kosztów prowadzenia konta za miesiące pozostałe do końca umowy? Czy naliczają jakąś karę za przedwczesne zerwanie umowy?

Jesli jest tak jak napisalem powyzej to niczym takim to sie nie wiaze. Jesli jednak masz umowe na 12 miesiacy to prawdopodobnie bedziesz mogl zamknac konto ale nadal bedziesz musial placic account fees czyli oplaty miesiaczne za prowadzenie konta do konca umowy. Proponuje sie dowiedziec w placowce o to.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE