Zbieranie się wody na oknach

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 sty 2013, 19:23 Re: Zbieranie się wody na oknach

Ivoneczka23 napisał(a):no ja nie wiem czy to normalne....jak dom szczelny to woda nie ma prawa sie nigdzie zbierac oprócz wanny ..jak sobie jej nalewasz do kapieli ;)


No wlasnie jak dom jesty szczelny to ta woda zbiera sie wszedzie. Wiekszosc ludzi w domu suszy pranie (szczegolnie teraz zima), gotuje, nawet jak lejesz wode do wanny to Ci paruje i to wszystko gdzies musi uleciec, jak dom jest szczelny to odklada sie na scianach i sufitach w postaci wspanialego grzyba. Dlatego wlasnie w wiekszosci domow sa kratki wentylacyjne, zeby ta wilgoc miala gdzie uciekac

Takie cus jak ktos wkleil link mielismy w oknach w starym mieszkaniu, naprawde bardzo fajne urzadzenie, tylko wlasnie, trzeba by o zgodze na montaz zapytac landlorda
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jaculski » 29 sty 2013, 23:54 Re: Zbieranie się wody na oknach

tia...
i dziurawić okna landlorda...


Nikt nie napisał, ze to najmowane jest, poza tym zawsze można się dogadać...przynajmniej spróbować :)

jaculski
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 17 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 30 sty 2013, 10:29 Re: Zbieranie się wody na oknach

a mi wczoraj zamontowali nowe okna wlasnie z tymi wywietrznikami ;) i bardzo sie ciesze jupila
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 sty 2013, 17:25 Re: Zbieranie się wody na oknach

jaculski napisał(a):
tia...
i dziurawić okna landlorda...


Nikt nie napisał, ze to najmowane jest, poza tym zawsze można się dogadać...przynajmniej spróbować :)

Pomyśl, jaka cześć Polaków mieszkających w Brimingham jest "na swoim" a jaka "na cudzym".
Biorąc pod uwagę %, stawiałbym na 2gi wariant.
Wątpię, żeby ktoś z rozmysłem kupił dla siebie dom z pleśnią.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jaculski » 31 sty 2013, 08:49 Re: Zbieranie się wody na oknach

Jaka jest róznica między Polakami w B'ham, a tymi w Cov, Londynie, Glasgow... Coraz więcej ludzi idzie na swoje bo to dobra oszczędność.
Jest też różnica miedzy zagrzybiałym domem(w 1 poście wątku nie ma o tym mowy) a zaparowanymi oknami.

jaculski
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 17 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 31 sty 2013, 13:13 Re: Zbieranie się wody na oknach

proponuje dobrze wietrzyc i grzac oczywiscie nie przesadzac z tym grzaniem. Na noc temperatura 18 lub 19 spokojnie starczy do spania. 3 lata temu kupilismy nowy dom i bylo podobnie i robilismy dokladnie tak jak napisalam wyzej. Plus my w oknach mamy wywietrzniki ktore sa caly czas otwarte wiec sie wietrzy, sypialnia nasza caly dzien okno rozszczelnione. Zadnego pozeracza nie kupowalismy grzyba zero.
Pozdrawiam i powodzenia

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 1 lut 2013, 10:46 Re: Zbieranie się wody na oknach

to tak z ciekawosci ile litrowe jest twoje akwa ze ci 5 litrów paruje?
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez stillinback » 1 lut 2013, 10:59 Re: Zbieranie się wody na oknach

AdamBoltryk napisał(a):Wątpię, żeby ktoś z rozmysłem kupił dla siebie dom z pleśnią.

Pozdrawiam



Chwileczkę.... skąd można wiedzieć, ze akurat w tym domu zrobi się grzyb, a w tym nie. Idziesz oglądać chaty, nie masz nigdzie żadnej wzmianki 'no wie pan, jutro pojawi sie wielki grzyb w lazience'.
Bez przesady tez.
My mamy tez ten problem z woda na oknach, bardzo duzo wietrze pokoj i nie ma grzyba. Ale problem wody na oknie i parapecie bardzo denerwuje.
Na szczescie zmieniamy lokum za miesiac.
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
Avatar użytkownika
stillinback
Rozeznany
 
 
Posty: 243
Dołączyła: 24 paź 2012, 15:52
Lokalizacja: Walsall/Wlkp
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 1 lut 2013, 15:20 Re: Zbieranie się wody na oknach

stillinback napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):Wątpię, żeby ktoś z rozmysłem kupił dla siebie dom z pleśnią.

Pozdrawiam



Chwileczkę.... skąd można wiedzieć, ze akurat w tym domu zrobi się grzyb, a w tym nie. Idziesz oglądać chaty, nie masz nigdzie żadnej wzmianki 'no wie pan, jutro pojawi sie wielki grzyb w lazience'.
Bez przesady tez.
My mamy tez ten problem z woda na oknach, bardzo duzo wietrze pokoj i nie ma grzyba. Ale problem wody na oknie i parapecie bardzo denerwuje.
Na szczescie zmieniamy lokum za miesiac.


Niektore domy maja gwarancje na to ze przez iles tam lat nie pojawi sie grzyb. Znajoma angielka mi mowila ze ona w swoim domu przy kupnie dostala cos takiego na 25 lat, grzyb wylazl po 10 latach mieszkania :P
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 1 lut 2013, 16:30 Re: Zbieranie się wody na oknach

Nie wiem co wtedy bo nie pytalam czy reklamowala dom czy nie, mowila mi tylko ze takie cos jest, o ile dobrze pamietam nazywa sie to "damp proofing guarantee" ale nie dopytywalam o szczegoly
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lut 2013, 22:48 Re: Zbieranie się wody na oknach

O co chodzi z ta folia do podwojnego oszklenia ma ktos linka? I czy mozna to stosowac w jakis dziwnych starych oknach i czy bedzie to widac?

Dodano: -- 18 lut 2013, o 22:48 --

O co chodzi z ta folia do podwojnego oszklenia ma ktos linka? I czy mozna to stosowac w jakis dziwnych starych oknach i czy bedzie to widac?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD