Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez mam37 » 1 lut 2013, 08:13 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

kamil1988, nie wyobrażam sobie zeby twoja siostra z tymi ciążacymi wymiotami wsiadla do autobusu lub samolotu i podróżowała

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 1 lut 2013, 09:47 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

ja nie napisałem, że moja siostra podróżowała, tylko , że istnieje możliwość dostania zwolnienia z innego powodu niż "zagrożenia ciąży" jak to jedna z forumowiczek napisała, że nie ma takiej opcji nawet..jest. I u niektórych lekarzy rodzinnych bez problemu można dostać zwolnienie nawet na kaszelek czy katarek.
A to czy ktoś sobie chce podróżować będąc w ciąży czy nie to już jej sprawa.

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 1 lut 2013, 10:24 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

kamil1988, otoz nie, bo wedlug polskiego prawa osoba przebywajaca na zwolnieniu chorobowym ma obowiazek przebywac w domu, a ZUS moze ja skontrolowac. Zwolnienie chorobowe powinno byc wydawane JEDYNIE w przypadku kiedy osoba (niekoniecznie ciezarna) z powodu zlego stanu zdrowia nie jest w stanie wykonywac swoich obowiazkow zawodowych. Jesli ciezarna pracuje w warunkach ktore zle moglyby wpywac na ciaze PRACODAWCA ma OBOWIAZEK przeniec ja na inne stanowisko badz jesli nie ma mozliwosci przeniesienia ma obowiazek zwolnic pracownice z wykonywania obowiazkow z zachowaniem wynagrodzenia, jedynie w tym przypadku ciezarna nie musi przebywac w domu i nie podlega kontroli ZUS. Wiadomo jednak ze w Polsce kazdy orze jak moze i pracodawcy zachecaja pracownice by szly na L4 bo wtedy to ZUS im placi a nie pracodawca z wlasnej kieszeni. Wiekszosc ciezarnych w Polsce w ciazy chodzi do lekarza prywatnie, wlasnie dlatego ze moga dostac 100% platne zwolnienie z pracy bez wyraznego powodu, wiadomo ze lekarz nie odmowi wystawienia takiego bo stracilby spore grono pacjentek z ktorych ma kase. Co jednak nie zmienia faktu ze to nie jest zgodne z prawem i w razie kontroli klopoty moze miec i "pacjentka" i lekarz ktory wystawil lewe zwolnienie.

kamil1988, wymioty moga byc zagrazajace ciazy, poza tym to jest wlasnie taki "stan zdrowia" niepozwalajacy wykonywac swoich obowiazkow zawodowych, no bo raczej trudno sobie wyobrazic przykladowo nauczycielke ktora pol godz podczas 45min lekcji spedza w toalecie. W takim przypadku zwolnienie jest uzasadnione.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 1 lut 2013, 10:29 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

prawo prawem, ja tylko piszę , że nie ma problemu z dostaniem zwolnienia i tyle w temacie

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 1 lut 2013, 10:35 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Problem za to moze byc kiedy "zyczliwy" sasiad albo kolezanka z pracy doniesie do ZUSu ze ciezarna ktora przebywa na L4 czyli powinna byc chora i w domu pojechala sobie za granice, a zlosliwcow nie brakuje
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 1 lut 2013, 10:37 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

to już chyba nie nasz problem

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 1 lut 2013, 20:01 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

O tym, czy chory pracownik może wyjechać za granicę, decyduje lekarz. Jeśli nie ma przeciwwskazań – można jechać, informując wcześniej pracodawcę o zmianie miejsca pobytu.

W czasie zwolnienia lekarskiego pracownik nie może wykonywać pracy zarobkowej ani wykorzystywać zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem. W przeciwnym razie straci świadczenie chorobowe. Nigdzie natomiast nie jest powiedziane, że chorować trzeba w miejscu zamieszkania. Pracownik może zmienić miejsce pobytu, jeśli tylko nie ma ku temu przeciwwskazań lekarskich. Dotyczy to także ciężarnej pracownicy, którą lekarz uznał za czasowo niezdolną do pracy.
Dla planów wyjazdowych chorego pewne znaczenie może mieć adnotacja lekarza na druku ZUS ZLA w polu „Wskazania lekarskie". Lekarz wpisuje tam cyfrę 1 oznaczającą zalecenie „chory powinien leżeć" lub 2 - „chory może chodzić". Budzą one sporo wątpliwości, choć czasami ich sens starają się precyzować sądy. W swoich orzeczeniach są zgodne, że celem zwolnienia lekarskiego ma być powrót chorego pracownika do zdrowia, a nie praca zarobkowa, zwiedzanie obcych krajów czy remont mieszkania.

Są jednak sytuacje, gdy podróż, nawet w przypadku zalecenia nr 1, jest po prostu koniecznością. Np. osoba samotna wyjeżdża kurować się do rodziny, bo tylko tak może zapewnić sobie właściwą opiekę. Dlatego sam fakt wyjazdu na okres zwolnienia lekarskiego do innego miejsca pobytu niż miejsce zamieszkania, nie może być podstawą do pozbawienia chorego prawa do świadczenia chorobowego. Nie ma też wątpliwości, że jeśli lekarz wpisze w zaświadczeniu ZUS ZLA zagraniczny adres jako miejsce pobytu chorego, to należy domniemywać, iż nie widzi przeciwwskazań do tego, by pacjent tam wyjechał.


Nie trzeba byc w domu na L4, nalezy to tylko zglosic:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 2 lut 2013, 04:20 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

agna78, co Ty piszesz nie wprowadzaj ludzi w błąd

Ciąża to nie choroba tylko stan odmienny zresztą bardzo piękny -polecam :))
Nie musi być na l4 dla ciężarnej napisane że ma leżeć dostaje zwolnienie z racji tego że np żle się czuje wymiotuje boli ją kręgosłup itp.
Może wyjść do miasta jechać do cioci ale na bank nie może latać czy podróżować za granicę
aga78 jak będziesz w ciąży i na l4 to proszę Cię zadzwoń do ZUS w pl i powiedz ze masz l4 ale chcesz jechać do męża do Anglii zobaczymy czy ci pozwolą
na bank zaczną cię sprawdzać i lekarza no i dlaczego jesteś na l4 skoro tak świetnie się masz


l4 to nie urlop !!!!!
żaden pracodawca ani ZUS nie zgodzi sie na wakację na L4
pracodawca jak i ZUS mogą w każdej chwili Cie sprawdzić odwiedzić oczywiście możesz być na mieście to do Cie zadzwonią i karzą Ci przyjechać do domu
Tam nie pracują idioci i swoje wiedzą
Ja bym się bała wyjeżdzać tak daleko w życiu mamy różne przypadki .....

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 2 lut 2013, 16:43 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

kamil1988 napisał(a):ja nie widzę nigdzie, żeby założyciel postu napisał, że ciąża jest zagrożona, czy kobieta w ciaży idzie na zwolnienie lekarskie tylko z powodu zagrożenia ciązy?
no moim skromym zdaniem, ciaza to niejest choroba! i kobbieta powinna isc na takie zwolnieniu w przypadku ciazy zagrozonej, lub bardzo zlych warunkow pracy zagrazajacych jej ciazy....ale z tego co widac kobiety w pl codza na zwolnienia po 1 tescie ciazowym a pozniej leza w domu i puchna...i nie ma co sie dziwic pracodawcom, ktorzy czesciej zatrudniaja mezczyzn zamiast mlodych kobiet w wieku rozrodczym, bo panie same sobie bat na dupe ukrecily przez wygodnictwo, i wykorzystywanie przywilejow do bolu czy trzeba czy nie...

Dodano: -- 2 lut 2013, o 16:48 --

ewela119 napisał(a):kamil1988, wymioty moga byc zagrazajace ciazy, poza tym to jest wlasnie taki "stan zdrowia" niepozwalajacy wykonywac swoich obowiazkow zawodowych, no bo raczej trudno sobie wyobrazic przykladowo nauczycielke ktora pol godz podczas 45min lekcji spedza w toalecie. W takim przypadku zwolnienie jest uzasadnione.

zgadzam sie
mam37 napisał(a):l4 to nie urlop !!!!!
żaden pracodawca ani ZUS nie zgodzi sie na wakację na L4
pracodawca jak i ZUS mogą w każdej chwili Cie sprawdzić odwiedzić oczywiście możesz być na mieście to do Cie zadzwonią i karzą Ci przyjechać do domu
otoz to
to tak samo jak normalny czlowiek bedac na zwolnieniu chorobowym biegal by sobie po miescie czy latal za granice, jest to traktowane po prostu jak oszustwo, co jest logiczne...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 2 lut 2013, 19:06 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Niestety nie zadzwonia:) chyba ze lacuchem, poniewaz ZUS nie posiada takich informacji jak numer telefonu chorego. Poza tym nie kazdy ma telefon komorkowy, zeby do niego zadzwonic jak bedzie w miescie. ZUS sprawdza w domu tych, ktorzy maja napisane- chory powinien lezec.
Ci ktorzy moga chodzic dostaja wezwania listem do wstawienia sie na komisji.

Poza tym jesli ktos ma zlamany palec, wcale nie musie siedziec caly czas w domu, ale musi byc na zwolnieniu poniewaz pracuje jako pielegniarka np i nie moze wykonywac swojej pracy.

Druga sprawa. Osoba zatrudniona w polskiej firmie moze miec adres zamieszkania zagraniczny i wtedy tez wpisuje sie ten wlasnie adres.

Trzecia sprawa- ktos mieszka np w Zarach(Polska), zamierza przeprowadzic sie do Cottbus(Germany), stamtad moze smialo dojezdzac do pracy w Lubsku( Gmina Zary), w miedzyczasie zachorowal i nie moze pracowac, ale to nie oznacza, ze nie moze zmienic miejsca zamieszkania.

:) Milego wieczoru.

PS. Poza tym zaden lekarz nie wystawia zwolnienia lekarskiego z powodu ciazy tylko z powodu choroby, a ze pacjentka jest akurat w ciazy to kwalifikuje sie do 100% zasilku chorobowego.
I to do lekarza zawsze nalezy decyzja o uznaniu ciezarnej za chora, lub nie.
A to ze niektorzy wykorzystuja ten fakt i skarza sie na rozne dolegliwosci z powodu ktorych dostaja L4 to osobna sprawa ale mi to lotto, ze tak powiem:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE