Czy mozna przewozic nasiona kwiatow w bagazu podrecznym?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Wie ktos moze czy mozna przewiezc nasiona kwiatow w bagazu podrecznym? Chodzi mi o lot stad do Polski. Z gory dziekuje za odpowiedzi. :)

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 10 lip 2012, 13:44
Reputacja: 5
Neutralny

Oficjalnie nie wolno przewozic nasion z jednego kraju do innego kraju. Chyba, ze masz certyficat, iz ta partia nasion jest wolna od chorob ,insektow....To jest kwarantanna, czyli zapobieganie rozprzestrzenianiu sie chorob roslin/ grzybowych, wirusowych/. Jesli na nasionach przewieziesz zarodniki grzybow to rozprzestrzenisz w Pl nowa chorobe, ktorej dotad nie bylo i kosekwencje dla kraju sa szerokie. By ograniczyc terytorium ,gdzie rozprzestrzeniona jest choroba dlatego nie wolno przewozic roslin, warzyw, nasion, rowniez zwierzat chyba ze sa przebadane i maja zaswiadczenie ze sa wolne od wszelkich chorob.
W PL obserwuje duzo wiecej chorob roslin niz w UK, ale jesli bedziemy przewozic z Pl do UK warzywa, rosliny, nasiona to przeniesiemy te choroby do Uk.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

e tam ja wiozłam nasiona dyni ozdobnej zakupione tu w lidlu w uk pan obejrzal moje dwie saszetki zapytal po co mi to i polecialam
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 10 lip 2012, 13:44
Reputacja: 5
Neutralny

Moja teściowa wiozła sobie sadzonki i inne pierdołki i wsadziła do nadawanego i nikt nawet się nie zapytał :)
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

Moja mama wiozła mi z Polski do Uk nasiona kwiatów plus jakieś koperek i pietruszkę i w Polsce nikt na to nawet nie luknął , nie wiem jak jest w druga stronę... A zawsze można sobie schować do spodni do kieszeni jak sie ma jakieś obawy i przejść przez bramki :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Hobbistycznie zajmuje sie sadzonkami roslin. Nie ma zadnych obostrzen w obrocie sadzonkami w obrebie Unii Europejskiej( chyba, ze gatunki chronione). Nie sadze, ze z nasionami mialoby byc inaczej.
Inaczej sprawa wyglada z importem/exportem roslin spoza EU. Wtedy potrzebne jest pozwole odpowiedniego urzedu kraju docelowego (FERA w UK).
Zreszta podane jest to tutaj jak na tacy:
https://www.gov.uk/bringing-food-animal ... -uk/plants

redditch
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 gru 2012, 16:07
Reputacja: 0
Neutralny

przewoziłam nie raz, nigdy nie było z tym żadnego problemu
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI