Zniszczyć, wytępić, zgładzić! Czyli jak pielęgnować ogródek

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.
Kłaniam

Ogródek mój nie wielki jest swym rozmiarem lecz wnerwia mnie na maksa.
Chwastów w nim co niemiara, mlecze, mchy, jakieś inne dziadostwa się rozpleniły jak nasi bracia azjaci.
No i w tym temacie potrzebuję porady.

W Polsce jeszcze mieszkając Randapem sobie świetnie kiedyś poradziłem. Wypaliłem cale zielsko co mi ziemię ojczystą porastało, odczekałem czasu troszkę, przekopałem, przegrabiłem i nowiuśka jak audi prawie nówka trawę posiałem. Po kilku tygodniach szumiała zielona skubana, że aż miło.
Znacie jakiś środek dostępny w Anglii o podobnym działaniu?
Wypaliłbym całe świństwo wraz z trawą, odczekał i posiał.
Potem tylko z grillem bym czekał na uboczu aż szumieć zacznie by wdepnąć w świeżynkę i pogrillowac.

Pomocy help:-)
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Rundoup znajdziesz na eBuy a ostatnio widziałam tez w Wilkinson.
U mnie największym problemem są robale i ślimaki które zzeraja moje warzywa. Jak ktoś ma jakiś dobry środek na te dziadostwo to proszę o info

claudia
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 10 mar 2009, 20:13
Reputacja: 6
Neutralny

P-C, Roundup kupisz w B&Q
claudia, w B&Q znajdziesz wszystko co Ci się przyda do ogrodu. Mają dobre nawozy i jak i środki na różnego rodzaju na owady itp.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Dziękuję.
Tak, nawet w ASDA mozna spokojnie kupić Roundup. Tylko albo to jakaś słaba koncentracja lub pod wiatr tego używałem...
Mchy się zażółciły, jakieś takie małoliściaste ścierwo zakwitło a trawa jak rosła tak rośnie. Znaczy brzydka trawa:]
Dlatego szukam środka albo o wyższym stężeniu albo bardziej trującego niż żarcie kebaba:/

Chce mieć pustynię w ogródku, potem to chcę Słowem stworzyć od nowa. Prawie jak Przedwieczny.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Na ślimaki prubowalam wszystkie środki, które tam są i żaden nie działa. Marchewki i cebulę tez co rok zjadają mi robale.

claudia
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 10 mar 2009, 20:13
Reputacja: 6
Neutralny

a próbowaliscie piwa na ślimaki??? :? Ja jeszcze osobiście nie testowałam,ale podobno działa.
Wlać piwo do szklanki i wkopac w ziemię.ślimaki podobno lgną do tego ze hoho..i się topią...

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 16 sie 2009, 21:48
Reputacja: 7
Neutralny

P-C, w instrukcji jest napisane, że tego się używa tylko jak jest słoneczny dzień, chyba conajmniej przez 6 godzin nie może padać więc może używałeś tego przy kiepskiej pogodzie i się wypłukało.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

vanilia napisał(a):P-C, w instrukcji jest napisane, że tego się używa tylko jak jest słoneczny dzień, chyba conajmniej przez 6 godzin nie może padać więc może używałeś tego przy kiepskiej pogodzie i się wypłukało.


Nie no... Wyczekałem na słoneczny dzień, a nawet trzy:D Nie padało, słoneczko świeciło:-)
Coś mi się zdaje, ze stężenie tego tutejszego roundapu jest jakies mniejsze niż naszego.
Ale na jednym z popularnych portali aukcyjnych znalazłem jakiś środek przeznaczony do totalnego zniszczenia wszystkiego co zielone wyrasta.

Zakupię i sprawdzę efekt:-)

Dziekuję.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Jeżeli nie tajemnica to podał byś nazwę tego preparatu i gdzie można go kupić.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

Ja tez poproszę o nazwę i gdzie można kupić a najlepiej linka :) tez musze występic zielsko paskudne co wyrasta miedzy płytami na ogrodzie

Dodano: -- 24 lut 2013, 12:03 --

Ja tez poproszę o nazwę i gdzie można kupić a najlepiej linka :) tez musze występic zielsko paskudne co wyrasta miedzy płytami na ogrodzie

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

Na slimaki ja uzywalem: http://www.amazon.co.uk/Westland-Eraza- ... pd_sxp_f_i
takie niebieskie granulki. Dziala pieknie.

mizartius
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 19 sty 2012, 23:14
Reputacja: 6
Neutralny

Witam. Co do ślimaków to tropić i solą sypać. Do mojego domu jeden wchodził bez pytania jak jakiś jechowy ale posypałem dookoła miejsca gdzie ścieżka się kończy solą i odpuścił sobie. Co do traw i innych zielsk to WEEDKILLER w zraszaczu. Kupiłem i wypróbowałem zeszłego lata i po spryskaniu kolejnego dnia roślina żółknie niezależnie czy to trawa mlecz czy coś innego. Na mrówki najlepszy Piołun bo tego zapachu nie cierpią. :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

A owszem, nie tajemnica:-)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hi-Yield-Weed ... 1e67685820

Brzmi poważnie:-)
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Pamiętam jak mój dziadek radził sobie z ślimakami w ogródko też mu zjadały wszystko
ale wkopywał w ziemie otwarty słoik z piwem na dnie, ślimaki uwielbiają piwo wpadały i się topiły :)
Avatar użytkownika
Pallmall
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 lut 2013, 22:45
Reputacja: 0
Neutralny

na slimaki najlepsza i najtansza metoda to sol kuchenna posypac sciezki czy betonowe chodniki najlepiej na noc i wszystkie znikna bo sol ich rozpusci.nalezy powtarzac ta czyna co jakis czas i nie sypac soli na warzywa bo sol je popali.tez mialam ten problem ale teraz juz zniknol,jedyny jaki zostal to te male meszki na koprze czy innych warzywach,przywozilam jakis srodek do rozcieczania z Polski i on dawal rade ale te ztad to lipa.moze ktos kupowal tu cos dobrego?

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD

cron