Gdzie znajde stacje z czerwona ropa (west bromwich okolice )

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Wiele lat temu pracowałem w malej bazie SKR-u. Do moich obowiązków należało także tankowanie ciągników. Kiedyś kierownik wymyślił sobie żeby barwic ON żeby traktorzyści nie sprzedawali na lewo paliwa. Przywiózł specjalny barwnik, łyżka stołowa na 5tys. litrów i czerwony kolorek piękny wychodził. Po miesiącu padły dwie pompy wtryskowe i końcówki wtryskiwaczy w większości traktorów. I na tym się skończyło barwienie paliwa.
Wniosek z tej opowieści wyciągnij sam.
Pozdrawiam.

mizartius
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 19 sty 2012, 23:14
Reputacja: 6
Neutralny

Nikt nikogo nie okrada jezdzac na oleju opalowym. To raczej rzad okrada wszystkich kierowcow.
Cena benzyny to 25-20p. Reszta to podatki. To tak naprawde ty jestes okradany za kazdym razem jak tankujesz. Pomysl o tym jak napiszesz glupoty o okradaniu rzadu.
Pozdr

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

Thorgal - po pierwsze proponuje jakis kurs czytania ze zrozumieniem, a po drugie Twoja wiedza ekonomiczna na temat potrzeby placenia podatkow w panstwie jak widze jest powalajaca. Proponuje Ci przeprowadzke do Somalii, tam rzad nie bedzie cie okradal a podatkow nie ma wcale.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Sorry ale jak już dyskutujemy o podatkach to ja tez coś powiem. Ostatnio doszły mnie słuchy, ze od maja 2013 składka na prywatna emeryturę będzie obowiązkowa, a nie dobrowolna jak do tej pory. Mało, ze płacimy wysoki podatek i składkę ubezpieczeniowa, a wysokość emerytury to tez jakiś żart to jeszcze teraz ktoś będzie nas zmuszał, żeby samemu odkładać na emeryturę. Ja wiem, ze zaraz ktoś powie już chyba zapomniałeś jak było w Polsce ale rozmawiamy tutaj o cywilizowanych państwach, a nie o dzikim zachodzie.

Guest
 
 

xxxx - poszukaj dokladniej. Mowisz chyba o tym rozporzadzeniu ktore wymusza na pracodawcach w malych przedsiebiorstwach przystapienie do programow emerytalnych dla pracownikow. ( czyli pracodawca bedzie mial obowiazek uiszczac dokladnie taka sama miesieczna rate jak Ty - np. 5% placisz ze swojego wynagrodzenia a drugie 5 doklada pracodawca) co nie jest takie zle dla wiekszosci ludzi. Zwlaszcza ze samemu sie wybiera rodzaj inwestycji jakie maja byc dokonywane ze skladek i kiedy emerytura ma byc wyplacana.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

xxxx napisał(a):Sorry ale jak już dyskutujemy o podatkach to ja tez coś powiem. Ostatnio doszły mnie słuchy, ze od maja 2013 składka na prywatna emeryturę będzie obowiązkowa, a nie dobrowolna jak do tej pory. Mało, ze płacimy wysoki podatek i składkę ubezpieczeniowa, a wysokość emerytury to tez jakiś żart to jeszcze teraz ktoś będzie nas zmuszał, żeby samemu odkładać na emeryturę. Ja wiem, ze zaraz ktoś powie już chyba zapomniałeś jak było w Polsce ale rozmawiamy tutaj o cywilizowanych państwach, a nie o dzikim zachodzie.


Nikt Cie do niczego nie zmusza ...

https://www.gov.uk/workplacepensions?gc ... tAodOhkA3g

A pozatym jak sie nie podoba to samoloty do PL dosc czesto kursuja ...


anirad napisał(a):xxxx - poszukaj dokladniej. Mowisz chyba o tym rozporzadzeniu ktore wymusza na pracodawcach w malych przedsiebiorstwach przystapienie do programow emerytalnych dla pracownikow. ( czyli pracodawca bedzie mial obowiazek uiszczac dokladnie taka sama miesieczna rate jak Ty - np. 5% placisz ze swojego wynagrodzenia a drugie 5 doklada pracodawca) co nie jest takie zle dla wiekszosci ludzi. Zwlaszcza ze samemu sie wybiera rodzaj inwestycji jakie maja byc dokonywane ze skladek i kiedy emerytura ma byc wyplacana.



XXXX mial racje jest to program ktory automatycznie zapisuje Cie na "workplace pension " lecz jest opcja "opt out"
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

Alzak, nadal nie widze w tym nic zlego, wrecz przeciwnie uwazam ze to bardzo dobrze ze nawel pracodawca zatrudniajacy kilku pracownikow bedzie musial "dorzucac sie" do skladki emerytalnej. Place swoje dodatkowe skladki od 2006 roku i nie narzekam. A 5% wyplaty to zadne pieniadze, a na starosc jak znalazl...;-)
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Alzak jak juz wczesniej pisalem Polska to dziki zachod wiec temat samolotow zostawmy. Wiesz o co mi chodzi, ze tacy ludzie jak my nie mamy praktycznie nic do powiedzenia ktos wydaje rozkaz i Ty masz tak robic koniec kropka nikt sie z takimi ludzmi nikt sie nie liczy naprawde tego nie widzicie czy was to nie rusza i to nie tylko w Angli ale chyba na calym swiecie.

A ja uwazam, ze to nie jest dobre i nie chce tego placic u mnie w pracy jest taki system i nigdy sie do niego nie zapisalem. Poza tym kiedys anglik ode mnie z pracy mowil, ze jesli naskladasz sobie na prywatna emeryture to nie dostaniesz tej panstwowej (nie wiem czy to prawda)

Guest
 
 

anirad napisał(a):Alzak, nadal nie widze w tym nic zlego, wrecz przeciwnie uwazam ze to bardzo dobrze ze nawel pracodawca zatrudniajacy kilku pracownikow bedzie musial "dorzucac sie" do skladki emerytalnej. Place swoje dodatkowe skladki od 2006 roku i nie narzekam. A 5% wyplaty to zadne pieniadze, a na starosc jak znalazl...;-)



A ja nie uwazam tego za dobry pomysl... I dlatego sie wypisze z tego odrazu jak moja firma przystapi do tego ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

A tak z czystej ciekawosci co Ci w tym przeszkadza ze ktos doklada Ci do Twoich oszczednosci?
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

anirad napisał(a):A tak z czystej ciekawosci co Ci w tym przeszkadza ze ktos doklada Ci do Twoich oszczednosci?


A to ze przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej nie masz pewnosci ile z tych odlozonych przez Ciebie pieniedzy dostaniesz ... Jak znasz kogos kto w 2009 przeszedl na emeryture i odkladal cale zycie na prywatna to zapytaj sie jak na tym wyszedl ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

A tu sie nieco mylisz, porozmawiaj z dobrym agentem z dobrego funduszu emerytalnego, opcji wyplat/inwestycji jest sporo co biorac pod uwage ze pracodawca podwaja Twoj wklad, daje calkiem spore mozliwosci dla kogos kto nieco orientuje sie w rynkach finansowych.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA