Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez jasiek13xx » 25 mar 2013, 17:38 Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Witam
Mam do was trudne pytanie (przynajmniej dla mnie trudne)
1: Mam 17 lat , brakuje mi do 18 4 miechy. Mama brała na mnie tutaj pieniądze no , ale z osobistych powodów już nie bierze i zostałem z siostrą. I teraz gdzie najlepiej abym się kierował o pomoc. JobCenter ? Czy może conection (Słyszałem ze to jest dla młodzieży agencja , która pomaga)
I wgl czy mogę iść tutaj do pracy , albo czy mogę się starać o jakiś dodatek.
Drugie pytanie.:
Mam dziewczynę ona jest w ciąży problem w tym ze nie ma 18 lat. Ma skończone 16 lat i czy teraz po urodzeniu dziecka mogę się starać o zasiłek dla dziecka czy nie. Czy lepiej jak bym dziecko wziął na siebie ? Proszę was o pomoc w sumie błagam. Ja od 1 wprowadzam się do birmingham. Więc może spotkamy się na browarka , lub jakiś mały meczyk w piłkę

Może być tak ?

jasiek13xx
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 mar 2013, 05:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 25 mar 2013, 21:32 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

:grin: Browarek, meczyk..ojojoj! Nawet powinienes pojsc do pracy i zapewnic swojej rodzinie jakies godziwe warunki do zycia. Oj Jasiu, Jasiu:)
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 25 mar 2013, 21:32 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

:grin: Browarek, meczyk..ojojoj! Nawet powinienes pojsc do pracy i zapewnic swojej rodzinie jakies godziwe warunki do zycia. Oj Jasiu, Jasiu:)
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 mar 2013, 21:37 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Moze warto zaczac od poszukiwan pracy i nauki jezyka badz kontynuacji edukacji?
Connections moze byc tutaj pomocne. Twoj wiek nie jest zadna przeszkoda w poszukiwaniach pracy.

Ani "browarek" ani mniejszy lub wiekszy meczyk nie rozwiaza Waszych problemow.
Zasilkow nie dostaniesz od reki jesli nie mieszkales, uczyles sie lub pracowales tutaj wczesniej. W chwili obecnej w sytuacji takiej jak Twoja czeka sie na nie dosc dlugo i istnieje spora szansa, ze dostaniesz decyzje odmowna.

Sytuacja Twojej dziewczyny zalezy od tego czy przyjedzie tutaj z Toba czy bedzie w Polsce. Dziecko to nie przedmiot, zeby "brac je na siebie". Rodzicami bedziecie oboje. Na Wasza sytuacje formalna bedzie mial wplyw fakt czy bedziecie mieszkac razem czy nie. Wiek Twojej dziewczyny bedzie mial wplyw na Wasz stan prawny jesli po urodzeniu dziecka w UK bedzie kontynuowala edukacje okreslona jako Full Time Non Advanced , definicje ta spelnia wiekszosc kursow w pelnym wymiarze godzin godzin poza kursami uniwersyteckimi.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 25 mar 2013, 21:42 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

przeczytalam post i rece mi opadły....mam 17 lat a moja dziewczyna 16 i jest w ciazy..jak sie bierze za pukanie to trza to orbic madrze no chyba ze planowaliscie dziecko....
młody tu siedza sami powazni ludzie ogarnij sie....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 25 mar 2013, 21:44 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Na JobCenter nie licz musisz mieć przepracowane chyba jak się nie mylę 6 miesięcy ale i tak zasiłek przysługuje osobą powyżej 26 lat.Więcej nie pomogę bo nie wiem gdzie się udać.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez magiera23 » 25 mar 2013, 21:57 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

jasiek13xx napisał(a):Witam
Mam do was trudne pytanie (przynajmniej dla mnie trudne)
1: Mam 17 lat , brakuje mi do 18 4 miechy. Mama brała na mnie tutaj pieniądze no , ale z osobistych powodów już nie bierze i zostałem z siostrą. I teraz gdzie najlepiej abym się kierował o pomoc. JobCenter ? Czy może conection (Słyszałem ze to jest dla młodzieży agencja , która pomaga)
I wgl czy mogę iść tutaj do pracy , albo czy mogę się starać o jakiś dodatek.
Drugie pytanie.:
Mam dziewczynę ona jest w ciąży problem w tym ze nie ma 18 lat. Ma skończone 16 lat i czy teraz po urodzeniu dziecka mogę się starać o zasiłek dla dziecka czy nie. Czy lepiej jak bym dziecko wziął na siebie ? Proszę was o pomoc w sumie błagam. Ja od 1 wprowadzam się do birmingham. Więc może spotkamy się na browarka , lub jakiś mały meczyk w piłkę

Może być tak ?


dobre... to chyba jakiś Prima aprilis
żal i rozpacz jak to czytam... świetny plan, zrobić dziecko małolacie i na wakacje do bham.. super że tak doświadczona i poukładana para do nas zawita...
masakra :shock:
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
Avatar użytkownika
magiera23
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 28 mar 2007, 13:17
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 25 mar 2013, 22:03 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

magiera23 tylko po co,aby wydać kasę na bilety,bo pracy dla młodych mało a dużo młodych anglików nie idzie dalej do szkoły tylko podejmuje prace.Tak że szanse na prace 0 do tego gdzie będziecie mieszkać nikt ci nic nie wynajmie jak nie masz pracy.Pokój jak to sobie widzisz ale tam też trzeba dać kaucje.Tak że lepiej to wszystką kasę inwestować w Polsce aby dziecko miało warunki.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez stillinback » 25 mar 2013, 23:01 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Jesli mama brala na niego w Anglii pieniadze, to moze On tez jest w UK?

...........


Madrze to Ty naprawde Jasiek nie postapiles. Nie bierze sie za dziecko, jesli uwaza sie malego czlowieka za przedmiot lub dobra inwestycje, bo mozna dostac benefity. Chyba powinienes sie ogarnac, nieco dorosnac i zastanowic sie rozsadnie nad dalszym losem swoim i dziewczyny. To nie jest tak, ze wpadniesz do UK, sypna Ci kasa i bedziesz mial jak w raju. Na wszystko trzeba sobie zasluzyc. Na wszystko tzreba zapracowac ...
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
Avatar użytkownika
stillinback
Rozeznany
 
 
Posty: 243
Dołączyła: 24 paź 2012, 15:52
Lokalizacja: Walsall/Wlkp
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jasiek13xx » 25 mar 2013, 23:27 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Boże jak czytam te wasze komentarze to nie wiem czy wgl jest tutaj ktoś "Wyrozumiały"
1-Browarek dałem dla rozluźnienia rozmowy.
2-Jeśli bym nie miał tutaj mieszkania to wgl nie myślał bym nad tym aby zabrać swoją dziewczynę tutaj..
3-Dziecko nie planowałem , ale stało się i trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.(No chyba , że będę dupkiem i powiem jej teraz "Wypier**dalaj.
4- Mój Angielski jest na b1, potrafię się dogadać może nie tak "poprawnie" używając tych wszystkich czasów itp.. No , ale się dogadam.
5- Nigdy nie pomyślał o dziecku jak by był przedmiotem jakimś..
6- Nie mam zamiaru patrzeć tylko na zasiłek , grunt żeby ona na razie nie musiała chodzić do pracy, bo jeśli ktoś z was"poważnych" ma dziecko to wie chyba jak w 7 miesiącu kobieta się czuje... Tak , że mój post może zabrzmiał jak jakiś żart no , ale nie mam zamiaru tutaj żalów wypisywać itp... I na tyle postów chyba tylko dwie odp były normalne.Reszta chyba chciała nabić licznik postów i pokazać się jako mądrzy ludzię , którzy wiedzą wszystko i oni nie popełniają błędów. Dbr myślę , że starczy tego pisania.
Jeśli ktoś z was wie co mogę jeszcze wykminić niech napiszę a jeśli chce coś tylko se napisać niech lepiej nie piszę dziękuje za uwagę

jasiek13xx
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 mar 2013, 05:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 25 mar 2013, 23:40 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Nie będę pisał więcej ale masz 17 lat,czyli zawodu jakiego nie masz,to masz marne szanse na prace.To chyba wystarczy,tu szukają ludzi z doświadczeniem.Ale życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jasiek13xx » 25 mar 2013, 23:47 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

To znaczy wiesz ja tutaj skończyłem szkołę i zawód mam w sumie tak jakby, bo nie wiem czy przyuczenie do zawodu się wlicza. Słuchaj ja nie jest jakiś lewy do pracy na razie znalazłem se pracę w Londynie no , ale na tydzien , bo od 1 się wyprowadzam do bham.
Tak , że nie łame się. Tylko mnie po prostu ciekawiło czy wgl mogę iśc do wgl jakieś agencji i pytać się o prace :o No i chodzi mi o moją dziewczynę ogl ona by chciała tutaj do kończyć se edukacje. Tylko wiesz mi chodzi czy oni zapytają się "Gdzie twoja mama" , bo jej mama mieszka w Polsce ja wynająłem se mieszkanie tak , że myślałem , że tutaj mniej więcej się dowiem co i jak.btw: też mieszkam w Dudley xD

jasiek13xx
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 mar 2013, 05:30
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 mar 2013, 02:23 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Do pracy mozesz isc od 16 roku zycia ale ja to czarno widze praca jest ale nikt nie chce zatrudniac ludzi bez doswiatczenia pracodawcy chca specjalistow z latami doswiatczenia, a z tego co nawet czytam na bham.pl z pracami dla slabo wykwalfikowanych ludzi naprawde jest problem.
Nie dziw sie ludziom, ze Cie zatakowali bo nawet po Twoim stylu pisania widac, ze sam jestes jeszcze dzieckiem i wydaje mi sie, ze troche sobie nie zdajesz sprawy z tego jaka to jest odpowiedzialnosc "miec dziecko" o pilce, piwie i imprezach to mozesz zapomniec na kilka lat.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 26 mar 2013, 08:18 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Nie mozecie go tak gnebic, co sie stalo to sie stalo a teraz on potrzebuje rady a nie dalszych madrych rad. Na pewno musisz zaczac od pracy a ta w Birminghamu dla osob mowiacych po angielsku jest, ale mysle ze w agenturach chca 18 lat. I tak to bedzie za nizsza stawke do 21 lat ale bedziesz mogl pracowac , to jest wazne. Potem musisz znalesc jakis pokoj a zlozyc decyzje na mieszkanie, to ze dziewczyna jest w ciazy przyspieszy decyzje. Nie bedze latwo ani na poczatku ani po roku ale jesli jestes mezczyzna a nie dzieckiem to sobie poradzisz. Sa faceti po 30 i taz jeszcze nie sa odpowiedzialni , takze wiek tu nie gra roli. To tylko na tobie jak chcesz zyc.Zycze powodzenia a gdybys nie znal agencje to napisz a powiem ci gdzie isc. Trzymam palce

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 26 mar 2013, 08:54 Re: Praca dla nieletniego, I ciąza nieletniej

Jasiek,
Moze warto zastnaowic sie dlaczego tak wiele osob odpowiedzialo na Twoj post w taki, a nie inny sposob.
Jesli przejzysz historie forum to przekonasz sie, ze ludzie sa tutaj bardzo pomocni.

Piszesz, ze chcesz szukac pracy, a nie zadales sobie nawet trudu, aby napisac czego sie wczesniej uczyles. Nie wyjasniles tez jasno i jednoznacznie czy oboje jestescie w UK, jesli tak to jak dlugo i co dokladnie robiliscie wczesniej.

Jesli czegos od innych oczekujesz zastanow sie wczesniej co musisz im dac.
Szacunek dla innych na pewno bedzie jedna z niezbednych rzeczy.

Jesli Twoja dzieczyna jest w 7 miesiacu, znaczy to ze prawdopodobnie od 6 miesiecy wiedzieliscie oboje o tym jak wielka odpowiedzialnosc na Was spoczywa i mieliscie czas na zaplanowanie, przemyslenie wielu spraw.

Troche pozno sie wziales za konkretne dzialania, ktore moglyby potencjalnie zabezpieczyc choc troche stabilna i bezpieczna przyszlosc RODZINY, ZA KTORA JESTES ODPOWIEDZIALNY! Pewnie jednak lepiej pozno niz wcale.

Rozluzniac atmosfere to mozna, jesli ma sie na to czas i mozliwosci. W moim odczuciu rozrywki to ostania rzecz, ktora powinna interesowac bezrobotnego mezczyzne, ktory za niespelna 2 miesiace zostanie ojcem. Macie malo czasu, aby zrobic pozadek w Waszym zyciu i tylko to powinno byc teraz dla Ciebie wazne.

W tym kraju pracowac mozna legalnie przed ukonczeniem 18 roku zycia, natomiast picia piwa przed ukonczeniem 18 tki prawo zabrania.

Jak sie pojawisz w Bham, moge sprobowac Ci pomoc, ale nic za darmo!
Wykonanie kilku telefonow, przetrawienie informacji z netu i wypelnienie formularzy sa czasochlonne. Jesli jestes gotowy wziac na swoje barki odpowiedzialnosc za zycie Twojej rodziny, to mozemy pogadac o wykonaniu jakis prac w moim ogrodzie np pomalowaniu plotu, w zamian za moja pomoc.

PS. Jestem najprawdopodobniej ostatnia osoba, z wyzej wypowiadajacych sie, ktorym mozna zarzucic brak praktycznej wiedzy nt samopoczucia kobiety w 7 miesiacu ciazy. Moj maz pomimo , ze mamy stabilna sytuacje zyciowo- finansowa , pracuje duzo wiecej niz ustawowe 37 godzin w tygodniu, ponadto przejal znaczna czesc obowiazkow domowych i do tego robi to, czego kobieta w tym szzcegolnym czasie najbardziej potrzebuje, czyli wspiera mnie emocjonalnie. Gdyby bylo inaczej nie mialby najmniejszych szans dzielic ze mna najpiekniejszych momentow w moim zyciu!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI