przelew kasy z Polski

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 18 lip 2012, 19:30 Re: przelew kasy z Polski

Widac coraz to nowsze firmy na rynku gdzie zrobic mozna przelew do polski,uzywalem juz 3 firm a od ponad roku wysylam przez Minutke.co.uk i jestem bardzo zadowolony.Najkorzystniej mozna wyslac na poczte za 4.90 fula a kurs funta lepszy od konkurencji.Napewno znajda sie inni, madrzejsci co napisza ze jest cos lepszego i tak wkolo Macieju,poprostu jesli ktos nie chce popelniac bledow i chce pewnie i niedrogo skorzysta z mojej oceny. Pozdrawiam:)
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 lip 2012, 16:41 Re: przelew kasy z Polski

gumigu napisał(a):(...) jesli ktos nie chce popelniac bledow i chce pewnie i niedrogo skorzysta z mojej oceny.(...)

Zadufany w sobie jak we wszystkich postach zakładasz, że Ty nie popełniasz błędu.
Jak 4,90 to dla Ciebie niedrogo...
Toż większość firm ma za 4 i mniej - czyli 20% i taniej.
I nie trzeba ganiać na pocztę, wystarczy zrobić przelew przez internet.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 20 lip 2012, 07:28 Re: przelew kasy z Polski

Potrzebuje informacji w tym temacie,potrzebuje wyslac kase z Polski do anglii.Nie chce na konto wolalbym zeby mozna to odebrac gotowka albo czekiem bankowym. Kto oferuje taki przelew?
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 lip 2012, 15:10 Re: przelew kasy z Polski

Zdecyduj się:
gumigu napisał(a):(...)Nie chce na konto wolalbym zeby mozna to odebrac gotowka albo czekiem bankowym. Kto oferuje taki przelew?


A do meritum:
Wszystko zależy od ilości gotówki, ilości szczęścia, akceptowalnego stopnia ryzyka i wielu innych czynników.
Przelewu nie chcesz.
Możesz wynająć kuriera. Może Ci to przywiezie/przemyci.

A praktycznie wszystkie inne drogi odpadają, bo wszyscy transferują gotówkę przy użyciu przelewów.
Możesz skorzystać z Western Union. Ale oni odpadają, bo też robią przelewy

Ja proponuję pocztą w bąbelkowej kopercie, polecony, przesyłka rejestrowana...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 10 sie 2012, 11:11 Re: przelew kasy z Polski

Wcale nie zakladam ze ja nie popelniam bledu kolego, skoro tak sie czepiasz kazdego slowa. W/w sytacje ktore sie zdazyly w podobnym czasie i na te tematy szukalem rozwiazania. Jak wspomnialem probowalem innych firm ale upodobalem sobie minutka i puki co nie ma zastrzezen jesli wysylam do PL, jednak byla potrzeba w druga strone i o to bylo pytanie bo Minutka tego nie oferuje. Przesylka w kopercie babelkowej odpada,kurierem sie boje szczerze- przelew tylko.
Siemanko:)
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 13 maja 2013, 10:44 Re: przelew kasy z Polski

Siema, temat jest juz stary , moze ktoś posiada aktualne unformacje jak najlepiej (znaczy żeby nie stracić za dużo na przewalutowaniach i opłatach) przelać duzą kwote (około 185 tys pln) z POLSKI do ANGLII , nie mam narazie konta w polsce ale pewnie bede musial pojechac i założyc, w angli korzystam z HSBC i LOYDS.
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 23 sie 2013, 08:33 Przekaz pieniedzy

nie wiem czy temat byl?

czy jest mozliwosc przeslania z Polski do UK funtow???

nie chce zeby firma mi robila przewalutowanie, chce wplacic w Polsce funty i odebrac taka sama ilosc funtow w UK (oczywiscie za oplata). Jest taka mozliwosc???
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 23 sie 2013, 09:21 Re: Przekaz pieniedzy

witaj Dorotko


jesli nie znajdziesz nic madrzejszego to moze Western Union spelni Twoje oczekiwania.
w Polsce mozna nadac pieniadze np w PKO BP czy tez w innym banku. tutaj link do ich strony :
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.


pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 23 sie 2013, 09:27 Re: Przekaz pieniedzy

dziekuje :)

pomyslalam o western union jak wyslalam post

chyba nie jest najtanszy ale w miare pewny :)

jakby ktos mial inny pomysl to prosze dac znac :)

Dodano: -- 23 sie 2013, o 08:41 --

oj ale tu pisza na stronie ze tylko zlotowki przyjmuja.

mozna ewentualnie odbrac euro albo dolce

a ja bym chciala wplacic funty
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 23 sie 2013, 12:37 Re: Przekaz pieniedzy

sami swoi albo transfer24.pl powinien oferowac taka usluge
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ps » 23 sie 2013, 20:27 Re: Przekaz pieniedzy

witaj
moze ten link ci pomoze
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maksbaran » 11 wrz 2015, 06:25 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

minutka lub grosik.co.uk

maksbaran
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 maja 2013, 09:16
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez slawulec4 » 11 wrz 2015, 09:41 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Hej.Najlepiej england24.-powyzej 100 funtow za darmo.szybki przelew,w ciagu 30 minut kasa na koncie.kiedys mozna bylo przez cinkciarza ale niema juz konta angielskiego.przez pol roku przelewam przez england24 i niebylo jeszcze zadnych problemow.oczywiscie te 30 minut to w dni powszednie w godz pracy polskich bankow-niestety w wykendy polskie banki niepracuja online-to mnie dziwi wiec kasa dopiero w poniedzialek.pzdr.slawek

slawulec4
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 59
Dołączył: 11 cze 2015, 15:45
Lokalizacja: erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2015, 12:58 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Lutek02 napisał(a):(...)Paypal odpada bo mają opłaty prowizyjne (...)

Pokaż mi firmę, która robi przelewy bez zysku...
Na czymś muszą zarabiać.
Albo kurs, albo opłaty, albo i jedno i drugie.

Kiedys korzystałem z grosika, teraz paypal albo opaltransfer.

slawulec4 napisał(a):(...)w ciagu 30 minut kasa na koncie.(...)

Wydaje mi się, że zależy to od banku docelowego. Taki czas można osiągnąć jak i nadawca i odbiorca mają rachunki w tym samym banku. Nie słyszałem, że by w Polsce wprowadzili 24/7. Nadal w użyciu jest ELIKSIR. https://pl.wikipedia.org/wiki/ELIXIR A tam są sesje. Rózne banki mają sesje o różnych godzinach i w różnych interwałach. Osobno są sesje na operacje WYCHODZĄCE a osobne na PRZYCHODZĄCE. A ponadto nie ma sesji w nocy. Szczegóły
http://www.money.pl/banki/elixir/
http://www.ekontobankowe.pl/sesje-elixir
Może england24 ma konta w różnych bankach, ale na pewno nie ma we wszystkich...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 13 wrz 2015, 08:12 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Adam, En gland.p l nie potrzebuje kont we wszystkich bankach. Procedura wygląda następująco: przelewasz wybraną sumę na konto w UK a oni z przelewają z konta polskiego na dowolne polskie konto i kasa w dni robocze rzeczywiście jest w 20 minut. Przelew do 100 funtów kosztuje 3 funty, powyżej 100 funtów za free, firma zarabia na tak zwanym spredzie kursów. Korzystam od ponad 5 lat i gorąco polecam.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE