Lot ryanairem z niemowlakiem

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez agnes2126 » 10 cze 2013, 09:01 Lot ryanairem z niemowlakiem

Moje pytanie to...czy ktos z was lecial ryanairem do Polski z niemowlakiem??
Nie dlugo wlasnie lecimy do Polski, nasz synek bedzie mial wtedy 3 miesiace.
a konkretnie chodzi mi o to jak to jest z jedzeniem dla malucha??nasz synek to glodomorek wiec raczej bez jedzonka spokojnie lotu nie wytrzyma:)
Moge wziasc mleko w butelce na poklad??
A po drugie jak to wyglada z zabraniem wozka dla malego??
Z gory dziekuje za pomoc:)
Avatar użytkownika
agnes2126
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 9 kwi 2013, 09:27
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 10 cze 2013, 09:12 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

Jeżeli chodzi o mleko, to my bierzemy odliczony proszek, na bezcłowym kupujemy wodę i jak już siedzimy w samolocie to prosimy żeby to buteleczki nalali nam wrzątku. Druga opcja to zrobienie mleka jeszcze przed odprawą celną. Wtedy będą kazali Ci się napić... a mleko z czasem wystygnie.
Wózek możesz nadać bezpłatnie razem z bagażem lub oddać go do luku przed samym wejściem do samolotu. Decyzja zależy od Was. Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez lori28 » 10 cze 2013, 12:28 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

można jeszcze zabrać ze sobą pusty termos i poprosić o nalanie wrzątku, w którejś z kawiarni juz po odprawie, do tego woda mineralna i luzik:)
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez patulek29 » 10 cze 2013, 16:55 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

ja zabierałam mleko w opakowaniu i butelke w ogrzewaczu i nic sie nie doczepili :) jedyne co kazali mi przy nich próbowac mleka :)
Avatar użytkownika
patulek29
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 11 paź 2012, 13:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 11 cze 2013, 12:32 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

za wózek nie płacisz o ile nie jest on złożony dodatkowo z fotelika i waga jego nie przekracza 20kg , " Akcesoria dziecięce (fotelik samochodowy/krzesełko dziecięce/łóżeczko turystyczne) 47 PLN / 10 €"

wózek możesz oddać przy odprawie (czego nie polecam) lub tuż przed wejściem na pokład samolotu

jedzonko to tak jak wyżej napisali , możesz wziąć i prawdopodobnie poproszą Cię o spróbowanie

spokojnego lotu i udanego urlopu :)

ja z córką lecę we wtorek do Gdańska :)

pozdrawiamy

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joanna24360 » 11 cze 2013, 17:11 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

witam latam z niemowlakie wiec mam doswiadczenie jezeli chodzi o wuze to bezplatnie mozesz przewies taki ktory skladasz w parasol i najlepiej oddac go przy wejsciu na samolot mleko mozesz miec w butelce ale musisz sprubowac to samo dotyczy picia woda napewno nie przejdzie a najlepiej po odprawie kupic w Bootsie gotowe mieszanki mleczne sa wszystkie rodzaje a cena jest ta sama co w innych sklepach na pokladzie zawsze mozesz poprosic o podgrzabie a jezeli moge doradzic to polecam wziac do samolotu opaske na uszka lub cieniutka czapeczke bo moje dziecko po locie nabawila sie zapalenia ucha pozdrawiam i zycze udanego lotu

joanna24360
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 19 lut 2011, 21:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agnes2126 » 20 cze 2013, 09:18 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

jeszcze jedno pytanko odnosnie wozka:)
my mamy wozek w sklad ktorego wchodzi fotelik...czy taki wozek razem z fotelikiem mozna zabrac do samolotu czy raczej jest on traktowany jako dwuczesciowy i za fotelik trzeba zaplacic??dodam ze po zaczepieniu fotelika wuzek nie sklada sie
Avatar użytkownika
agnes2126
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 9 kwi 2013, 09:27
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 15 lip 2013, 18:51 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

hmm, jesli sie nie sklada, to mysle,ze fotelik trzeba zabrac osobno.

Nie wiem jak czesto latasz i czy masz gdzie przechowywac. Ja kupilam w PL fotelik za 100zl (uzywany) i tam go trzymam zamiast wozic.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 16 lip 2013, 14:15 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

agnes2126, Możesz wziąć taki wózek bez problemu, tylko dopilnuj by nakleili ci na ramę wózka i fotelika naklejki . Wozek złożysz na płycie lotniska przed samolotem i fotelik postawisz obok . Natomiast podchodząc po naklejki fotelik musisz mieć umieszczony na ramie wózka,nie oddzielnie , by nie potraktowali tego jako 2ch odzielnych akcesorii i będą kazali zapłacić.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ona86zlbn » 9 sie 2013, 20:08 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

ja mam pytanie czy jesli mam tez taki wozek rama plus fotelik to czy jak wykupilam pierwszenstwo wejscia na poklad to czy wogole bedzie tak ze poczekaja az mi zabiora wozek czy przepuszcza ,,stado'' ludzi
Avatar użytkownika
ona86zlbn
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 9 sty 2013, 23:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 15 sie 2013, 07:16 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

opcja nr 2.
Pierwszeństwo wejścia na pokład , to tak w rzeczywistości pierwszeństwo przejścia przez odprawę tuż przed zejściem na płytę lotniska. Ostatnio byłam świadkiem kiedy najpierw puścili ludzi z pierwszeństwem , zmierzyli im bagaże podręczne i puścili lewą stroną , reszta odczekała swoje i przechodziła prawą stroną , mijając tych z pierwszeństwem, bo nikt im nie otwarł drzwi i stali w takim szklanym przedsionku :D Oj ale bym się wściekła :D
Ogólnie to nawet jakbyś pierwsza dostała się na płytę lotniska ( czasem trzeba z tym wózkiem zejść po stromych wąskich schodach i nikt nie chce pomóc) to podczas składania wózka już mija cię masa ludzi którzy wchodzą do samolotu , tak więc pierwszeństwo wejścia moim zdaniem jest nie potrzebne ,lepiej sobie kupić miejsce w samolocie i wejść ostatnia na pokład bezstresowo :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 16 sie 2013, 14:33 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

wozek mozesz oddac z bagazem
zalezy czy potrzebny dziecku na lotnisku
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ona86zlbn » 17 sie 2013, 14:29 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

a co z trzymaniem na rekach?masakra on nie lubi.. nie wiem czy mi usnie
Avatar użytkownika
ona86zlbn
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 9 sty 2013, 23:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 21 sie 2013, 18:46 Re: Lot ryanairem z niemowlakiem

ale trzymaniem podczas lotu?
nie doczytalam,ile miesiecy ma Twoje dziecko,ale zakladam,ze mniej niz 2 lata.
Moze Ci sie uda i bedziesz miala miejsce kolo siebie wolne, wiec jesli umie juz siedziec,to moze siedziec obok.
Ale nie przejmuj sie, moje dziecko, jak bylo male to przesypialo cala podroz, jak tylko huk silnika uslyszalo :D
A co do bolacych uszow, to ja uwazam,ze dzieci sie dra :twisted: , bo sie je zpina pasami ,a nie zadne bolace uszy.
Prawie 2tys kilometrow w 2h :)pikus, nic sie nie boj.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO