Prawa pracownicze

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez joannanobig5 » 20 wrz 2013, 20:27 Re: Prawa pracownicze

mam pytanie odnosnie holiday'a
zostalo mi do wykorzystania 2 dni platnego urlopu a potrzebuje na Swieta az 5. poprosilam szefostwo o te 2 dni + 3 dni bezplatne
szef powiedzial,ze menager podpisze mi wniosek jedynie, jesli zrobie 24 nadgodziny za ktore teraz mi nie zaplaca.
dodam,ze za nadgodziny mam placone o 50% wiecej
przepracowalam ostatnia sobote (dodatkowo), za ktora mi nie zaplacili, jutro tez pracuje i nie zaplaca mi za to. jak uzbieram 24 nadgodziny, wtedy podpisza mi wniosek o urlop. strace wtedy ten dodatek 50 %
prosilam o 3 dni bezplatnego ale sie nie zgodzili. powiedzieli,ze cos za cos.
czy to jest legalne???
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 17 cze 2012, 15:06
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 20 wrz 2013, 21:50 Re: Prawa pracownicze

Nic w tym nielegalnego. Uzgodnilas tak z szefem ze odrobisz teraz te 3 dni zeby moc je wziac w okresie swiat. Czyli teraz nagodziny licza sie jak normalne godziny pracy za normalna stawke. Inna opcja jesli zalezy Ci na tych 3 dniach i zachowaniu 50%, to mozesz zapytac o przeniesienie 3 dni urlopu z przyszlego roku na ten (ale wtedy w przyszlym roku o 3 dni mniej).
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 wrz 2013, 09:10 Re: Prawa pracownicze

tak jak relentless napisał - po prostu odrabiasz te dni które chcesz wolne. Co w tym dziwnego? Niejeden by wiele dał, żeby jemu się zgodzili na takie odrabianie...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA