Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Luiza » 11 paź 2013, 09:33 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

W West Bromie to każdy powinien się trzymać na baczności 24/7. Niestety napady i pobicia są tam codziennością. Jest się narażonym niezależnie od wieku, płci. Napady najczęściej na Europejczyków (Polaków, Czechów, Słowaków etc.) na tle czysto narodowościowym. Napadają zarówno kobiety i mężczyźni. A nawet nieletnie dziewczynki. Może wieczory są bardziej ryzykowne, ale napady w biały dzień na środku High Street nie są niczym niespotykanym.
Jeśli wybiera się do mieszkania taką okolicę, to trzeba się liczyć z ciągle czyhającym niebezpieczeństwem. Taka jest cena za niski czynsz i polski sklep co 5 metrów.

Mieszkańcy WB zaraz na mnie wskoczą, że nieprawda. Niestety ja mam na co dzień do czynienia z ofiarami napadów w WB. Nie wymyślam, nie spekuluję. Stwierdzam fakty. Jest to miejsce o wyjątkowo skoncentrowanej nienawiści do Polaków. Niektórzy na tą nienawiść zapracowują, ale to już oddzielny temat.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ania83 » 11 paź 2013, 20:38 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

aż chce się napisac....niestety dla Somalijczykow nie wazna jest ani dzielnica ani godzina....
Niespelna rok temu bo w grudniu ok17 tej sama zostałam zaatakowana przez 3 młodych w autobusie w celu rabunkowym. chcieli mi ukraść torebke a ze nie oddawałam jej bili mnie. nie pomogly krzyki i wolania o pomoc bo choć u góry w autobusie bylam z nimi sama to na dole autobus był pelen ludzi i nikt mi nie pomogl nawet kierowca. Ludzie nie reagują bo podobno się boja. do dziś dnia gnojkow nie złapano. sprawa zamknieta chociaż na filmie z kamery autobusowej widać wszystko to niestety nie bylam w stanie podac zadnych znakow szczególnych do łatwiejszego złapania ich.
po całym wydarzeniu także rozmawiałam z policja i niestety gazy zabronione a i co najważniejsze gdy uzylabym dezodorantu a on by doznal uszczerbku i zglosilby to to podobno miałabym większy problem niż on. wiec chyba nie ma wielu mozliwossci do samoobrony.

ania83
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 5 sie 2009, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 11 paź 2013, 20:53 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Luiza napisał(a):W West Bromie to każdy powinien się trzymać na baczności 24/7. Niestety napady i pobicia są tam codziennością. Jest się narażonym niezależnie od wieku, płci. Napady najczęściej na Europejczyków (Polaków, Czechów, Słowaków etc.) na tle czysto narodowościowym. Napadają zarówno kobiety i mężczyźni. A nawet nieletnie dziewczynki. Może wieczory są bardziej ryzykowne, ale napady w biały dzień na środku High Street nie są niczym niespotykanym.
Jeśli wybiera się do mieszkania taką okolicę, to trzeba się liczyć z ciągle czyhającym niebezpieczeństwem. Taka jest cena za niski czynsz i polski sklep co 5 metrów.

Mieszkańcy WB zaraz na mnie wskoczą, że nieprawda. Niestety ja mam na co dzień do czynienia z ofiarami napadów w WB. Nie wymyślam, nie spekuluję. Stwierdzam fakty. Jest to miejsce o wyjątkowo skoncentrowanej nienawiści do Polaków. Niektórzy na tą nienawiść zapracowują, ale to już oddzielny temat.


Wszędzie jest niebezpiecznie, w Birmingham wcale nie jest lepiej. Prawda jest taka ze ludzie sobie nie zadają sobie z tego sprawy a jak zdają to uważają ze problem ich nie dotyczy, dopóki nie trafi na nich.

ania83 napisał(a):aż chce się napisac....niestety dla Somalijczykow nie wazna jest ani dzielnica ani godzina....
Niespelna rok temu bo w grudniu ok17 tej sama zostałam zaatakowana przez 3 młodych w autobusie w celu rabunkowym. chcieli mi ukraść torebke a ze nie oddawałam jej bili mnie. nie pomogly krzyki i wolania o pomoc bo choć u góry w autobusie bylam z nimi sama to na dole autobus był pelen ludzi i nikt mi nie pomogl nawet kierowca. Ludzie nie reagują bo podobno się boja. do dziś dnia gnojkow nie złapano. sprawa zamknieta chociaż na filmie z kamery autobusowej widać wszystko to niestety nie bylam w stanie podac zadnych znakow szczególnych do łatwiejszego złapania ich.

Przykre to co się tobie stało,
Mimo wszystko gratuluje spostrzegawczości, bo chociaż nie mogłaś podać żadnych znaków szczególnych to wiesz ze to byli Somalijczycy.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ania83 » 12 paź 2013, 09:07 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

O ty ze to somalijczycy dowiedzialam sie w toku sledztwa i nawet od kierowcy autobusu ktorego spotykam do dzis a sam jest somalijczykiem. Pozdrawiam

ania83
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 5 sie 2009, 08:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 paź 2013, 12:56 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Anek napisał(a):Duzym powodem chyba jest to ze mieszka tam duzo polakow. Taka mala polska Sklepy, zaklady fryzierskie itp. Mozna tam zyc nawet bez znajomosci jezyka angielskiego. Nie narzekam na komuniacje miejska w Sutton


taki zarcik: jak poznac w towarzystwie snoba z Sutton Coldfield?.....Sam ci powie ze jest z SUUUTON.

A tak powaznie, wszedzie zdazaja sie napady gwalty czy mordobicia, oczywicie na niektorych czesciej a innych zadziej. Mam kolege ktory od 7 lat mieszka na Four oaks (to taka najlepsza czesc Suttona) i zdazylu mu sie ze uszkodzili mu samochod, kilka domow od niego nie tak dawno ktos obrobil dom, a kiedys bylismy na imprezie na suttonie bylismy swiadkiem mordobicia i to dosc powaznego bo byla spora oblawa policji.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 12 paź 2013, 13:47 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

ania83, to straszne co Ciebie spotkało! Bardzo Ci współczuje.Aż trudno uwierzyć że mogło sie zdarzyć w miejscu publicznym,w autobusie pelnym ludzi! Czy naprawde jest taka znieczulica???
Biło Ciebie 3 gnojów i nikt nie zareagował?Jezu a co robił kierowca w tym czasie,jakby nigdy nic spokojnie prowadził busa?No nie miesci mi sie w głowie.
Niewiele wiem o Somalijczykach,jakoś nigdy nie interesowałam się nimi,ich kulturą,zwyczajami.Chociaż niedawno oglądaliśmy głośny film o modelce pochodzącej z Somalii,która w dzieciństwie została obrzezana w bardzo okrutny sposób.Te praktyki trwaja do dzisiaj,ale to już zupełnie inny temat.
Być może nienawiśc do innych nacji,szczególnie do kobiet,mają tak głeboko zakorzenioną że bez wzglęu na to w jakim cywilizowanym kraju żyją i funkcjonują,to rządzą się swoimi prawami.Przerażające to jest naprawde.

Ania mogę się zapytać jak radziłaś sobie z traumą po tamtym strasznym zdarzeniu,czy poradziłaś sobie sama,czy potrzebna była pomoc psychologa? Czy po roku bez strachu wychodzisz z domu wieczorem?
Pozdrawiam Cię serdecznie :roza:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 12 paź 2013, 15:54 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Ela Eriska napisał(a):Niewiele wiem o Somalijczykach,jakoś nigdy nie interesowałam się nimi


w Norwegii (Oslo) niektore naturalne blondynki farbuja cie na czarno ze strachu przed malpami z Somalii

http://www.youtube.com/watch?v=xoiCYwoJKrE

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 paź 2013, 17:24 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 12 paź 2013, 18:47 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

bogini8,kilka prostych chwytów obronnych a mogą życie uratować,warto się ich nauczyć,najlepiej pod okiem dobrego trenera.Sama o tym pomyśle,żeby zrobić sobie taki kurs samoobrony,ale to dopiero po porodzie.
Dobrym też pomysłem jest trzymanie kluczy w ręku,najlepiej jakiś spory pęk.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 paź 2013, 19:53 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

pamietam jak kiedys pare razy rano szlam spozniona do pracy przez taki skrot takim laskiem...moze to glupie....ale mialam troche pietra i zawsze w kieszeni przygotowany maly dezodorant w srayu ;))) dodam ze ten odcinek drogi zawsze bieglam ;)) a na zajecia z krav magi, jujitsu czy samoobrony sama z checia bym pochodzila..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 paź 2013, 20:58 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Poćwiczyć samoobrone to nie glopi pomysł.
Po sasiecku co kazda srode o godzinie 19:30 odbywaja sie kursy krav maga w west bromie.
W silowni o nazwie "junction 1"

Dodano: -- 12 paź 2013, o 21:00 --

Poćwiczyć samoobrone to nie glopi pomysł.
Po sasiecku co kazda srode o godzinie 19:30 odbywaja sie kursy krav maga na west bromie.
Sala w silowni o nazwie "junction 1"
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 13 paź 2013, 12:00 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

tylko dziewczyny z ta samoobrona nie przesadzcie zeby Was za biednego chlopaka czasem nie zamkneli :)
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 13 paź 2013, 17:45 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

ania83 napisał(a):O ty ze to somalijczycy dowiedzialam sie w toku sledztwa i nawet od kierowcy autobusu ktorego spotykam do dzis a sam jest somalijczykiem. Pozdrawiam

Dzięki za wyjaśnienie, wydało mi się to trochę dziwne dlatego napisałem post.

Również pozdrawiam.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez rad » 13 gru 2013, 16:08 Re: Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

ania83 napisał(a):
po całym wydarzeniu także rozmawiałam z policja i niestety gazy zabronione a i co najważniejsze gdy uzylabym dezodorantu a on by doznal uszczerbku i zglosilby to to podobno miałabym większy problem niż on. wiec chyba nie ma wielu mozliwossci do samoobrony.


Wychodzi na to, iż najlepszą obroną jest atak...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

rad, nie wiem czy atak jest najlepszą obroną,wszystko zalezy od okolicznosci.
Kolezanka doszła do siebie,ale teraz jest bardziej ostrozna.Uwazniej przygląda się ludziom,zwlaszcza czarnoskórym mężczyznom. Takie przezycie nie odbija się bez echa,pozostawiając ślad na dlugo.
Z tego co mi wiadomo to sprawca napadu nie zostal złapany,mało prawdopodobne ze kiedykolwiek to nastąpi,bo im więcej czasu mija od napadu tym ciężej będzie cokolwiek udowodnić.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK