STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
Ja studiuje fotografie i mam polke ktora musiala miec to zdane :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 31 gru 2013, 11:38 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

krisbrumm napisał(a):
malenkagdz napisał(a):wlasnie ze wymagaja w wolverhampton :roll:

To dziwne bowiem koleżanka w zeszłym roku skończyła English Language and Linguistics
Na Wolverhampton University i nie musiała zdawać egzaminu IELTS.
Ponadto jej poziom znajomości jęz. angielskiego w mojej ocenie pozostawia wiele do życzenia a w trakcie jej 3- letnich studiów wielokrotnie prosiła mnie o pomoc w sformułowaniu prostych fraz ( i bynajmniej nie dodaję sobie w ten sposób splendoru i daleki jestem od przechwalania się językiem).Wogóle całe te jej studia to była jakaś farsa.Zero skomplikowanych analiz, zero assignmentów tylko jakieś śmieszne prezentacje które miałem dosłownie w College'u.
Horses for courses nie dziwi mnie więc że nie trzeba zdawać IELTS-a skoro poziom jest taki jaki jest...


Chyba nie porownujesz sposobu prowadzenia zajec studiow humanistycznych do studiow inzynieryjnych ?? Nie od dzisiaj wiadomo ze sa to calkowicie inaczej prowadzone zajecia a takze sposoby zaliczania/sprawdzania wiadomosci sa inne, praktyka vs teoria... niewazne gdzie studiujesz w PL czy tutaj humanistyka zawsze byla i jest latwiejsza, no ale w sumie tak jak napisales "horses for courses" dla jednych inzynierka jest latwa bo sie tym interesuja a dla innych jest to czarna magia to samo z humanistyka.

Moja dziewczyna jest na Anglistyce na Wolverhampton i jakos ciezko widze Jej zdawanie gdyby nie znala Ang na dosc dobrym poziomie, jakies 8 eseji w semestrze do tego praktycznie co tygodniowe dialogi w necie skutecznie sprawdzaja Jej poziom Ang...

P.S Chcialbym widziec jak ktos bez dobrej znajomosci ang pisze eseje na podstawie ksiazek Shakespeare... lol

Moja droga polowka nie musiala zdawac IELTS tylko dlatego ze miala zaliczone 1.5roku fillologi Angielskiej na uni we Wrocku, ale mimo ze miala zaliczone 1.5 roku w PL tutaj musiala zaczynac wszystko od nowa.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 31 gru 2013, 11:58 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

A co gdyby nie miała zaliczonych tych 3 semestrów filologii angielskiej we Wrocku? To czy musiała by zdawać IELTS czy nie?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 31 gru 2013, 12:09 Re: Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

krisbrumm napisał(a):A co gdyby nie miała zaliczonych tych 3 semestrów filologii angielskiej we Wrocku? To czy musiała by zdawać IELTS czy nie?



Tak, warunkiem na ominiecie IELTS bylo dostarczenie potwierdzenia ze w PL zaliczyla minimum 2 semestry.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 31 gru 2013, 14:27 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

W takim razie wniosek jest taki iż wymóg dotyczący IELTS zależy bardziej od kierunków studiów a może także od ilości kandydatów na jedno miejsce???
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 31 gru 2013, 16:05 Re: Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

krisbrumm napisał(a):W takim razie wniosek jest taki iż wymóg dotyczący IELTS zależy bardziej od kierunków studiów a może także od ilości kandydatów na jedno miejsce???



No wlasnie jak Ona aplikowala o miejsce to bylo duzo chetnych bo to byl ostatni rok przed podwyzka i nie dostala sie za pierwszym razem ale na "clearing".

W kazdym razie napewno ciezej sie dostac na mechanike w Bham niz na cokolwiek do Wolver ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

ja dostalam sie na bcu i na wolver ale wybralam wolver bo np maja wiecej do zaoferowania dla mnie niz mieli w bcu , wszystko zalezy kto chce co robic

poziom przyjec jest wyzszy ale czy to czego ucza , niewiem programy w obu uniwerkach wygladaja bardzo podobnie na niektore kierunki
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 31 gru 2013, 16:50 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Chcialabym skorygowac pewna informacje, ktora podalam wczesniej, nie na wszystkie kierunki postgraduade mozna otrzmac kredyt ze SFE,

Mysle, ze dzielenie kierunkow studiow na humanistyczne i inzynierskie to spore uproszczenie, bo wiele jest kierunkow, ktore pod te dwie kategorie sie nie lapia.

Sztuki piekne, naleza do kierunkow artystycznych, a te na pewno sa prestizowe zarowno dla uczelni (choc nie podnosza wspolczynnika zatrudnionych absolwentow), jak i dla studentow, ktorzy dostaja sia na takie studia w oparciu o portfolio, ktorego bez talantu i ciezkiej pracy nie da sie na pewno stworzyc.
Zarowno dla absolwentow jak i kandydatow kierunkow artystycznych, ani biegla znajomosc jezyka, ani wypasione CV, ani umiejetnosci autop[rezentacji nie beda nigdy tak istotne jak ich dorobek artystyczny- portfolio.

To, ze na jakies studia jest wielu chetnych, a na inne nie moze miec zwiazek z wieloma roznymi czynnikami.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 31 gru 2013, 19:57 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Zatem w wyborze studiów kierujemy się zupełnie różną motywacją oraz posiadamy indywidualne kryteria doboru uczelni.
Mnie do wyboru kierunku a następnie uczelni zmotywowały inne niż koleżankę malenkagdz czynniki.
Każdy ma inną wizję na pouniversytecką karierę i stąd różne kryteria wyboru uczelni.
Jeżeli chodzi o mnie, to nie zważałem na obiegowe opinie mówiące iż kierunek automotive engineering jest trudnym kierunkiem i śmiało aplikowałem o status studenta na tym kierunku.A fakt- łatwo nie jest.
Na pewno duży wpływ miał również ranking uczelni wśród tych z kierunkiem automotive wśród pracodawców i ogólny odsetek employability.Wiadomym jest iż uczelnia która ma niełatwy dla studentów program czyli innymi słowy jest wymagająca kształci dosyć dobrze więc absolwenci są rozchwytywani przez dobrych pracodawców.
Zupełnie nie rozumiem takiego czegoś co często słyszę od kandydatów na daną uczelnię a mianowicie mówią że dana uczelnia ma "fajny program"
Co to znaczy fajny? Łatwy? To nie licz na kokosy i bycie dobrze i solidnie wykształconym po ukończeniu. Interesujący? to znaczy oferujący urozmaicenia w programie? Ciekawe kosztem czego.Wolałbym spędzić czas bardziej produktywnie aniżeli realizując rozrywkowy program.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 31 gru 2013, 20:25 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

krisbrumm napisał(a):Zatem w wyborze studiów kierujemy się zupełnie różną motywacją oraz posiadamy indywidualne kryteria doboru uczelni.
Mnie do wyboru kierunku a następnie uczelni zmotywowały inne niż koleżankę malenkagdz czynniki.
Każdy ma inną wizję na pouniversytecką karierę i stąd różne kryteria wyboru uczelni.


Jak juz ktos wczesniej wspomnial, inne sa sposoby nauczania przy roznych typach studiow, inne jest nasze przyswajanie wiedzy i innymi kategoriami kieruja sie pracodawcy poszukujac pracownikow.
Nie mozesz tak doslownie porownywac studiow artystycznych, jakimi jak sie domyslam jest kurs, ktory robi Malengdz z swoim kursem inzynierskim. W Twoim kursie liczy sie praktyczna wiedza i doswiadczenie, ktore latwo zmierzyc i ocenic. Czas zainwestowany w nauke zwykle daje w odpowiedzi zwrotnej wymierne efekty w postaci przyswojonej wiedzy.

W czasie studiow artystycznych jest zupelnie inaczej, opieraja sie one na rozwoju wlasnym, a nawet zamkniety i oceniony projekt artystyczny, jest czyms do czego mozna wrocic i nad czym pracowac. Dlatego kiepska ocena na dyplomie z kiepskiej uczelni nigdy nie bedzie dla pracodawcy tak istotna jak portfolio... Ludzie wybieraja studia artystyczne zwykle z innych pobudek niz inzynierskie, znalezienie pracy dla absolwentow jest zwykle duzo trudniejsze.

Jedni wola odpoczywac na kanapie przed telewizorem, inni uprawiaja ogrodek, biegaja po sklepach, albo uprawiaja wspinaczeke wysokogorska. Ludzie maja rozne gusta i potrzeby.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

ale jakie czynniki ja podalam,chyba lepiej bym robila cos co mnie rozwinie bardziej w tym kierunku w jakim chce isc niz isc do innego uniwerku bo ma wyzszy prestiz itd

a ogolnie sam papierek dla pracodawcow juz sie tak nie wiele liczy jak osoba z doswiadczeniem osob z takim papierkiem o ukonczeniu uniwerku jest wiele

i nie porownuj kursu fotograficznego z inzynieria bo to 2 kompletnie rozne rzeczy :)

i tak jak ktosienka napisala ze w moim przypadku liczy sie portfolio bardziej,moglabym ukonczyc najlepszy uniwerek z najlepszym wynikim a z beznadziejnym portfolio nikt na degree nie spojrzy nawet :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY