Przelew na polskie konto. Jak?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 20 lis 2012, 08:34 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Ja jak muszę coś przelewać do polski to używam paypal.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alibaba » 23 lis 2012, 19:45 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Ja sprawdzilem kilka ofert i lepszej oferty jak walutomat.co.uk nie znalazlem, macie cos lepszego?

Alibaba
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 lis 2006, 18:22
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 lis 2012, 21:00 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Wybacz, ale nie wierzę jednopostowcom, szczególnie w takim temacie...
No i zachwalających cokolwiek :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Enigmaa » 27 lut 2014, 13:56 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Witam.
Szukam od jakiegoś czasu informacji na temat przekazów pieniężnych z UK do POLSKI...
Tak wiem jest wiele firm na rynku (Minutki, Westerny i tym podobne) tylko że mnie interesują regularne przelewy do Polski - GOTÓWKOWE.
Czyli idę do placówki, kładę gotówkę na ladę i ślę funty na konto w Polsce.
Z powodów osobistych nie interesują mnie przekazy z angielskiego konta.
Czy ktoś orientuje się czy są takie placówki w których można w taki sposób wysyłać pieniądzę? Jeśli tak to gdzie?
Macie jakieś doświadczenia?
Dzięki.

Enigmaa
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2014, 13:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 27 lut 2014, 16:38 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Enigmaa napisał(a):Czyli idę do placówki, kładę gotówkę na ladę i ślę funty na konto w Polsce.
Z powodów osobistych nie interesują mnie przekazy z angielskiego konta.
Dzięki.


Widzialam , ze takie praktyki jedna z polonijnych agencji od mydla i powidla na West Bromwich uskuteczniala.
Kozystanie z takich firm jest wg mnie ryzykowne, nigdy nie wiesz kiedy plany zyciowe i biznesowe wlasciela ulegna zmiania i czy nie wydarzy sie to pomiedzy nadaniem a odbiorem Twoich pieniedzy.

Zadna z instytycju finansowych posiadajacych gwarancje rzadowe wlasnie z "powodow osobistych" takich uslug nie swiadczy.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Enigmaa » 27 lut 2014, 18:00 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Naprawdę w żadnej firmie nie da się ''wpłacić'' gotówki? :evil:
To jak ludzie którzy nie mają udokumentowanych dochodów wysyłają pieniądze do Polski?

Enigmaa
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2014, 13:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edy » 27 lut 2014, 19:30 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Polecam przelew przez internet: transfer 24

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Enigmaa » 28 lut 2014, 09:22 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Edy napisał(a):Polecam przelew przez internet: transfer 24


Zanim polecasz to proponuję przeczytać najpierw o co ktoś pyta ;-)


Jeszcze raz zapytam. Czy zna ktoś firmę w której można przesłać pieniądze do Polski wpłacając gotówkę w ich placówce?

Enigmaa
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2014, 13:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 28 lut 2014, 14:07 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Enigmaa, ja kiedyś przesyłałam pieniądze na Acocks Green z polskiego sklepu Krakus. Wysyłają przez firmę Sami Swoi. Dajesz im gotówkę, przeliczają Ci na ZŁ i w ciągu 2/3 dni gotówk jestw Polsce na koncie. Teraz robię to przez internet, ale można dalej w w/w sklepie tylko koszt większy, ale ile to nie pamiętam.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 lut 2014, 14:52 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

vanilia napisał(a):(...)Dajesz im gotówkę, przeliczają Ci na ZŁ (...)

Ale koledze chodzi o funty... przynajmniej tak zrozumiałem...

Pozdrawia,

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Enigmaa » 28 lut 2014, 18:12 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

AdamBoltryk napisał(a):
vanilia napisał(a):(...)Dajesz im gotówkę, przeliczają Ci na ZŁ (...)

Ale koledze chodzi o funty... przynajmniej tak zrozumiałem...

Pozdrawia,


Nie nie... Tak jak koleżanka napisała wymiana na złotówki...

Dzięki VANILIA za info... Sprawdzę to napewno.
Znasz może postcode gdzie jest ten sklep?

Enigmaa
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2014, 13:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 28 lut 2014, 18:31 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

przekazypieniezne.com

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 28 lut 2014, 18:49 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Enigmaa, tutaj możesz sobie wyszukać oddział SS najbliższy Twojemu miejscu zamieszkania przekazypieniezne.com/oddzialy-sami-swoi
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Enigmaa » 28 lut 2014, 19:37 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Podziękował :grin:

Enigmaa
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2014, 13:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 mar 2014, 13:24 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Enigmaa

Rozumiem, że zdajesz sobie sprawę, że tutejsze przepisy "antypraniowe" wymagają od licencjonowanych transferowców (Grosik, Opal, Western Union i inne takie) udokumentowania pochodzenia każdej transferowanej kwoty bodajże powyżej 500 funtów i jeżeli ktoś dojdzie do Twoich przelewów to będziesz potraktowany jak przestępca?

Mi nic do tego co robisz, tylko tak informuję.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE