Bardzo dobre, szkoly - grammars - zmiana systemu naboru!

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
Jezeli byscie byli zainteresowani, to szkoly 'Grammar' fundacji Krola Edwarda w Birmingham (te Bezplatne, uczace 11-18 latkow) zmienily polityke przyjmowania i beda rezerwowac 20-25% miejsc dla dzieciakow na 'free meals'. W normalnych warunkach jest tam sie strasznie trudno dostac (11 dzieciakow na miejsce na egzaminie wstepnym 11+), a jakosc ksztalcenia przewyzsza 'Comprehensive' o kilka lat swietlnych (niestety, zadne z moich dzieciakow nie dostalo sie na 11+, ale szczesliwie synowi udalo sie na 16+) wiec wiem to z pierwszej reki. Goraca polecam, jezeli byscie byli tym zainteresowani i mogli z tego skorzystac, bo nie wiadomo jak dlugo ten preferencyjny nabor bedzie trwal.
http://www.schoolsofkingedwardvi.co.uk/ ... roduction/

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

Czy mogłabyś mi podpowiedzieć, czy aplikować mogą tylko dzieci z najbliższej okolicy? Nie orientuję się za bardzo w tym wszystkim, a mam córkę, która tu przyjeżdża za 2 tygodnie i w przyszłym roku kwalifikuje się do szkoły 11+. Mam złożone aplikacje do szkół w naszym otoczeniu, ale chciałabym aby córka chodziła do dobrej szkoły. W Polsce na 1000 uczniów w szkole jest najlepszą uczennicą, zna podstawy angielskiego ale nie wiem co dalej. Wiem, że języka szybko się nauczy...

karoline321
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 3 kwi 2014, 19:49
Reputacja: 0
Neutralny

Tomtor, dzieki za informacje mysle ze moga sie przydac rodzicom mlodszych dzieci. Stanowczo za malo polskich dzieci chodzi do tych szkol, a przeciez sa inteligentne i nie mniej zdolne niz Asian dzieci czy chinskie.
Mnie interesuje na te chwile jakie sa zasady naboru do Six Form, ile trzeba miec A, czy A* aby dziecko sie tam dostalo, czy jest jakas rozmowa kwalifikacyjna wczesniej? Gdiz emozna znalezsc jakies biezace informacje. Co prawda mamy jeszcze troche czasu do Six Form ale warto wiedziec. :)

Dodano: -- 20 maja 2014, o 21:37 --

Karoline32, Nie jest latwo dostac sie do Gramma school, jak napisal Tomtor na 1 miejsce jest 11 kandydatow obecnie. Niestety niewiele znam polskich dzieci, ktore zdaly egzamin i sie dostaly, nie jest latwy nawet dla dzieci, ktore od kilku lat ucza sie angielskiego w Primary School, stad tak malo angielskich dzieci w tychze szkolach. Pozatym egzamin do Gramma School jest z reguly we wrzesniu, a wynik w marcu czy jakos tak. Moja cora miala b dobry wynik i byla 22 na liscie oczekujacych do szkoly na Kings Heath (kiedy zdawala bylo jedynie 7 kandydatow na 1 miejsce). Takze obawiam sie ze znajomsc angielskiego przywieziona z Polski to troche za malo na Gramma School. Skupcie sie lepiej na szukaniu dobrej szkoly w waszej okolicy. Polecam szkoly katolickie, do ktorych tez nie jest latwo sie dostac, to zalezy od okolicy i od liczby chetnych. Jasne ze coreczka szybko sie nauczy angielskiego, nie ma to jak codzienne obcowanie z tym jezykiem przez kilka godzin dziennie. Jezeli potrzebujesz jakis informacji chetnie sluze.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

Dziękuję Betty za wyczerpującą odpowiedź:-) W razie coś to będę pytać:-)

karoline321
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 3 kwi 2014, 19:49
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY