Poznajmy razem UK

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez dewoj » 23 maja 2014, 20:47 Re: Poznajmy razem UK

całkiem fajnie jakby coś ciekawego się "urodziło"
Poniedziałek wolny więc też coś można pomyśleć.
Z chęcią wybrałbym się do Yorku. Nie ma u mnie problemu z autem.

dewoj
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 paź 2013, 14:20
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 24 maja 2014, 00:44 Re: Poznajmy razem UK

Klaudia no to obrazilem sie na ciebie, bo o mnie zapomniałas :). W Tenby prawie na 3 auta dwa stan full a w trzecim tylko kierowca ale wyjazd naprawde fajny bo ludzie super a do tych lysych koni kiedys dojdziemy ale do tego potrzeba czasu :). Pozdrawiam i kombinujcie co robimy ale po pogodzie widze ze chyba nas nie rozpiesci w ten weekend ale jak cos to ja pisze sie wszędzie i moje urocze wozidlo :)

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Bezimienny Gnom » 24 maja 2014, 08:00 Re: Poznajmy razem UK

No i ja bym się chętnie dołączył do jakiejś wyprawy, jako "nowa twarz" ;)
A może ktoś z was się orientuje, czy można gdzieś tu poganiać w terenie i pomęczyć samochód w błotku :lol:
Avatar użytkownika
Bezimienny Gnom
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 13 kwi 2014, 15:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 24 maja 2014, 15:11 Re: Poznajmy razem UK

Blotka to tu nie brakuje Bezimienny Gnomie, szczegolnie po deszczu :D
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bezimienny Gnom » 24 maja 2014, 18:57 Re: Poznajmy razem UK

Betty na błotko, to mam gumiaki :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bezimienny Gnom
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 13 kwi 2014, 15:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wukasz » 26 maja 2014, 19:25 Re: Poznajmy razem UK

Czesc Wszystkim :)

Patrzac po ilosci wyswietlen tego watku wyglada na to ze jest tu dosc spora grupa ludzi ktora wolalaby spedzic te dlugo oczekiwane weekendy gdzies w plenerze :)

Dzieki za podzielenie sie wrazeniami z Waszych wypadow. Prosimy o wiecej :)
MaRaz75 - Twoj i Agnieszki blog jest naprawde super !!! Napewno odwiedzimy te miejsca.

Skoro sa chetni i jest juz jakas pogoda to moze wybierzmy sie gdzies w weekend 7-8 czerwca (za dwa tygodnie) ktory dzien dokladnie jest do uzgodnienia.

Na pierwszy wypad wybierzmy sie moze gdzies nie daleko. Oto dwie propozycje:

1. Malvern Hills Worcestershire ( 1h od Birmingham)
http://www.youtube.com/watch?v=Wx-KgRdrBvU

2. Breacon Beacons National Park – wejscie na Pen Y Fan ( 2,30h od Birmingham)
http://www.youtube.com/watch?v=HFgQdz5KKm8

Niech kazde z zainteresowanych takim wspolnym wypadem napisze prosze, ktora opcja wydaje sie byc bardziej interesujaca, ktory dzien weekendu preferuje oraz czy ma wlasny transport czy tez chcialby sie do kogos przylaczyc.( 3 auta napewno beda wiec kazdy napewno znajdzie miejsce)

Wszystkich ktorzy odwiedzili juz te miejsca prosimy o opinie.

Jeszcze raz zachecamy wszystkich do dzielenia sie wrazeniami z waszych wypadow, proponowania nowych miejsc i przylaczenia sie do wspolnych wyjazdow.

Pozdrawiamy

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gadzina06 » 26 maja 2014, 22:49 Re: Poznajmy razem UK

hej hej czyli mamy dwie opcje, ja osobiscie wole Marlvern Hill bo bliżej , auta nie mam ale może mnie ktos przygarnie, tak jak zawsze zresztą :D na wypad prponuję sobote rano ok 9.00 wyjazd? :) co Wy na to?
Avatar użytkownika
Gadzina06
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 33
Dołączyła: 12 paź 2013, 20:26
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 27 maja 2014, 09:04 Re: Poznajmy razem UK

Dobra ile na wache i moge jechoc i jakby ktos mogl to moze mnie kto przygarnie ?

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 27 maja 2014, 11:11 Re: Poznajmy razem UK

Lista miejsc do zwiedzenia:
Trentham Gardens kolo Stoke on Trent, 50 mil
Drayton Manor kolo Tamworth-20 £ bilet
Bodenham Arboretum /ogrod/ kolo Kdderminster
Walsall Arboretum
Westonbird Arboretum kolo Bristolu
Carding Mill Valley kolo Church Stretton /zachodnie Shropshire/- to sa piekne gorki 44 mile od nas/
Elan Valley kolo Rayhader w Walii- to kilka zbiornikow wodnych, spietrzona woda miedzy gorami+ zapory wodne /piekne miejsce/
Ludlow- miasto i zamek na skraju Clee Hills w zach Shropshire- 50 mil
Witley Court kolo Worcester- palac fontanna ogrod
Malvern Hills i Malvern miasto- ludzie lubia to miejsce
Bridgnorth
Llandudno, plnocna Walia jest cudowne na skraju Snowdonii
Blenheim Palace i ogrody kolo Oxford sa piekne
Hitcode garden kolo Evesham
Pembrookeshire Coast- clify cudowne , zaparkowac w Bosherstone i pieszo wzdluz wybrzeza. Potem miasto Tenby tez ciekawe.
Norh Devon i plaza nad oceanem
Jurassic Coast- Lulworth Cove, Durdle Door/ poludniowe wybrzeze/
Windsor Castle kolo Londynu
Snowdonia gory tam jechac trzeba raz na 2 lata bo sa tak spektakularne gory
Lake District ogromny areal gor i jezior
Pick District-gory kolo Manchester
Dove Dale to dolina na 1 dzien spacer kolo Ashbourne

Prosze pytac jesli cos wiecej potrzebne.
Zalaczam pozdrowienia i przyjemnych podrozy.
Grazyna

Dodano: -- 27 maja 2014, 12:23 --

Zwiedzilam bardzo duzo ciekawych miejsc w UK. Najpierw wkleilam liste moich wczesniejszych podrozy, ktora zrobilam kiedys dla znajomych. Stwierdzam ,ze UK jest piekne, w kazdy weekend mozna gdzies wyjechac niezbyt daleko od BHM. W koncu czerwca jade na 10 dni do Szkocjii to dopiero jest wyzwanie zobaczyc ten wielki teren z teatralnymi sceneriami w gorach w tak krotkim czasie.
Dolacze miejsca moich ostatnich podrozy:
Gora The Wrekin kolo Telford
Pembrookeshire Coast/ Pembrookeshire National Park- Abereidy i Blue Lagoone. Isc wzdluz spektakularnych klifow z Abereidy do Fishguard. A potem piekna Dinas Head
Portmerion na skraju Snowdoni nad morzem
National Trust ma przewodnik po Palacach z parkami i ogrodami np piekne sa:
Powys castle kolo Welshpool
Attingham Hall kolo Shrewsbury
Warwick Castle z parkiem

Dodano: -- 27 maja 2014, 12:44 --

National Trust skupia HARITAGE- narodowe dziedzictwo. W UK jest ogromna ilosc palacow z parkami i ogrodami oraz zamkow. Mozna kupic przez internet rowniez roczny karnet/ bilet wstepu/ za 80£ i caly rok wchodzi sie w 2 osoby za darmo do jakich tylko chcecie w UK palacow z parkami. Karnet ten uprawnia do bezplatnego parkingu na terenie obiektow nalezacych do National Trust. Istnieje przewodnik National Trust ktory jest bardzo gruby ,gdyz zawiera mnostwo palacow z parkami i ogrodami do zwiedzania.Cena wejscia do jednego obiektu waha sie od 10-20£. Z reguly ciekawe obiekty maja wysokie ceny biletow i warto kupic karnet. Ja mysle kupic dla siebie wkrotce, dlatego ze w Midlands jest ogromnie duzo tych obiektow i mozna co tydzien w weekend wypad zrobic, jesli za rok placimy tylko 80£. Teren parku wokol palacow to przyjemne miejsce na piknik z przyjaciolmi. Posiedziec jest milo w zadbanym ,przyjemnym otoczeniu.

Dodano: -- 27 maja 2014, 12:59 --

W aranzowaniu podrozy pomoze Wam Przewodnik National Geographic- Wielka Brytania, autor Christopher Somerville. Ja mam go w jez. polskim i kupiony w ksiegarni internetowej na
www.Merlin.pl Kosztowal chyba 20£.
Zycze ciekawych i przyjemnych podrozy
P.S. Miejsca, ktore wymienilam ja juz zwiedzilam i mozecie pytac o szczegoly.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 27 maja 2014, 13:45 Re: Poznajmy razem UK

witam podróżników :)0
my w niedziele 1/06/2014 czyli w dzien dziecka hehe jedziemy ekipą do barmouth . plan jaki mamy to poleniuchować na plaży piknik, pograc w babinktona pilkę itp jak pogoda dopisze to może i nawet zamoczyć nóżki ehhe Jeśli są chętne osoby dołączyć do naszego grona zapraszamy średnia wieku to 35 lat hehe czyli od 25 do 50 są dzieci panienki i te mniejsze
Jeśłi macie ochote na wypad a nie znacie tu nikogo a chcielibyście pobyć z fajną i wesoła ekipą zapraszamy do zabawy wyjażd z walsall o 9 rano :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez dewoj » 27 maja 2014, 20:26 Re: Poznajmy razem UK

mi pasuje 6, 7 i 8.6.

dewoj
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 paź 2013, 14:20
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 28 maja 2014, 19:14 Re: Poznajmy razem UK

Moi drodzy. Dostalam zapytanie na pw, gdzie jechac na 1 dzien nad wode/ morze i jak dojechac pociagiem lub autobusem. Lato przed nami ,wiec wielu z nas zastanawia sie nad tym. Przykro mi ,ale nie znam sieci pociagow i polaczen autobusem w UK, gdyz jezdze autem. Zreszta podstawa zwiedzania w UK to niestety samochod.
Natomiast chetnie podam "ranking" plazy. Najpiekniejsza plaza nad morzem jest w Harlech/ blisko Snowdonii/. Plaza jest szeroka, piaszczysta, parkingi, a z tylu w tle zamek na gorce. Zamek mozna zwiedzac i zjesc lody w cieniu zamku tez. Z wiezy zamkowej roztaczja sie rozlegle widoki na wybrzeze morskie i w tle rysuja sie szczyty Snowdonii. Najblizsze piaszczyste plaze to Barmouth 20 km na poludnie od Harlech i dalej na poludnie znajdziemyTywyn z kamienista plaza i Ynyslas z piaskiem na plazy.
Piekne plaze /Rhossili Beach, Three Clifs, Oxwich Beach/ sa na polwyspie Gower kolo Swansea.
W North Devon polecam plaze w Woolacombe. Nawiasem mowiac miasto Ilfracombe jest spektakularnie polozone na nabrzezu w Devon, ale plazy tam nie ma ,poniewaz brzeg ksztaltuja wysokie klify.
Cornwalia jest przereklamowana, gdyz czesto bardzo tam pada deszcz i jest za daleko a i zwiedzac niewiele.Jesli ktos juz jedzie ,wiec plaza jak z bajki choc mala jest w Porthcurno kolo Minack Theatre oraz imponujaca plaza jest w Sennen kolo Land s End.
Bornemouth samo miasto nie jest ciekawe, ale plaze maja piaszczysta i woda seledynowa naprawde piekna zgodnie z tym jak wiesc niesie.

Dodano: -- 28 maja 2014, 20:26 --

Jesli znajdziemy piaszczysta plaze to czesto piasek jest zmoczony w calosci przez przyplywy morskie. Plaze w Pembrookeshire Coast sa paszczyste ,ale mokre od przyplywow choc piekne w inny sposob ,gdyz brzeg morza stanowia skaliste klify wysokie /Broad Haven ,Little Haven Solva, Newgale, Whitesand Beach kolo St. Davids, Bosherstone ma piekna zatoke z plaza piaszczysta itd.
Kamienista plaza interesujaca jest w Criccieth na polwyspie Llyn Peninsula.Polecam to miejsce.
Ps.Zapomnialam dodac ze spektakularnie piekne miejsca to Jurassic Coast/ z Durdle Door, Harry Rocks, Lulworth Cove and Castle, Chesil Beach/ kolo Weymouth oraz polwysep Gower kolo Swansea

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez neonik2 » 28 maja 2014, 19:58 Re: Poznajmy razem UK

Siema, ja się piszę. Podoba mi się 2 miejsce. Obojętnie który dzień sobota czy niedziele nie ma dla mnie znaczenia. A pytanko: wyjazd jednodniowy czy z noclegiem? Nie mam samochodu, niech ktoś mnie przygarnie, tylko nie chce już do bagażnika :(

neonik2
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 26 mar 2014, 18:18
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez [Wojtek] » 28 maja 2014, 20:17 Re: Poznajmy razem UK

neonik2 napisał(a): tylko nie chce już do bagażnika :(

:D



Ja osobiście również byłbym za Breacon Beacons National Park :-)

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 33
Dołączył: 19 sty 2014, 18:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bezimienny Gnom » 28 maja 2014, 20:42 Re: Poznajmy razem UK

Się dopisuję a dla neonik2 mam wolne miejsce na haku :D
Avatar użytkownika
Bezimienny Gnom
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 13 kwi 2014, 15:26
Reputacja: 4
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA

cron