Garaż, stacja serwisowa, mechanik

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 16 maja 2014, 07:45

To ze bije i tarcze sa pokrzywione to nie musi byc wina mechanikow... Nagrzane tarcze po gwaltownym ochlodzeniu maja tendencje do wykrzywiania.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 16 maja 2014, 08:04 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

A stukanie przy hamowaniu po założeniu nowych tarcz i klocków jest oznaką czego? Docierania się ? Niestety sprawdziłem i okazało się ze nic nie było wyczyszczone przed założeniem tarcz, tarcza była zamontowana krzywo a na klockach zabezpieczenia zostały źle założone. Efektem takich dzialan jest wykrzywienie tarczy i nierownomierne zużycie klocków. I nie udało mi się rozgrzać tarcz i ich schlodzic aż tak żeby pokrzywic nowe tarcze.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 16 maja 2014, 09:13

Nie rozumiem jak tarcza byla zamontowana krzywo i dopiero po tygodniu zauwazyles ze cos jest nie tak przeciez na tarczy jest montowane kolo takze jak tarcza byla krzywo to bylo by to odczywalne odrazu.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 16 maja 2014, 11:20 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

mam37 napisał(a):
Koszt magazynu to 400 f około 1200 metrów kwadratowych wiem bo wynajmuje mój przyszly zięciu ale też wiem z własnego doświadczenia


Chyba troszkę Cię poniosło...może źle usłyszałaś, nie wnikam...
120 metrów tak(oczywiście na zadupiu) ,ale nie 1200 metrów!!!
Business Rate (taki council tax, podobny jak od mieszkania), insurance dla usług...etc.
Zapytaj jeszcze raz i wtedy się wypowiedz, bo straszny zamęt siejesz :grin:

A co do mechanika to się z Tobą zgadzam, wiem ile zarobi dobry mechanik w PL, więc co on ma tutaj robić??? :lol:
Pozdrawiam.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 16 maja 2014, 12:01 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

Alzak, tak. Zauważyłem dopiero po tygodniu bo tydzień później zmieniłem z tylu opony które powodowały drgania i dużo halasu. I tak. Spytałem "mechanikow" skąd dziwne zachowanie hamulców i tak - dostałem odpowiedź ze się muszą dotrzeć , stąd jeździłem przez tydzień po czym odstawilem znowu do nich żeby sprawdzili dlaczego mam stuki przy hamowaniu i po całym ich dniu pracy się dowiedzialem ze oni nie wiedza co to jest albo jest to TTTM (ten typ tak ma) albo to jakieś stuki na gumach czy amortyzatorach. I mogę miec dość, bo żeby moc odstawic auto do mechanika na cały dzień to muszę brać dzień wolnego w pracy. Więc mam dość. Mam dość zostawiania auta w serwisie na cały dzień tylko po to aby zostawić pieniądze, otrzymać auto zrobione niepoprawnie i jeszcze tracić pieniądze aby kupować znowu te same części bo w toczenie tarcz bawić się nie będę
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 16 maja 2014, 16:56

Wyzej podalem warsztaty ktore polecam, mi naprawde nie latwo zostawic samochod u kogokolwiek ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 16 maja 2014, 19:27 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

Alzak, dziekuję. mam jeszcze jeden namiar od znajomego. zobaczymy czy będzie w porządku bo mam zamiar sprawdzić w najbliższej przyszłości
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 16 maja 2014, 22:38 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

edmun napisał(a):To nie kwestia części tylko "fachowców". Tydzien po tym jak zmienili zaczęło mi stukać przy hamowaniu. Jak się do nich zgłosiłem ze jest coś nie tak to po co całym dniu jak przyjechałem odebrać auto to się dowiedzialem ze oni nie słyszą i nie czują stukania. Jak w końcu im udowodnilem ze jednak stuka to mi kit wciskali ze to gumy na amorach stukają. Jak się uparlem ze mają naprawić to się zasłaniali ze to nie hamulce. I tak w kółko macieja. A teraz przy hamowaniu ledwo kierownicę się da utrzymać a tarcze skrzywione.



...nie sądzisz, że to jednak wina tanich, wadliwych części/materiałów a nie od razu mechaników? .
Wymiana Hamulców nie jest jakąś nader skomplikowaną czynnością i nie za bardzo jest zepsuć, nie żebym kogoś bronił ale łatwo jest oskarżać o złą usługę a ciężej przyznać się do skąpstwa i zakupu części gdzie głównym kryterium jest...cena.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 17 maja 2014, 06:12 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

No widzisz. Kwestia taka ze nie skapie na częściach. A już na pewno nie na pełnym zestawie hamulców który ma posłużyć przez jakiś czas i dawać mi poczucie bezpieczeństwa i zaufania podczas jazdy.

Dodano: -- 22 maja 2014, 18:43 --

Sprawa zakonczyla sie tak ze szef mi zafundowal wymiane hamulcow gdyz nie mialbym jak dojechac do klienta. Wiec mam nowe tarcze i klocki
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bmwjbb » 28 maja 2014, 21:44 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

Jak chcesz to chlopaki z tamworth dobrze robia auta, sam jezdzilem po wielu garazach ale juz skonczylem teraz tylko do tamworth jezdze

bmwjbb
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 27 maja 2014, 21:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 29 maja 2014, 16:58 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

W Ultimate Garage mają sprzęt by wymienić opony, zrobić wyważenie kół, zbieżność?

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bmwjbb » 30 maja 2014, 21:08 Re: Garaż, stacja serwisowa, mechanik

Mam pytanie znacie kogos kto dolozy turbine do 328 e36

bmwjbb
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 27 maja 2014, 21:23
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA

cron