Rainair zabiera bagaż podręczny

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 24 cze 2014, 22:52 Rainair zabiera bagaż podręczny

Hej
Doszły mnie słuchy że Rainair zabiera bagaż podręczny i ładuje go do bagażowni a potem trzeba czekać na odbiór bagażu przy taśmie.

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii ? Jakieś informacjie w regulaminie bo nie mogę nic znaleźć.
Czy jeśli będą chcieli zabrać bagaż mogę sie na to nie zgodzić?

Proszę o wypowiedzi ludzi którzy mieli z tym absurdem styczność.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 25 cze 2014, 01:26 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

W kwietniu tego roku lecialem z Ryanair i faktycznie brali bagaże podręczne do luku ale na zasadzie chcesz to oddajesz, jak dla mnie to wygoda nie trzeba tego nosić ale tym razem sie nie zdecydowałem bo w torbie miałem laptopa, aparat fotograficzny itd..., a niestety mam nie miłe doswiatczenia. Podczas lotu z Pragi do Luton zginął mi praktycznie cały flakon bardzo drogich perfum, a innym razem na tej samej trasie miałem w torbie jakies drobne czeskie korony i tez mi zginely. Wydaje mi sie, ze to obsługa lotniska w Czechach.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 25 cze 2014, 06:47 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

dzięki xxxx, trochę mnie uspokoiłeś.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ika50 » 25 cze 2014, 06:53 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

To nie jest znowu taki absurd.Jeżeli Ci wezmą bagaż podręczny do luku to go nie ważą ,ani nie mierzą.

Ika50
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 lis 2010, 20:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 25 cze 2014, 07:21 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

Jeśli działa to na zasadzie, że oddaje kto chce to faktycznie nie jest to absurd.

Ja mam w podręcznym rzeczy, których nie chciałbym oddawać, z uwagi na możliwość zniszczenia czy kradzieży i rzeczy, które chciałbym mieć pod ręką w samolocie.

Dodatkowo lecę tylko z podręcznym i nie uśmiecha mi się potem czekać na jego odbiór przy taśmie.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Edi01 » 25 cze 2014, 09:48 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

Witam, ja leciałam w czerwcu z Modlina do East Midlands, przekazano informację, że Ryanair może wziąć ograniczoną ilość bagażu podręcznego do kabiny samolotu, stewardessa przechodziła wzdłuż kolejki i jeśli ktoś miał większą torbę to zaczepiała na niej naklejkę i prosiła, by zostawić walizkę przed wejściem do samolotu.
Niestety przed samym wejściem sprawdzano również- wyrywkowo czy torba mieści się we wzornik, co do ważenia to raczej nikt bagaży nie waży, ja ostatnio miałam 4 kg za dużo i wypchana torbę, ale można powiedzieć , że mi się udało.
Dla mnie to wygoda, nie musiałam dźwigać torby po schodach potem upychać jej w schowku nad głową, a podręczne rzeczy można mieć w 2 małym bagażu podręcznym, który można mieć ze sobą.
Nie wiem, może po raz kolejny miałam szczęście, ale zanim doszłam do taśmy po odbiór walizek, torby już czekały:)

Edi01
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 cze 2011, 06:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 cze 2014, 10:35 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

jarocin napisał(a):(...)
Dodatkowo lecę tylko z podręcznym i nie uśmiecha mi się potem czekać na jego odbiór przy taśmie.

Ja robie tak samo i z tego samego powodu :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 25 cze 2014, 20:00 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

Zmienili regulamin i teraz o bagazu podrecznym tak pisza:

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie na pokład można wnieść jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże zostaną nieodpłatnie złożone w luku bagażowym.

Nic nie jest powiedziane, czy jest to na ochotnika, czy tez po prostu pierwszych 90.

Jak chcesz miec pewnosc to niestety musisz wykupic priorytet ( i znowu pare funtow wiecej ;-(

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez fafal » 25 cze 2014, 21:59 Re: Rainair zabiera bagaż podręczny

witam my lecielismy przełom kwietnia / maj byliśmy w środku kolejki nas nie pytały a kilka walizek za nami zabrali do luku i nie byly to pierwsze 90 , nie wiem w jaki sposób sobie wybierały (??? na wyrywki ????)ale stewardesy podchodziły do niektórych osób i pytały ...myślę że na ochotnika też mozna się "zgłosić"

fafal
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 kwi 2010, 23:27
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI