Kto posiada rower miejski albo holenderski?

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 27 cze 2014, 13:41 Kto posiada rower miejski albo holenderski?

Planuje zakup roweru miejskiego.
Wole zakupic nowy rower, ale moge tez wziasc pod uwage uzywany.
Moze ktos z Was, kto kupil na tutejszym rynku, badz zakupil taki rower z Holandii lub Niemiec moglby podzielic sie ze mna i potomnymi , ktorzy kiedys zajza do archiwum tego forum swoimi doswiadczeniami?

Rower koniecznie musi byc na 28''kolach, rama 21'', z przerzutkami, usytuowaniem kierownicy pozwalajacym na jazde w pozycji wyprostowanej, blotnikami, oslona na lancuch.
Fajnie jakby mial kilka holenderskich bajerow, jak np dwustronna stopka, wbudowana na stale blokada itp, ale nie jest to warunek konieczny,


Musi to byc przede wszystkim solidny i mocny rower, ktory bedzie uzytkowany niemal codziennie przez 9-10 miesiecy w roku.
Nie chodzi mi na pewno o najtanszy rower ktorego glownym atrybutem jest modny design.
Choc jesli bedzie to jakies fajne retro to bede potrojnie szczesliwa, niemniej wartosci uzytkowe roweru sa dla mnie najwazniejsze. Stylistyka roweru moze tez dzialac jak magnez na zlodziei...

Zajezdzilam kilka rowerow w zyciu, mam teraz 2 sztuki na stanie, ale chce je zamienic na cos na czym naprawde bede mogla polegac i co polubie z wzajemnoscia.

Chce zeby byl to bezpieczny rower do przeworzenia malego dziecka, ktory po miesiacu uzywania nie zacznie klekotac , skrzypiec i podejzanie wibrowac nawet na gladkiej nawierchni drogi.

Wszelkie wskazowki, wlacznie z markami rowerow i nazwami sklepow zarowno stacjonarnych jak i inetrenetowych, badz praktyczne informacje zwiazane ze importem roweru z Holandii lub niemiec beda dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawienia dla cyklistow.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 27 cze 2014, 15:09 Re: Kto posiada rower miejski albo holenderski?

Witaj.

Szukasz roweru typowo damskiego czy raczej unisex?

Kolo 28" to bedzie 700c.

Kazdy szanujacy sie sklep rowerowy posiada takie w ofercie- szukaj rowerow hybrydowych - to czego szukasz bedzie w ich sekcji.

Jesli chodzi o jakosc to szukaj czegos firmowego.

Poszukaj w evanscycles itp. W birmingham jest sporo sklepow z rowerami.

Jesli chodzi o podpore - moze byc ciezko- tak samo blokada - zreszta nic nie zastapi firmowego U-Locka.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 27 cze 2014, 18:15 Re: Kto posiada rower miejski albo holenderski?

Dzieki za odpowiedz.

W zasadzie wszytko mi jedno czy rower bedzie unisex czy damka, wolalabym nie kupowac typowo meskiego roweru z wysoka poprzeczka.

Mam dwa rowery hybrydowe w tej chwili, oba 700c, i w zasadzie nie szukam trzeciej hybrydy, no chyba, ze bedzie duzo fajniejsza niz te rowery ktore mam na stanie .

Moje pytanie dotyczylo konkretnych marek rowerowych.
Zalezy mi na opinii osob, ktore uzywaja takie rowery intensywnie, a nie tylko na rekomendacji sprzedawcy, ktory moze miec z danego modelu wieksza prowizje niz z innego, badz zachecac mnie do kupienia rowerow, ktore aktualnie zalegaja magazyn.

Poza Evansem jest sporo malych niesieciowych sklepow prowadzonych przez pasjonatow, ceny rowerow w zwiazku z nizszymi kosztami utrzymania sklepow sa duzo bardziej atrakcyjne.

W ostatnim czasie sporo typowo holenderskich rowerow pojawilo sie w okolicy w sprzedazy. Rowery wyposazone sa w gadzety odpowiadajace holenderskiej stylistyce (minnymi podpora i blokada).
Tylko proboje nauczyc sie odrozniac kiepskiej chinszczyzne od roweru, ktory potencjalnie ma sznase mi dobrze sluzyc. Moze jest tu ktos kto ma praktyczne doswiadczenie w tej kwestii?

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez deciomen » 28 cze 2014, 17:06 Re: Kto posiada rower miejski albo holenderski?

Witam

Kupiłem żonie rower RALEIGH Caprice White typowy holenderski rower, bardzo zgrabny i poręczny. Żona bardzo zadowolona z jednym minusem rower ma tylko 3 przerzutki wbudowane w tylna piaste i niestety to troche mało na nasze górki i pagórki, wiec jesli szukasz holedra to koniecznie z wiecej jak 3-ema przerzutkami.

deciomen
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 22 wrz 2007, 21:46
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT

cron