Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 27 mar 2014, 17:01 Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Witam. Kończy mi się umowa w jednej z sieci komórkowej. Wraz z rozpoczęciem abonamentu oczywiście dostałem telefon. Pytanie czy jeżeli zakończę umowę i przejdę do innego operatora z tym samym telefonem, stary operator zablokuje mi IMEI i telefon będzie bezużyteczny? Tak mi ktoś powiedział i chciałbym się upewnić. Jestem zadowolony z mojego telefonu i po prostu nie potrzebuję innego.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez marek1955 » 27 mar 2014, 18:49 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

jesli umowa sie skonczyla to z telefonem mozesz robic co chcesz nie zablokuja ci go

marek1955
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 18 lut 2014, 21:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 27 mar 2014, 19:37 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Ja mialam juz kilka telefonow Na abonament i nikt mi nigdy nie blokowal imei po zakonczeniu umowy , telefon poprostu musi miec zdjeta blokade jezeli jest tylko zablokowany w jednej sieci
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 27 mar 2014, 19:53 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Tylko telefon ktory zostal zgloszony jako kradziony/zgubiony moze miec zablokowany IMEI.

Jedyne co moze byc na telefonie to simlock ale wiekszosc operatorow jesli poprosisz odblokuja Ci go po wygasnieciu umowy.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 27 mar 2014, 20:51 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Hej. Dzięki za odpowiedzi. Simlock wiem, że trzeba ściągnąć, chodzi właśnie o IMEI, ale skoro piszecie, że to bajka, to pewnie tak jest. Dzięki.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez polostap » 15 lip 2014, 22:27 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Najważniejsza cecha telefonów z abonamentu to to, że biorąc go ze sklepu od razu stajesz się jego właścicielem. Operator nie ma prawa zablokować Ci numeru IMEI, bez Twojej konkretnej prośby. Wszystkie opowieści o blokowaniu IMEI za niezapłacone rachunki, czy za przeniesienie numeru do innej sieci, to zwykłe bajki.

Pozdr.

polostap
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 22 lip 2013, 16:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 lip 2014, 11:44 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

polostap napisał(a):Najważniejsza cecha telefonów z abonamentu to to, że biorąc go ze sklepu od razu stajesz się jego właścicielem.(...)

Biorąc telefon na abonament, kupujesz go na raty i jako taki do czasu spłaty ostatniej raty (czyt. ostatniego abonamentu z umowy) telefon NIE JEST Twój. Stąd możliwość zdjęcia dopiero simlocka PO wyjściu umowy czy blokady IMEI podczas.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez polostap » 16 lip 2014, 15:39 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

@Wtajemniczony

Pleciesz glupoty, niestety. Przestan to robic, bo wprowadzasz ludzi w blad. Na koniec umowy moga zdjac Ci simlocka, bo takie jest prawo europejskie, ot co. Telefon jest Twoj i tyle. Nie ma czegos takiego jak rata za telefon. Oplacasz abonament za usluge, telefon jest dodatkiem.

Pozdr.

polostap
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 22 lip 2013, 16:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 lip 2014, 16:29 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Taaak.
To spróbuj zerwać wcześniej kontrakt. Zobaczysz jaki to jest Twój telefon.
Albo włożyć jakąkolwiek inną kartę do telefonu wziętego w 3ce.
Albo kupić w abonamencie HTC dual sim...

SIM only usługa płacisz abonament miesięczny powiedzmy 15 funtów. DOKŁADNIE taka sama taryfa ale z darmowym telefonem płacisz 35... No, ale przeciez telefon jest darmowym dodatkiem...

To, że to się nie nazywa kredyt, nie oznacza, że nim nie jest.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez polostap » 16 lip 2014, 16:44 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Czlowieku. Ostatni raz powtorze, to ze operator sobie liczy za telefon nie znaczy ze telefon jest jego wlasnoscia... odbierajac telefon od operatora staje sie on automatycznie Twoj. Mowisz o zerwaniu umowy przed czasem? Jasne, zrob to, zaplacisz kare za usluge, nie za telefon. Sprawdz, pozniej sie wypowiesz.
To moja ostateczna odpowiedz, podepre ja tym, ze siedze w tej branzy, dla uscislenia w sieci komorkowej, juz jakis czas.
Pozdrawiam I mysle ze EOT.

polostap
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 22 lip 2013, 16:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 lip 2014, 13:19 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Na zakończenie - jeszcze raz:
AdamBoltryk napisał(a):To, że to się nie nazywa kredyt, nie oznacza, że nim nie jest.


Gdyby telefon był Twój, mógłbys z nim robić cokolwiek zechcesz, od pierwszego dnia otrzymania telefonu do reki. Włącznie ze zdjęciem simlocka przez operatora (jeśli takowy jest założony). A tego żaden operator nie zrobi. Dlaczego, jesli telefon jest Twój? I oczywiście, że wiem, że dlatego, że firmy zarabiają na połaczeniach i dlatego przywiązują klienta w ten czy inny sposób.

Ja mam telefon zakupiony za gotówkę w sklepie, nie u operatora. I ten telefon jest w 100% mój. I mogę z nim robic co zechcę. I mogę zerwać/wypowiedzieć kontrakt choćby w przyszłym miesiącu. I nie zapłacę ani pensa jak to nazwałeś - 'kary za usługę'.

Siedzenie w branży niczego nie udowadnia.

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje i jest git.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 17 wrz 2014, 16:14 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

jezus maria co za bzdury w tym temacie.

W momencie podpisania umowy, zobowiazujesz sie placic zgodnie z cennikiem.
Telefon staje sie automatycznie Twoj po podpisaniu umowy i mozesz go nawet roztrzaskac przy sprzedawcy w momencie jego otrzymania. Jesli chcesz zerwac umowe - placisz kare. Uwierz mi - kara spokojnie wystarczy na pokrycie kosztow telefonu. Wszystko zawarte jest w umowie, oraz w cenniku, ktory czesto nawet nie jest dolaczany do umowy.

Jesli chodzi o siec "3".. bardzo mnie ciekawi te dziwne teorie, bo sam wyjezdzam do Polski, simlock sciagnalem sam (z HTC One S i HTC One m8) i dziala z kazda inna karta.
W salonie tylko ostatnio sie dowiedzialem ze oni jako firma simlocka sciagnac mi nie moga, wiec jesli poradzilem sobie sam - to nie ma zadnego problemu i przepraszaja ze nie maja takiej uslugi w ofercie.
Obecna umowa konczy mi sie chyba za 2 miesiace i nie wiem czy bede przedluzal, bo nie widze zadnego telefonu na rynku ktory by mnie interesowal.

P.S. Telefon na abonament na osobe prywatna lub tez jako na "firme" - posiadam od ponad 10 lat. Niektore teorie podane w tym temacie sa naprawde tak smieszne, ze myslalem ze padne ze smiechu przed ekranem.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez JP2m » 1 mar 2015, 21:13 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

AdamBoltryk napisał(a):
polostap napisał(a):Najważniejsza cecha telefonów z abonamentu to to, że biorąc go ze sklepu od razu stajesz się jego właścicielem.(...)

Biorąc telefon na abonament, kupujesz go na raty i jako taki do czasu spłaty ostatniej raty (czyt. ostatniego abonamentu z umowy) telefon NIE JEST Twój. Stąd możliwość zdjęcia dopiero simlocka PO wyjściu umowy czy blokady IMEI podczas.

Pozdrawiam


Też wymyśliłeś. Niby skąd pomysł że "PO wyjściu". Ja zwiałem moją Xperia Z dwa lata temu w O2, w pierwszym tygodniu po podpisaniu umowy, zadzwoniłem do O2 serwis, i poprosiłem o kod na usunięcie blokady sim bo chce skorzystać z polskiego numeru z tego właśnie telefonu, po podaniu danych i numeru IMEI po paru dniach na maila dostałem kod i instrukcje usunięcia sim-locka, o dziwo za darmo, bo kolega robią tak samo w "3" musiał zgodzić się na doliczenie 15f do następnego rachunku.
Avatar użytkownika
JP2m
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 36
Dołączył: 1 lis 2009, 18:21
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez leitaal » 19 paź 2015, 07:29 Re: Zmiana operatora = zablokowany IMEI?

Telefon należy do ciebie, więc nikt nie może Ci go zablokować, bo niby dlaczego. W końcu kupiłeś go na własność przy zawieraniu umowy.

leitaal
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 25 sie 2015, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA