Ślub a zmiana nazwiska a uprawnienia do świadczeń

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
cześć wszystkim forumowiczom,mam takie pytanie czy ktokolwiek wie jakie korzyści mogą płynąć z zawarcia związku małżeńskiego w którym panna młoda zachowała swoje nazwisko panieńskie? Czy jest jakikolwik benefit lub inne świadczenie o które można się starać a które to jest możliwe do pobierania jeżeli aplikantka nie zmieniła nazwiska po ślubie? Jedna babka u mnie w pracy tak zrobiła parę lat temu i wszyscy szepczą że to po to, że ona rzekomo pobiera dzięki temu jakieś benefity? Mieszka z mężem w tym samym domu ale z tego co wiem, to ma drugi dom (możliwe że councilowski?), który podnajmuje.Czy ktoś potrafi rozwiać tą wątpliwość? Dodam, że babka to stara cwaniara która jest niesamowicie zachłanna i przebiegła.
Dzięki z góry za info!
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

A moze miala inne powody zeby zachowac swoje nazwisko?
Lubila je?
Uznala ze dorosly czlowiek w 21 wieku nie musi zmieniac nazwiska?
Itp....

Nawet osobom , ktore sa malzenstwem zdarza sie markowac nieformalne rozstanie I "doic system". Zachowanie nazwiska tylko z tego powodu byloby co najmniej glupie.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Ona na pewno nie ma sentymentu do swojego nazwiska bo jest bardzo wyrachowana, chciwa i perfidna.Moim zdaniem stoi za tym jakiś wałek.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 sie 2014, 09:51

Moim zdanie gdybyś zawarł związek małżeński w PL i twoja żona zachowałaby swoje nazwisko mogłaby z tego tytułu mieć możliwość wyłudzić benefitow np. Z tytułu samotnej matki ktore sa nie małe. Tak czy inaczej jesli to wyjdzie na jaw no to nic innego jak kratki
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK