Nasze Hobby

Możecie zaproponować jakieś forum, opinie, zmiany...

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 15 kwi 2015, 07:27 Re: Nasze Hobby

O w końcu jakieś odpowiedzi :D
A więc tak Janku
1.Dla mnie nazwa też niema większego znaczenia :P
2. Jak bez zamieszania zaplanować 2 osobne rajdy na jeden dzień?
jak widać na przykładzie najbliższej soboty jest takie zapotrzebowanie :grin:
A przed nami większe wyzwania jak np: pierwszy weekend maja 3 dni pod rząd
3. Janku wyobraź sobie że większość ludzi na weekendy ma dużo więcej obowiązków i planów niż tylko pracę. Przynajmniej niektóre z nich byliby w stanie zaplanować inaczej gdyby wcześniej wiedzieli o planowanych wycieczkach.
Mało ludzi jeździ -zgadzam się
1. Mało rajdów o zróżnicowanym charakterze (pod względem długości, tempa chodzenia, rejonów w które się udajemy, dat wyjazdów itp) Ilość wyświetleń sugeruje że czyta to dużo ludzi, po prostu szukają czegoś ciekawego dla siebie, nie znajdują i odchodzą nie zostawiając po sobie śladu.
2. dyskusje i docinki o tempo i długości rajdów miedzy uczestnikami - co wam to daje?
Oprócz tego że ja czytając to, gdybym nie poznał was wcześniej to już bym raczej z wami nie pojechał.
3. Największy spadek zainteresowania odnotowano po "zadymie" z GIWI. Może warto się nad tym zastanowić i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Czasami trzeba się kłócić nie ma w tym nic złego dopóki atakuje się pomysły, idea i poglądy a nie osoby personalnie ;)
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 15 kwi 2015, 08:58 Re: Nasze Hobby

Odniosę się tylko do zdania gdzie mowa o GIWI,Grażynka nie jest osobą konfliktową znamy się osobiście i myślę że należało dojść do jakiegoś kompromisu.Jako organizator na pewno się sprawdza nie było większych wypraw ale potrafiła skrzyknąć sporą grupę ludzi na spacer czy wypad do pubu nie wybieraliśmy się nigdzie dalej bo pora roku nie za bardzo wszystko było przekładane.Gdy doszło do startu powstał problem ale myślę że znalazło by się rozwiązanie tylko trzeba porozmawiać.To tyle ode mnie.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez jutrzenka » 15 kwi 2015, 14:12 Re: Nasze Hobby

Witam, zgadzam się z Tobą zaratrusta z wszystkimi punktami :) , które napisałeś, a zwłaszcza z tym:
zaratrusta napisał(a):Mało ludzi jeździ -zgadzam się
1. Mało rajdów o zróżnicowanym charakterze (pod względem długości, tempa chodzenia, rejonów w które się udajemy, dat wyjazdów itp) Ilość wyświetleń sugeruje że czyta to dużo ludzi, po prostu szukają czegoś ciekawego dla siebie, nie znajdują i odchodzą nie zostawiając po sobie śladu.


Pozdrawiam :)

jutrzenka
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 26 lut 2015, 12:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 19 kwi 2015, 12:19 Re: Nasze Hobby

zaratrusta napisał(a):1. Mało rajdów o zróżnicowanym charakterze (pod względem długości, tempa chodzenia, rejonów w które się udajemy, dat wyjazdów itp) Ilość wyświetleń sugeruje że czyta to dużo ludzi, po prostu szukają czegoś ciekawego dla siebie, nie znajdują i odchodzą nie zostawiając po sobie śladu.

Ale jak to mało rajdów? Gdzie mało rajdów? W internecie jest ich mnóstwo! Chociażby na tej stronce walkingeglishman! Wystarczy tylko przejrzeć, wybrać coś odpowiedniego dla siebie i zaproponować! Bo kto to ma robić jak nie my, użytkownicy tego forum! Najłatwiej jest stwierdzić - co się będę odzywał, skoro tu nie ma dla mnie nic ciekawego. Ja nawet kiedyś zaproponowałam, wedle życzeń, w niedzielę i krótszy dystans i co? Oprócz stałych bywalców dołączyły tylko 2 osoby!
Ilość wyświetleń nie koniecznie świadczy o zainteresowaniu wyjazdami, jedynie o zainteresowaniu samym tematem, tu raczej większość użytkowników czyta wszystko, jak leci.
Takie rozdzielanie na dłuższe i krótsze spowoduje tylko, że może i będzie więcej możliwości, ale na każdą (patrząc na dotychczasową frekwencję) mało chętnych a przecież chodzi o to żeby jechać gdzieś razem, w grupie! Czyż nie? A jako taki podział już był: Dojrzały w wątku bodajże "Polska grupa krajoznawczo-..." zaproponował, że będzie wrzucał swoje maratony a po naszym przejściu do wątku "Wspólne wyjazdy" mam37 proponowała w "Polish Ramblers" krótkie wyprawy... i jakoś chętnych niewiele się znalazło.
zaratrusta napisał(a):3. Największy spadek zainteresowania odnotowano po "zadymie" z GIWI. Może warto się nad tym zastanowić i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Czasami trzeba się kłócić nie ma w tym nic złego dopóki atakuje się pomysły, idea i poglądy a nie osoby personalnie

To nie do końca tak było! To właśnie po "zadymie" z Giwi dopiero się wszystko tak naprawdę zaczęło! Prędzej to był tylko maraton po Cannock Chase, który nie przypadł Giwi do gustu, więc założyła nowy wątek (Polish Ramblers) ale że forumowiczom nie spodobały się przejawy nietolerancji z jej strony, powstała "zadyma" (ja w sumie do tej pory nie rozumiem dlaczego Giwi zrezygnowała z wycieczki!? Przecież hermenegilda8, wyraźnie napisała, że oni jednak nie jadą i nie przyjadą pod Toy'sa) Fakt, parę osób zniechęciła ta sytuacja, ale ci co naprawdę chcieli jechać i tak pojechali! Na kolejną wycieczkę pojechała ta sama grupa + dodatkowe 3 osoby. Potem dopiero uczestnicy zaczęli się trochę wykruszać, ale to zrozumiałe, każdy ma swoje sprawy, zobowiązania, wyjazdy... padło nawet wstępne założenie, że wrócimy do wycieczek, jak każdy pozałatwia "swoje sprawy" (w naszym przypadku będzie to od 2 weekendu maja)
2. Jak bez zamieszania zaplanować 2 osobne rajdy na jeden dzień?
jak widać na przykładzie najbliższej soboty jest takie zapotrzebowanie
A przed nami większe wyzwania jak np: pierwszy weekend maja 3 dni pod rząd

Może wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem post po poście, strona po stronie?! Nie wiem, może warto czytać przy zalogowanym(?!) wtedy wchodząc w wątek, kieruje nas bezpośrednio na ostatnio czytaną stronę (niezależnie ile stron przybyło) Bo prawda jest taka, że jeśli ktoś naprawdę chce jechać to zawsze się doczyta! Mnie osobiście rozwalają posty typu - jak będzie nowa wycieczka to dajcie znać - jak mamy to robić? cofać się strona po stronie i szukać tego posta(?!), albo - nie mam samochodu jakby ktoś przejeżdżał obok to bym się zabrał - jeśli ktoś naprawdę chce jechać to pyta - gdzie mam się stawić i o której!!
2. dyskusje i docinki o tempo i długości rajdów miedzy uczestnikami - co wam to daje?
Oprócz tego że ja czytając to, gdybym nie poznał was wcześniej to już bym raczej z wami nie pojechał.

Też nie rozumiem co mu to daje! Zrozumiałabym, jeśli ktoś nie byłby zdecydowany jakie są jego preferencje, to mógłby próbować namawiać na swoje, ale ja mówiłam mu o tym już w Cannock Chase, pisałam w prywatnych wiadomościach, jak nas namawiał na swoje maratony, nieraz pisałam w różnych postach, ale z jakiegoś powodu to do niego nadal nie dociera... myślę, że w takim razie to już Dojrzały, sam powinien się wypowiedzieć na ten temat.

Moja konkluzja jest taka: nie ma co tu dużo kombinować, debatować... tylko jeździć na wycieczki, poznawać nowych ludzi, spędzać czas na łonie natury - bo przecież o to tutaj nam wszystkim chodzi, prawda? A takie szczegóły jak miejsce, czas czy długość trasy to już kwestia dogadania. Jeśli o nas chodzi, to jesteśmy otwarci i jak trzeba potrafimy też iść na ustępstwa.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia (mam nadzieję) na następnych wyprawach :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 19 kwi 2015, 16:11 Re: Nasze Hobby

witam,
Przyznaję, że się pomyliłem. Jakoś nie pomyślałem, że ludzie tracą czas na czytanie wątków które ich wcale nie interesują. Jedno jest pewne, że skoro nie chciało im się wypowiedzieć w tym temacie to tym bardziej nie będzie chciało ruszyć z domu. Temat uznaje za zamknięty wracamy do "wspólnych wyjazdów"
dziękuję tym którzy wyrazili swoją opinię
pozdrawiam
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 3 cze 2015, 21:27 Re: Nasze Hobby

Szkoda ze pomysł zaratrusta, nie wypalił. Sam bym się gdzieś wybrał, ale czasu na śledzenie jednego wątku. A tak wystarczyłoby subskrybować jedno forum i propozycje wyjazdów bym dostał na maila.

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hermenegilda8 » 3 cze 2015, 21:41 Re: Nasze Hobby

JarekPiwko, może ten wątek Cię zainteresuje viewtopic.php?p=145052#p145052 ? Kilka (póki co :) ) osób wybiera się do Malvern Hills w sobotę?
Avatar użytkownika
hermenegilda8
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 6 sty 2009, 19:13
Reputacja: 6
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FORUM