Akwarystyka

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

MężczyznaPostNapisane przez pawel4533 » 13 gru 2014, 15:03 Akwarystyka

może ktoś ma zamiłowania akwarystyczne, chciałbyś(chciałabyś) podzielić się swoimi uwagami na temat hodowli rybek ,pielęgnacji roślin jak jesteś taka osoba dołącz do nas

pawel4533
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 35
Dołączył: 2 mar 2011, 10:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 gru 2014, 20:33 Re: Akwarystyka

O kilku lat prowadzę holendra, niestety od czasu przeprowadzki i zmiany wody kranowej jakos mi już nie wychodzi wiec wszystko wskazuje ze dni są policzone... ;-(
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 13 gru 2014, 22:11 Re: Akwarystyka

Ja na obecną posiadam akwarium tropical fish,ale przymierzam się do jednego gatunku dokładnie do paletek (discus).Może ktoś posiada hodowle i odsprzeda coś nie coś.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pawel4533 » 13 gru 2014, 22:57 Re: Akwarystyka

a może ktoś wie gdzie można zakupić preparaty do uprawy roślin w akwarium (tetra planta min,co2 plus itp)?

pawel4533
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 35
Dołączył: 2 mar 2011, 10:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 gru 2014, 23:39

większość rzeczy kupuje na ebayu I od sponsorów forum ukaps.
ja bawie sie w suche sole. Co2 z butli plus glutem (co2 w plynie)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 gru 2014, 14:53 Re: Re: Akwarystyka

Thomas napisał(a):O kilku lat prowadzę holendra, niestety od czasu przeprowadzki i zmiany wody kranowej jakos mi już nie wychodzi wiec wszystko wskazuje ze dni są policzone... ;-(

Mieczak hehe malawi jest nudne ...

Tak ja wyzej zakupy glownie na ebayu, chwilowo mam roslinniaka ale po nowym roku bardziej na styl amazonki sie przestawiam.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 14 gru 2014, 16:35 Re: Akwarystyka

Alzak napisał(a):Tak ja wyzej zakupy glownie na ebayu, chwilowo mam roslinniaka ale po nowym roku bardziej na styl amazonki sie przestawiam


I kto tu wymięka, przestawiając się na herbaciane fusy w akwarium? ;-P
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 15 gru 2014, 08:21 Re: Re: Akwarystyka

Thomas napisał(a):
Alzak napisał(a):Tak ja wyzej zakupy glownie na ebayu, chwilowo mam roslinniaka ale po nowym roku bardziej na styl amazonki sie przestawiam


I kto tu wymięka, przestawiając się na herbaciane fusy w akwarium? ;-P

Spokojnie nie bedzie to typowa ciemna woda, rosliny tez beda.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez war3 » 25 maja 2015, 18:49 Re: Akwarystyka

Hej, mam akwa roślinne i tak sobie myślę czy nie ma tu pokrewnej duszy.

war3
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 12 gru 2011, 19:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 maja 2015, 21:19 Re: Akwarystyka

war3 napisał(a):Hej, mam akwa roślinne i tak sobie myślę czy nie ma tu pokrewnej duszy.


Jest ich tutaj kilka.
Z ciekawosci spytam czy wode w kranie masz z severn trent czy south stafford?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 11 cze 2015, 16:31 Re: Akwarystyka

sam posiadam 25L i 180L.
Oczywiście oparte na aktywnym podłożu plus żwir/piasek plus żywe rośliny.

Takie mniej więcej aktualne zdjęcie to:
Obrazek


Dzisiaj od nowa zacier i bimbrownica będzie CO2 wtłaczać (była przerwa bo na tydzień do Polski poleciałem i nie chciałem zbytnio przed wylotem nowego robić).
Rośliny rosną jak na drożdzach, w najbliższych miesiącach planowane mam wymianę Day light na Natural oraz założenie odbłyśników. Gdzieś w garnku jeszcze leży wygotowane drewno które też mchem obwiąże. Po wypłacie (za 3 tygodnie) w planach dokupienie w końcu kolorowych ryb ławicowych (nie mogę się zdecydować co jeszcze, ale chyba rasborki galaxy lub coś większego) bo obecnie kiryski, grubowargi syjamski, zbrojniki i krewetki nie robią zbytnio wrażenia. W małym 25l grupa brzanek mszystych (green tiger barb) która w małym wylądowała za karę za zamęczanie kirysków (dziwne że zbrojniki welioniaste im nie przeszkadzały).
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 11 cze 2015, 18:32 Re: Re: Akwarystyka

edmun napisał(a):sam posiadam 25L i 180L.
Oczywiście oparte na aktywnym podłożu plus żwir/piasek plus żywe rośliny.

Takie mniej więcej aktualne zdjęcie to:
Obrazek


Dzisiaj od nowa zacier i bimbrownica będzie CO2 wtłaczać (była przerwa bo na tydzień do Polski poleciałem i nie chciałem zbytnio przed wylotem nowego robić).
Rośliny rosną jak na drożdzach, w najbliższych miesiącach planowane mam wymianę Day light na Natural oraz założenie odbłyśników. Gdzieś w garnku jeszcze leży wygotowane drewno które też mchem obwiąże. Po wypłacie (za 3 tygodnie) w planach dokupienie w końcu kolorowych ryb ławicowych (nie mogę się zdecydować co jeszcze, ale chyba rasborki galaxy lub coś większego) bo obecnie kiryski, grubowargi syjamski, zbrojniki i krewetki nie robią zbytnio wrażenia. W małym 25l grupa brzanek mszystych (green tiger barb) która w małym wylądowała za karę za zamęczanie kirysków (dziwne że zbrojniki welioniaste im nie przeszkadzały).

Nie lepiej zalozyc butle zamiast bimbowni ? Z butla mozesz dawkowac i pilowac poziom a z bimbrownia raczej ciezko o dokladnosc...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 12 cze 2015, 07:47 Re: Akwarystyka

Na butlę mnie na razie nie stać. Mam niestety inne wydatki na głowie. Co do bimbrowni. Chodzi mi to naprawdę ładnie i stabilnie już ponad 1,5 miesiąca. Tylko przez pierwsze dwa dni muszę odłączać na noc. Mam wskaźnik CO2 w akwa więc nie mam problemów żeby wiedzieć kiedy należy odłączać. Wydajność na 180L mi wystarcza a bardzo rzadko dochodzi do sytuacji że wskaźnik wychodzi poza marker "idealnie"
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 16 cze 2015, 21:44 Re: Akwarystyka

Tak z ciekawości zapytam bo jestem laikiem w tych sprawach. Ile średnio czasu tygodniowo poświęcacie na pielęgnacje swoich akwariów?

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 cze 2015, 21:49

Jesli wszystko uda ci się dograc żeby rośliny rosły fajnie to jedynie musisz poświęcić kilka minut dziennie na nakarmienie ryb i podanie nawozów. Raz w tygodniu powiedzmy godzinę na podmiane części wody a co drugi tydzień zwykle podmiane wody plus przycinka roślin.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


Powrót do TOWARZYSKIE