Rozliczenie z podatku

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 29 cze 2015, 09:48 Rozliczenie z podatku

Cześć, chciałbym się rozliczyć z podatku za zeszły rok - pytanie czy nie jest już z późno?
Jest jakiś określony termin do kiedy można lub trzeba się rozliczyć?

Inna kwestia jest taka, że ostatnio rozliczałem się 5 lat temu. Jak często trzeba się rozliczać i czy za zaniechanie grozi jakaś kara?
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bubu » 29 cze 2015, 11:57 Re: Rozliczenie z podatku

a ja sie nie rozliczalam,sami mnie rozliczyli i przyslali czek :D

bubu
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Dołączyła: 3 wrz 2008, 10:43
Lokalizacja: tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 29 cze 2015, 13:33 Re: Rozliczenie z podatku

K.J. napisał(a):Cześć, chciałbym się rozliczyć z podatku za zeszły rok - pytanie czy nie jest już z późno?
Jest jakiś określony termin do kiedy można lub trzeba się rozliczyć?

Inna kwestia jest taka, że ostatnio rozliczałem się 5 lat temu. Jak często trzeba się rozliczać i czy za zaniechanie grozi jakaś kara?


Z tego, co pamiętam, to masz 5 lat na rozliczenie podatku, potem chyba przepada i idzie w budżet państwa.
Także spokojnie możesz się rozliczyć :)

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 30 cze 2015, 09:03 Re: Rozliczenie z podatku

Ja od 2011 pracowałem na kontrakcie w jednym miejscu i dopiero teraz jak się zwolniłem dostałem P45 i P60 za wszystkie kolejne lata.
Sprawdzałem online i wyszło, że muszę dopłacić w sumie jakieś 6 funtów.

Nie byłem pewien czy lipiec to już trochę nie jest za późno, gdyż większość rozlicza się w maju i kwietniu. Ale dzięki za info.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 30 cze 2015, 10:22

Jako PAYE płatnik nie ma obowiązku rozliczania się.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 30 cze 2015, 10:40 Re: Rozliczenie z podatku

No i właśnie o to chodzi, jeden mówi tak drugi inaczej. Ja gdzieś słyszałem to co napisała mniej więcej powyżej emigrantka - że raz na pięć lat trzeba się rozliczyć.

Dlaczego płatnik jako payee nie ma obowiążku rozliczania się?
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 30 cze 2015, 11:11 Re: Re: Rozliczenie z podatku

K.J. napisał(a):No i właśnie o to chodzi, jeden mówi tak drugi inaczej. Ja gdzieś słyszałem to co napisała mniej więcej powyżej emigrantka - że raz na pięć lat trzeba się rozliczyć.

Dlaczego płatnik jako payee nie ma obowiążku rozliczania się?


Bo takie jest prawo jako PAYE podatek jest odciągany według tego co zarabiasz/zarobisz przez pracodawcę zanim ty dostaniesz zarobione pieniądze także jak podatek naliczony był według właściwego kodu podatkowego to nie ma co być naliczone źle.

W praktyce jest różnie ja się nie rozliczalem od 8 lat bo nie mam takiej potrzeby według moich obliczeń naliczane składki są prawidłowe a jak to jest u innych nie wiem.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 1 lip 2015, 09:06 Re: Rozliczenie z podatku

No mi wyszło jak liczyłem sobie samemu, że mam dopłacić niecałe 6 funtów za okres 4 lat.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 1 lip 2015, 19:53 Re: Re: Rozliczenie z podatku

Alzak napisał(a):
Bo takie jest prawo jako PAYE podatek jest odciągany według tego co zarabiasz/zarobisz przez pracodawcę zanim ty dostaniesz zarobione pieniądze także jak podatek naliczony był według właściwego kodu podatkowego to nie ma co być naliczone źle.

W praktyce jest różnie ja się nie rozliczalem od 8 lat bo nie mam takiej potrzeby według moich obliczeń naliczane składki są prawidłowe a jak to jest u innych nie wiem.


Dokładnie. Ja mam tak samo. Mnie firma w maju wysyła P60 za cały rok i sprawdzałam sobie, ile powinno być naliczone i ile było i to też tam różnica 2-3 funtów więc z tym nic nie robię.

K.J. napisał(a):No mi wyszło jak liczyłem sobie samemu, że mam dopłacić niecałe 6 funtów za okres 4 lat.


Z tego, co się orientuję, przy takich niskich kwotach to chyba jakoś to jest ściągane przy kolejnym potrąceniu.
Mój znajomy miał tak, że jak mu wyszła nadpłata, to mu potem pracodawca potrącał stosunkowo mniej chyba przez 2 miesiące, więc fizycznie pieniędzy do ręki nie dostał jednorazowo, ale i tak zostało mu to więcej w kieszeni.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron