Papierosy a bagaż podręczny ;)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Guest » 6 gru 2015, 20:57 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Dzięki Voltix czyli wychodzi, że to ten drugi miał rację ja na jakimś innym forum widziałem, że można wziąć do 160 paczek na osobę ale to była informacja z 2011 roku więc może być już nieaktualne, a nie będę się narażał żeby komuś wyświadczyć przysługę ewentualnie zapytam jeszcze na lotnisku przed wylotem z UK.

edit
Dopiero po napisaniu posta przeczytałem, że to "for", a nie "from" ale zrobię tak jak pisałem.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 6 gru 2015, 21:08 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

xxxx napisał(a):Dzięki Voltix czyli wychodzi, że to ten drugi miał rację ja na jakimś innym forum widziałem, że można wziąć do 160 paczek na osobę ale to była informacja z 2011 roku więc może być już nieaktualne, a nie będę się narażał żeby komuś wyświadczyć przysługę ewentualnie zapytam jeszcze na lotnisku przed wylotem z UK.

edit
Dopiero po napisaniu posta przeczytałem, że to "for", a nie "from" ale zrobię tak jak pisałem.



To nie nalezy do EU wiec:

https://www.gov.uk/duty-free-goods/arri ... ide-the-eu

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 gru 2015, 21:23 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Jak to nie należy do UE

"Gran Canaria należy do autonomicznego regionu Wysp Kanaryjskich - Islas Canarias, wyspy te należą do Hiszpanii i wchodzą w skład Unii Europejskiej. Gran Canaria należy do układu z Schengen, które znosi kontrolę osób przekraczających granice"


http://www.wyspykanaryjskie24.pl/gran_canaria/

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 7 gru 2015, 00:08 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Wikipedia tez mowi, ze naleza do EU, wiec chyba strony dawno nie aktualizowali na ktorej to znalazlem :(

Wiec w UK sie nie przyczepia. ale tak jak mowisz, jeszcze lepiej spytaj sie dla pewnosci ;D

Na kilku stronach tez przeczytalem, ze to ma specjalny status w EU przez co sa limity max na 200 papierosow.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joannamazurkiewicz84 » 8 gru 2015, 16:51 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Lepiej to sprawdź, ja kiedyś tez chciałam zabrać zza granicy większą ilośc i musiałam się pożegnać z częścią na lotnisku :/

joannamazurkiewicz84
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 8 gru 2015, 11:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 gru 2015, 19:45 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Ja doświadczyłem tego wczoraj wracając z Teneryfy,zatrzymano mi 1.200 papierosów i 500g tytoniu co chciałem przewieść z żoną.Wysp Kanaryjskie nie należą do EU tak zostałem po informowany oprócz tego pan wręczył mi broszurkę gdzie jest to opisane ile czego można przewieść.I zgadza się to z tym co podał Voltix.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 8 gru 2015, 20:14 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

The islands are outside the European Union customs territory and VAT area, though politically within the EU. Instead of VAT there is a local Sales Tax (IGIC) which has a general rate of 7%, an increased tax rate of 13.5%, a reduced tax rate of 3% and a zero tax rate for certain basic need products and services. Consequently, some products are subject to import tax and VAT if being exported from the islands into mainland Spain or the rest of the EU.

Wikipedia

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez siklers90 » 8 gru 2015, 21:18 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Ja dwa dni temu z pl przywiozlem 6 wagonów kupionych na lotnisku. Bez żadnych problemów

siklers90
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 8 paź 2013, 06:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 gru 2015, 21:34 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

siklers90 napisał(a):Ja dwa dni temu z pl przywiozlem 6 wagonów kupionych na lotnisku. Bez żadnych problemów

No to tylko dowodzi tego, że DuduKaczorowi nie udało się jeszcze tam przenieść Polski.
Nadal jesteśmy w Europie, na starym miejscu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Milusia85 » 6 maja 2018, 08:05 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Witam potrzebuje pomocy kogos kto juz probowal odzyskac duza ilosc swoich papierosow oczywiscie na wlasny uzytek :)

Milusia85
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 6 maja 2018, 07:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 6 maja 2018, 13:22 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Zapłacisz podatek i odzyskasz,zatrzymane papierosy masz pokwitowanie dzwoń powiedz że pokryjesz podatek i wrócą.Inaczej się nie da.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Milusia85 » 6 maja 2018, 13:44 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Nie mam na wszystkie pokwitowania

Milusia85
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 6 maja 2018, 07:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorgal » 10 maja 2018, 20:52 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Nic nie musisz płacić. Wejdź na tą stronę i poczytaj sobie. http://nothing-2-declare.blogspot.co.uk
Była już poruszana ta sprawa na bham.pl.

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron