Ostrzezenie

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

Kobieta PostNapisane przez karina78 » 8 sty 2016, 09:37 Ostrzezenie

witam...chcialabym przestrzec osoby ktore maja wystawione jakies przedmioty na sprzedaz na tej stronce bham...przed gosciem ktory przedstawia sie jako John Tatham i kontaktuje sie tylko przez email. wlasnie wczoraj odezwal sie ten ''gosc'' ze jest zainteresowany kupnem fotelika...kase chcial przelac tylko i wylacznie przez paypal.... jakos nie dalo mi to spokoju i wpisalam jego dane w google...okazalo sie to prawdopodobnie jakis oszust...na forum polonia southampton ktos opisuje ta sama sytuacje...nawet email wyglada identycznie jaki przeslal tez do mnie... Thanks for your response..I'm quite satisfied with the condition
and
price,and I need you to understand that i am willing and ready to
purchase it right away, end the advert, consider me as your favorite
buyer. I will be paying the PayPal charges (3.4%) from my account and
will be paying directly into your PayPal account without any delay,
and I hope you have a paypal account. If you have one already, just
send me the address to send it to, which is the email address you use
for it or you can send me a paypal money request, so once i receive
the details i will go ahead with the payment through PayPal and then I
will contact my shipping company after you get the payment. I will
need your home address for it to be Picked Up by the Shipping
Company..
Napisalam ten post zeby poprostu was ostrzec...mysle ze trzeba uwazac na tego goscia!!!

karina78
Początkujący
 
 
Posty: 32
Wiek: 45
Dołączyła: 16 lip 2009, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 sty 2016, 09:53 Re: Ostrzezenie

Temat bardzo znany na forum kilka wątków jest już na forum mimo to dzięki.Ostatni temat o kupującym viewtopic.php?f=1&t=12954
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Goosia » 8 sty 2016, 11:31 Re: Ostrzezenie

ja tez od niego dostalam kilka maili ostatnio :lol: kazalam mu isc do diabla bo wiem ze jest oszustem 8) :lol:
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 8 sty 2016, 12:37 Re: Ostrzezenie

To nie tylko John - ja ostatnio wystawilam ogloszenie, ze kupie cos, a nie sprzedam i tez dostalam 2 maile czy nadal aktualne do sprzedania :D
Drugi od jakiejs niby kobiety.
Trzeba sie ogolnie wytrzegac :)
Roznych imion uzywaja.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anetorh » 8 sty 2016, 13:34 Re: Ostrzezenie

Jest jeszcze oszustka pisze z maila busariolabisi i pokazuje sie w odebranych jako Busar ola.
Też 100 pytań stan rzeczy i o inne szczegóły po czym wiadomość że paypal i że jest na morzu :D standardowy stary numer. Też pisałam już, do tej osoby że jeszcze jeden taki mail i zgłoszę to na policję ale proceder trwa w najlepsze....

anetorh
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 7 wrz 2013, 12:20
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Mariax281 » 8 sty 2016, 15:18 Re: Ostrzezenie

Ja natomiast po wstawieniu ogloszenia I podaniu swojego numeru kontaktowego otrzymalam okolo 4-5 telefonow od osob zajmujacych sie ubezpieczniami I twierdzacymi ze otrzymali moj numer od rzekomej znajomej... tylko jeden pan przyznal sie ze wzial moj numer z ogloszenia na tej stronie...

Mariax281
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 2 lis 2015, 09:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 8 sty 2016, 16:43 Re: Ostrzezenie

Mariax281 napisał(a):Ja natomiast po wstawieniu ogloszenia I podaniu swojego numeru kontaktowego otrzymalam okolo 4-5 telefonow od osob zajmujacych sie ubezpieczniami I twierdzacymi ze otrzymali moj numer od rzekomej znajomej... tylko jeden pan przyznal sie ze wzial moj numer z ogloszenia na tej stronie...


O masz! To stad oni do mnie dzwonia tak! Ja mam aplikacje na telefonie, ktora mi wykrywa kto dzwoni i zazwyczaj nie odbieram, ale tez sie zastanawialam nieraz skad maja moj numer - nie zdziwilabym sie jakby wlasnie stad ehh..

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 9 sty 2016, 03:05 Re: Ostrzezenie

Każde ogłoszenie jakie zamieszczacie,piszcie wysyła tylko UK.Dodatkowo jeżeli korzystacie z paypala wysyła po przelaniu pieniędzy na z paypal na konto bankowe.Bo problem jest że podrabiają paypala że pieniądze masz na koncie paypal a ich tam niem.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 9 sty 2016, 11:47 Re: Ostrzezenie

Darwas napisał(a):Każde ogłoszenie jakie zamieszczacie,piszcie wysyła tylko UK.Dodatkowo jeżeli korzystacie z paypala wysyła po przelaniu pieniędzy na z paypal na konto bankowe.Bo problem jest że podrabiają paypala że pieniądze masz na koncie paypal a ich tam niem.



Paypal daje mozliwosc sciagniecie spowrotem z Ciebie pieniedzy (chargeback) i dlatego on tak bardzo chce wysylac pieniadze na to.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 sty 2016, 22:40 Re: Ostrzezenie

Darwas napisał(a):Każde ogłoszenie jakie zamieszczacie,piszcie wysyła tylko UK.Dodatkowo jeżeli korzystacie z paypala wysyła po przelaniu pieniędzy na z paypal na konto bankowe.Bo problem jest że podrabiają paypala że pieniądze masz na koncie paypal a ich tam niem.


Może przeredagujesz trochę tego posta, bo może być ciężko skumać o co kaman ludziom nie znającym problemu.. :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 11 sty 2016, 11:12 Re: Ostrzezenie

Tak,ten złodziej chciał mnie również naciągnąć kilka razy ...
Ja również wpisywałem jego dane e-mailowe w Google i okazało się że jest to nikt inny ,jak tylko złodziej ...
UWAŻAJCIE na tego typu oszustów i nie dajcie się naciągnąć ...
Pozdro...
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 09:18 Re: Ostrzezenie

gdziekolwiek coś sprzedaję to przestałem podawać numer telefonu.
Ilość telefonów od Polaków z informacją że moge odebrać pieniądze po wypadku po prostu przeraża. Kiedyś po kłótni udało mi się uzyskać informację że "przecież podał Pan numer w internecie więc oznacza to zgodę abyśmy mogli się z panem skontaktować". O takiego wała!
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK