Wyłączający się LG 42LB700V

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Tomcio1996 » 17 lis 2016, 19:18 Wyłączający się LG 42LB700V

Witajcie. ;)

Tworzę ten temat mając mały problem-zagadkę.

Posiadam telewizor: LG 42LB700V od ponad roku i nigdy nie było z nim problemu.
Jednak od kilku dni telewizor lubi się wyłączyć bez ostrzeżenia. Po jego włączeniu działa normalnie ale po jakimś czasie znów się wyłącza.

Dodam, że od kilku dni korzystam na telewizorze z Telewizjady jednak ciężko mi powiedzieć czy problem rozpoczął się od dnia korzystania z wyżej wymienionej strony.
Na telewizorze znajduje się oprogramowanie: 05.05.01

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić?

Tomcio1996
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 29 mar 2015, 13:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez brawo21 » 18 lis 2016, 21:08 Re: Wyłączający się LG 42LB700V

Hej. Ja tez mam lg .wylanczami sie on od wlonczenia po 8 godzinach pracy. Mam tak ustawione w ustawieniach.ze np wloncze go o godzinie 20 i zasne to o 4 rano sam sie wylonczy. Moge tozmienic nataki czas na jaki mi odpowiada. Moze tez cos ustawiles i nawet nie wiesz.albo ktosz domownikow. Sprawdz w ustawieniach.pozdrawiam.

brawo21
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 gru 2012, 10:44
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dommminika88 » 20 lis 2016, 22:04 Re: Wyłączający się LG 42LB700V

Hej. Miałam podobny przypadek ze swoim LG. Z czasem gdy się wyłączał potrzebne było kilka minut żeby znowu się włączył. Aż pewnego dnia wyłączył się na cacy. Spalił się wadliwy procesor. Na szczęście telewizor był na gwarancji. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Dommminika88
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 20 lis 2016, 22:00
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 21 lis 2016, 11:23 Re: Wyłączający się LG 42LB700V

Przyczyn może być wiele,może być to spowodowane brakiem miejsca w pamięci telewizora,albo zimny lut na płycie telewizora,ostatnia możliwość to co zostało już wymienione wyżej procesor tv.Na początek proponował bym restart telewizora do ustawień fabrycznych i sprawdzenie co będzie się działo.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez DzidaMocy » 21 lis 2016, 13:33 Re: Wyłączający się LG 42LB700V

Procesor? Zimne luty? Tak daleko idących diagnoz bym nie wysuwał. Według mnie i z mojego doświadczenia (a naprawiam różne rzeczy zawodowo) na 90% jest to PSU czyli zasilacz. Znajdź na ebay, lub wyguglaj w sklepie internetowym. poniżej 30 funtów kupisz czyli nie opłaca się bawić w wymianę transformatora, kondensatorów itp. Kilka śrub, pół godziny i zrobione.

DzidaMocy
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 21 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: Kurwentry
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomcio1996 » 4 gru 2016, 16:38 Re: Wyłączający się LG 42LB700V

Przyczyn mogło być wiele ale rozwiązanie jest proste i nie wymaga wydawania pieniędzy a tym bardziej rozkręcania czegokolwiek.

Rozwiązanie jest następujące: Transmisja lubi się przyciąć co skutkuje jej wyłączeniem kiedy serwery są zajęte, ekran się wygasza i jest całkowicie czarny. Wtedy wystarczy pilotem Smart Magic dojechać do górnej części ekranu i wyłączyć okno transmisji. Wtedy wystarczy odświeżyć i wszystko dalej działa wzorowo.

Objawy były bardzo niepokojące ale rozwiązanie nawet śmieszy. :D

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie swojego zdania. Temat do zamknięcia.

Tomcio1996
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 29 mar 2015, 13:00
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA