Bezpieczeństwo dla turysty.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez GerbaPL » 2 sty 2017, 17:04 Bezpieczeństwo dla turysty.

Witam planuje w lutym wpaść do Bham na 3 dni w celu turystycznym z dziadkami. Jako że o Bham sporo złego się naczytałem to chciałbym się dowiedzieć czy jest naprawdę czego się bać. Otóż mam więc kilka pytań w tej kwestii:
1.Czy podróżując pociągiem z lotniska stacji International (lotnisko) na New Street Station po godzinie 20, możemy się czuć bezpiecznie?
2.Czy Uber z New Street Station do hotelu przy Bristol St. to dobry pomysł wieczorem, czy lepiej pieszo/transport miejski?
3.Czy okolica hotelu czyli Bristol Street a dokładniej Great Colmore St. to miejsca o dobrej/złej sławie jeśli chodzi o bezpieczeństwo?
4.Jakie 3 atrakcje turystyczne są najbardziej warte zobaczenia w Birmingham?

Pozdrawiam.

GerbaPL
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 sty 2017, 16:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 3 sty 2017, 13:59 Re: Bezpieczeństwo dla turysty.

Na początku odradzam Ci przyjazd do Birmingham. W ogromnym skrócie można to miasto porównać do Aleppo i to za rządów ISIS. Natomiast jeżeli chodzi o Twoje pytania:
1. Nie tylko po godzinie 20 a już po 18 nie powinieneś wychodzić z żadnego budynku. Godzina policyjna zaczyna się już o 18!!
2. Jeżeli chodzi o taxówki to również odradzam. Większość taxówkarzy zamieszanych jest w handel ludźmi. Jak nie chcesz trafić do jakiegoś męskiego burdelu to omijaj szerokim łukiem ten środek lokomocji. Jeżeli chodzi o transport publiczny praktycznie w całości przejęły go uliczne gangi, więc też odradzam! Chyba pieszo będzie najbezpieczniej, ale tylko w słoneczny dzień z widocznością co najmniej 950m.
3. Okolica o którą pytasz jest akurat w miarę bezpieczna. Patroluje ją dużo policji i wojska, więc jakby ktoś Cię zaatakował to na każdym rogu jest ktoś ze służb mundurowych. Bandyci raczej się tam nie zapuszczają.
4. Jeżeli jednak zdecydujesz się przyjechać polecam Coventry Road. Jest to taka namiastka muzułmańskiego świata w Birmingham. Można poobcować z ich kulturą czy spróbować tradycyjnych potraw. Czasami policja robi takie płatne wycieczki po dzielnicy Lozells opancerzonym wozem bojowym. Reperują budżet. Super wycieczka, maksimum adrenaliny. Strzały, miny, czujesz się jak na wojnie. Co ciekawe, jak wysiadłem auto było praktycznie bez rys. Sprzęt naprawdę bezpieczny.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 3 sty 2017, 17:30 Re: Bezpieczeństwo dla turysty.

:lol: :lol:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez GerbaPL » 3 sty 2017, 18:16 Re: Bezpieczeństwo dla turysty.

Dziękuję za odpowiedź. Pytałem jednak ponieważ niegdyś różne historie krążyły po internecie, i dlatego. Mam nadzieję że nic z wymienionych przez mahola rzeczy mnie jednak nie spotka, i odczuję dużą satysfakcję z pobytu w Bham. :mrgreen:

GerbaPL
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 sty 2017, 16:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KasiaSt » 3 sty 2017, 22:45 Re: Bezpieczeństwo dla turysty.

Birmingham jest dużym miastem i bywa różnie. Tylko zauważ, że te historie rozłożone są na 260 km2. Napewno trzeba uważać na różnego rodzaju kieszonkowców i to nie tylko wieczorem.

2. Tansport miejski odpada. Taxi/uber jeżeli kondycja słaba ew ciężkie bagaże
4. Ciężko wybrać, bo to zależy od osobistych preferencji. No i od pogody. Napisz jak lubicie spędzać czas, czym się interesujecie ew jakie atrakcje rozważaliście to łatwiej będzie doradzić.

KasiaSt
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 1 paź 2015, 13:30
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez GerbaPL » 3 sty 2017, 23:47 Re: Bezpieczeństwo dla turysty.

Ciekawi mnie właśnie Thinktank, czy jest on płatny (jeśli tak to czy dużo) i czy wiążę się z nim dużo chodzenia?

Oraz czy można będzie bez obaw wyjść na wieczorny spacer w pobliżu hotelu: iBIS Budget Great Colmore St. obok Bristol St.? Czy ma ktoś jakieś opinie o tej okolicy?

Dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)

GerbaPL
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 sty 2017, 16:52
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron