Jakie sie naleza benefity :) ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 4 sty 2017, 14:40 Jakie sie naleza benefity :) ?

Witam,
Chcialbym zaczerpnac pare informacji dotyczacych benefitow. Trzy miesiace temu przyszedl na swiat nasz synek, urodzony w Polsce. Razem pracujemy w tej samej firmie, a zonie wlasnie skonczyl sie 100% platny macierzynski (po 3 miesiacach). Malzonka otrzymuje teraz tylko SMP (statutory maternity pay - £139.50) ktore bedzie otrzymywala przez kolejne 6 miesiecy do momentu powrotu do pracy. Zlozylismy aplikacje o child benefit, ktory przysluguje kazdemu dziecku (okolo £80 miesiecznie).

Pytanie czy normalnej rodzinie ktora tu pracuje, placi podatki i ma 'swoj dom' mozna ubiegac sie o cos jeszcze ?
Z gory dziekuje za hejty :)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez brawo21 » 4 sty 2017, 16:31 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

Hej.niejestem pewny czy tobie też, ale twojej żonie i dziecku napewno naleza sie darmowe obiady organizowane przez polski kościół w wolverhampton.najlepiej zajedzcie tam i sie wszystkiego dowiecie namiejscu.ale wiem bo ma tak sąsiad kolegi szfagra.

brawo21
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 gru 2012, 10:44
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 4 sty 2017, 16:46 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

kruper86 napisał(a):(...)
Pytanie czy normalnej rodzinie ktora tu pracuje, placi podatki i ma 'swoj dom' mozna ubiegac sie o cos jeszcze ?
(...)

Na wstępie gratulacje :)
Poza CHB, o które już złożyłeś, pozostała reszta (no, może większość) zależy od dochodów, no i jak ostatnio słychać od długości pobytu tutaj. Nie podałeś nawet w przybliżeniu tych danych, więc wiesz... Wróżyć z fusów też można co Wam się należy...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 4 sty 2017, 16:56 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

Dziekuje Bardzo,

brawo21, dziekuje za podpowiedz.

Adam, zdaje sobie sprawe ze 'wszystko' zalezy od roznych aspektow, ale wlasnie o to mi chodzilo abym mogl sie dowiedziec o co mozna sie ubiegac bedac ze tak to nazwe 'normalna rodzina' mieszkajaca w Anglii.

-dochód razem < £40.000 rocznie.
-czas pobytu 3.5 roku.

Podziel sie wiadomosciami jesli wystarczy Ci tych 'szczegolow' :)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 sty 2017, 19:31 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

Jest tyle kalkulatorow online przez ktore mozna sprawdzic
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 4 sty 2017, 20:37 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

kruper86 napisał(a):Podziel sie wiadomosciami (...)


https://www.gov.uk/benefits-calculators jak wspomniała powyżej malenkagdz.
Świeże informacje no i źródło.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez dworek » 7 sty 2017, 01:07 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

normalna rodzina to decydujac sie na dziecko musi mu zapewnic wszystko a nie liczyc ze panstwo da , pozdrawiam

dworek
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 24 sie 2007, 22:44
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 7 sty 2017, 19:27 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

dworek - wydaje mi się że jak jestem normalną osobą pracującą, płacącą podatki itp, skoro daje tez od siebie to moge tez brać, o ile jest taka mozliwosc (tak jak juz wspomnialem wczesniej). Nie przysluguje mi WSZYSTKO bo ZARABIAM zarówno ja i moja żona. A tak między nami, Wy wszyscy pewnie tez nigdy niczego nie braliście... :)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 10 sty 2017, 00:03 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

Kruper86 niestety licz sie z tym, ze zadajac takie pytanie bedziesz atakowany. Tu na forum tego typu pytania zawsze spotykaja sie z niemilymi komentarzami. Przykre to ale niw od dzis wiadomo ze Polak Polakowi bywa wilkiem w tym kraju i zawisc bierze gore.

Skorzystaj z kalkulatora ktory AdamBoltryk podeslal. Kiedys z ciekawosci tam sprawdzalam dla siebie i meza :)

Ja mam 7miesiecznego synka i mam CHB na niego. Powinniscie dostac wyrownanie od momentu w ktorym jest w UK.
Jest child tax credit ale on zalezy od zarobkow. Jesli obydwoje pracujecie i Twoja zona wroci do pracy to raczej sie nie zalapiecie.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 sty 2017, 00:52 Re: Jakie sie naleza benefity :) ?

emigrantka90 napisał(a):(...) Powinniscie dostac wyrownanie od momentu w ktorym jest w UK.
(...)

... ale nie więcej niż za 12 miesięcy wstecz. To wyrównanie. Tak przynajmniej kiedyś było (6 lat temu) i wątpię, żeby się zmieniło. Chyba, że na krótszy okres.
Poza tym nie jestem pewien, czy JUŻ WESZŁO w życie, to że dzieci muszą być tutaj w przypadku CHB. Dużo szumu medialnego wokół tej zachciewajki, ale nadal (chyba) obowiązują przepisy EU i wystarczy, że dziecko przebywa na stałe w którymś z krajów członkowskich. Ale mówię, dużo zmian zapowiadali, więc może już to uchwalili i już obowiązuje.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI