Powrot do PL a podatek

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez bestb » 11 kwi 2018, 22:32 Powrot do PL a podatek

Witam
Zamierzam po długim pobycie w UK wrócić do PL- nie mam tam żadnych dochodów od 15 lat, czy jeśli wrócę w przyszłym roku w np. w Marcu czyli w czasie trwania roku podatkowego w PL i zacznę prace w PL miesiąc później to czy będę musiał się rozliczyć z dochodów z UK w Polskim urzędzie ?

Dodano: -- 15 kwi 2018, o 20:32 --

ponad 300 osób odwiedziło ten wątek ale nikt nic nie napisał... czy naprawdę nikt nic nie wie?

bestb
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 12 maja 2007, 11:31
Lokalizacja: Nuneaton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorgal » 23 kwi 2018, 12:43 Re: Powrot do PL a podatek

Też jestem zainteresowany tym wątkiem. Z tego co się orientuję to liczy się ile mieszkało się w danym roku podatkowym w Anglii a ile w Polsce. Najlepiej jest wrócić do Polski w grudniu i nic nie mówić w polskich urzędach że mieszkało i miało się dochody zagranicą. I podjąć pracę od stycznia. A już broń cię panie Boże podawać numeru Nin biurokratom w Polsce. Mafia skarbowa wydoi później z Ciebie wszystko.
Mnie dodatkowo interesuje kwestia dochodów kapitałowych z zagranicy mieszkając w Polsce. Ktoś coś wie w tej sprawie?

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jeremyfisher » 23 kwi 2018, 13:59 Re: Powrot do PL a podatek

tutaj masz czesciowa odpowiedz na twoje pytanie : http://powroty.gov.pl/-/czy-po-kilkulet ... irect=true

wyglada na to ze wszystko sie rozbija w ktorym kraju w danym roku podatkowym przebywasz conajmniej 183 dni, bo to wtedy stanowi o twoim centrum podatkowym.

jeremyfisher
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 17 lis 2016, 09:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bestb » 28 kwi 2018, 15:55 Re: Powrot do PL a podatek

Faktycznie tak jest- dziekuje


Co z emeryturą każdy kto pracuje w UK ma plan emerytalny - nieciłabym ZUSu w PL powiadamiać jak i przenosić składek do PL - jak to rozwiązać ?

bestb
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 12 maja 2007, 11:31
Lokalizacja: Nuneaton
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE

cron