Smart meter

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Beata » 17 lip 2018, 18:52 Smart meter

Hej,

Szukam informacji na temat Smart Meter.

Poki co nie ma Smart Meter, tylko place miesiecznie £46 na wode z Seven Trend. Wydaje mi sie, ze to dosc dosc duzo jak na 1 osobe.

Mieszkam sama we wlasnym 3-pokojowym domu, ale mysle o wynajeciu jednego z pokoi.

Nie mam znajomych singli albo par, ktore maja zainstalowany Smart Meter, aby porownac koszta. Czy moze ktos go posiada i powie ile mnie wiecej placi miesiecznie jak ma Smart Meter i czy wg niego zuzywan duzo wody? Z tego co pytalam znajomych, to powiedzieli mi abym zostala przy oplacie miesiecznej, bo lepiej na tym wyjde finansowo.

Czy ktos ma jakies doswiedczenia?

Z gory dziekuje. :)

Pozdrawiam,
Beata
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 17 lip 2018, 19:11 Re: Smart meter

mi akurat przychodzily ulotki na temat smart meter,ale gazu i pradu,z british gas.Nie miala to byc jakas inna taryfa,tylko taki podlicznik,na ktorym bym mogla sprawdzac,na biezaco zuzycie i koszt.Co do wody,musisz zobaczyc,czy masz licznik na wode czy placisz stala oplate.Jesli stala to placisz za ilosc pokoi a nie ilosc osob.Jesli mieszkasz sama,bardziej oplaciloby Ci sie zalozyc licznik,przy wiekszej ilosci osob,bardziej oplaca sie,bez mierzenia zuzycia.Jesli juz zalozysz licznik,pozniej nie bedziesz mogla zrezygnaowac.Ja chcialam licznik zmienic na stala oplate i nie moglam-south water.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kakttus » 25 lip 2018, 18:36 Re: Smart meter

Witam dwie podstawowe roznice w smart licznikow to
1-nie musisz wiecej wysylac im co 3 miesiace numerow z licznikow ,bo sami automatycznie pobieraja
2 daja takze urzadzenie na ktorym widac ile zuzywasz energii

Wiem bo instaluje liczniki dla scottish power.W twojej sytuacji jak kolega napisal placisz umownie,bez wzgledu ile wody zuzyjesz.Mieszkajac samotnie to nie ma sensu,takze musisz sama zdecydowac.

kakttus
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 paź 2012, 21:43
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mack » 4 sie 2018, 10:48 Re: Smart meter

Smart meter dotyczy tylko pradu i gazu. Przez to sa w stanie skontrolować zuzyta ilość energii w każdej chwili, będą wiedzieli czy ktoś jest w domu czy nie :) Moim zdaniem taka smycz dla uzytkownikow.. Co do wody to zainstaluj sobie licznik na wode i będziesz placila tylko za to co zużyjesz. 46 f miesięcznie to bardzo dużo. Ja place za 3 pokojowy dom 360 f rocznie z seven trent water bez licznikow

Mack
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączył: 30 kwi 2010, 12:57
Lokalizacja: sam nie wiem
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 5 sie 2018, 13:53 Re: Smart meter

Mack napisał(a):Smart meter dotyczy tylko pradu i gazu. Przez to sa w stanie skontrolować zuzyta ilość energii w każdej chwili, będą wiedzieli czy ktoś jest w domu czy nie :) Moim zdaniem taka smycz dla uzytkownikow.. Co do wody to zainstaluj sobie licznik na wode i będziesz placila tylko za to co zużyjesz. 46 f miesięcznie to bardzo dużo. Ja place za 3 pokojowy dom 360 f rocznie z seven trent water bez licznikow



Jeszcze bys musial zrezygnowac z internetu, bo tez moga sprawdzic, czy jestes w domu :).

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hanoka77 » 10 sie 2018, 18:38 Re: Smart meter

Hej Beata

46£ miesiecznie to bardzo duzo. Tez mieszkam sama i place okolo 100 £ co 6 miesiecy(mam smart meter)


Wode uzywam normalnie czyli mycie naczyn,prysznic,pralka.


Spisujesz licznik co jakis czas i wysylasz do Severn Trent?
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 46
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Beata » 11 sie 2018, 08:08 Re: Smart meter

Hej Hanoka77,

Nie spisuje licznikow i nie wysylam do Severn Trend.

Z tego co piszesz, to bardziej bedzie mi sie oplacalo miec licznik. Planuje jednak wynajac x1 pokoj i w takim wypadku, nie wiem czy ze wspollokatorem bedzie mi sie oplacalo zmieniac na licznik.

Z tyly i z przodu domu mam ogrod i w sezonie lenim caly czas je podlewam. Wiec juz sama nie wiem, co bedzie dla mnie lepsze. ;)

Dziekuje za wszystkie rady.

:)
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI