Rezygnacja z HSBC

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Ania. » 29 maja 2007, 13:20 Rezygnacja z HSBC

Chciałabym zrezygnować z usług HSBC czy mogę to zrobić online? :roll:

Ania.
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 29 maja 2007, 12:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 31 maja 2007, 05:42 Re: Rezygnacja z HSBC

niestety trzeba sie wybrac do jakiegos oddzialu. popieram, rozsadna decyzja!

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Nusio » 31 maja 2007, 06:39 Re: Rezygnacja z HSBC

vanwaestel napisał(a):popieram, rozsadna decyzja!


Tzn. HSBC nie jest dobrym bankiem? Z tego co wiem to jest chyba jednym z większych w UK. Jeśli nie HSBC to jaki bank wybrać? Za 2 tyg. przylatuje do B'ham i będę musiał gdzieś założyć konto. Wiem że był gdzieś juz temat o bankach ale chyba pozostał nierozstrzygnięty bo jedni chwalili HSBC a inni np. Loydsa czy jeszcze jakieś inne...

To będzie moja pierwsza praca w UK, dlatego to dla mnie ważne żeby od samego początku nie wpakować się w niepotrzebne "przygody", np. z bankiem.
Avatar użytkownika
Nusio
Rozeznany
 
 
Posty: 175
Wiek: 43
Dołączył: 28 kwi 2007, 21:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 31 maja 2007, 12:18 Re: Rezygnacja z HSBC

moje doswiadczenia z HSBC nie sa najlepsze. otworzylem bezplatne konto. dostalem karte debetowa i bylo git. po roku bank automatycznie, bez mojej zgody i wiedzy, podmienil mi konto na platne (15 funtow na miesiac). poszedlem to wyjasnic i sie dowiedzialem, ze teraz moge miec debet na koncie, dostane karte poreczajaca czeki, a w przeciagu 3miesiecy otrzymam kredytowke ale nikt nie byl w stanie powiedziec mi dlaczego bank zrobil to bez mojej zgody... wiec zrezygnowalem z konta w HSBC. poszedlem do LLoyds TSB i opowiedzialem cala sytuacje! dostalem bezplatne konto, ktore: ma karte debetowa, ma debet, po 3 miesiacach dostalem kredytowke i co wazne dalej nic nie place. moge rowniez zarzadzac finansami prze internet i telefon. narazie pozostane w tym banku. slyszalem duzo opini, ze Barclays jest najlepszym bankiem ale nie moge tego potwierdzic. mysle ze jak bede ubiegac sie o kredyt na mieszkanie to zobacze co mi zaoferuja.

podsumowywujac, polecam LLoyds TSB, duzo bardziej nic HSBC... w stosunku 10:1

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kat_Bham » 31 maja 2007, 16:49 Re: Rezygnacja z HSBC

ja wiem jedno najlepiej jest sie trzymac jednego banku-im dluzej masz konto (i prowadzisz je dobrze) masz tym lepsze oferty kredytowe.
loydsa nie wybralabym tylko dlatego ze maja go muslim a niech im sluzy...
Ale loyds, hsbc, barclays i natwest to taz wielka czworka w uk i sa bardzo bardzo podobne jesli chodzi o liczby i procenty wiec tak naprawde zalezy od indywidualnego wyboru albo od tego ktora karta sie wam bardziej podoba (by the way kredytowa z hsbc calkiem ladna)
ale chyba zlota w kazdym banku wyglada calkiem spoko :razz:

[ Dodano: Czw Maj 31, 2007 17:50 ]
chcialam jeszcze tylko dodac ze moj brat jest od kilku juz lat w hsbc ja w nat west i oboje jestesmy baardzo zadowoleni
oko za oko uczyni tylko świat ślepym!!!

Kat_Bham
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Wiek: 44
Dołączyła: 1 lut 2007, 12:31
Lokalizacja: rugby
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 1 cze 2007, 16:45 Re: Rezygnacja z HSBC

my mamy hsbc od poczatku tutaj, w zasadzie nie jest zle. mamy tam od poczatku debetowke, karte kredytowa z wysokim limitem( wiekszym niz chcemy) i niezla oferte na mortgage

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 11 cze 2007, 20:28 Re: Rezygnacja z HSBC

jesli chodzi o miesieczne utrzymanie konta to lloyds wygrywa a bo dlatego :
HSBC bierze 12.99 a LLoyds 7funta :)

wiec LLoyds gora 1:0

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 11 cze 2007, 20:32 Re: Rezygnacja z HSBC

anczi21 napisał(a):jesli chodzi o miesieczne utrzymanie konta to lloyds wygrywa a bo dlatego :
HSBC bierze 12.99 a LLoyds 7funta :)

wiec LLoyds gora 1:0


w obu bankach sa darmowe konta, wiec jest remis 1-1
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 11 cze 2007, 21:39 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja i mąż mamy w LLoyds. Obecnie mąż ma zlecenie na telefon (dobre rozwiązanie jak ktoś ma rodzinę w Polsce i musi przesyłać pieniądze), może wytłumaczę o co chodzi. Dostał kartę z kodami, drugą na nazwisko osoby do której wysyła pieniądze, kartę tą ma osoba w Polsce, dzwoni do banku, podaje kod z karty i ustalone hasło i mówi ile należy wpłacić na to, może nazwę to "podkonto", osoba w Polsce może z tej karty wypłacać pieniądze w bankomacie i płacić w sklepach. Jedna transakcja ( ok 1,5 f) liczy się jako ilość razy wypłacanych pieniędzy w Polsce, można to zrobić jednorazowo lub jak kto chce. Osoba wypłacająca wypłaca tyle kasy ile on przelewa, nie więcej. Zabijcie mnie nie wiem jak to się nazywa... ale zapytam męża. Myślę, że to oszczędna wersja dla osób mających rodziny, bo chyba przekaz np 100f kosztuje w granicach 12f. Na to konto można przelewać od 50 do 750 f jednorazowo, ale nie wiem czy to ustala bank czy samemu. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 12 cze 2007, 03:03 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja mam od poczatku LLoyds i nie narzekam - konto gratis, obsluga przez internet, debetu nie mam (jakos mi ostatnio przeszlo staranie sie o niego) karta kredytowa nigdy mi nie byla do szczescia potrzebna (debetowa dostaje sie na starcie).
W Barclays podobno sa walki z kartami kredytowymi, HSBC to moloch jak nasz PKO BP - niereformowalny.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 44
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Osberic » 27 cze 2007, 15:29 Re: Rezygnacja z HSBC

Mam konto prawie 2 lata w HSBC i jestem bardzo zadowolony, zadnych problemow do tej pory nie mialem a co wiecej umowilismy sie z kumplem na rozmowe w sprawie ubezpieczenia chorobowego itp, koles z ktorym bylismy umowieni nie mogl przyjsc na spotkanie bo mial wazna sprawe rodzinna ... w ramach przeprosin kasa za parking zostala wplacona przez bank na moje konto. Ujeli mnie tym gestem i napewno nie bede zmienial banku na zaden inny chociaz wiem ze gdzie indziej moglbym placic mniej za prowadzenie konta, zreszta roznica 5f to sa raptem 2 piwa miesiecznie z ktorych mozna zrezygnowac bez jakichkolwiek problemow.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
HTML: NIE
BBCode: TAK
Uśmieszki: TAK
Avatar użytkownika
Osberic
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 48
Dołączył: 16 maja 2007, 23:30
Lokalizacja: Acocks Zielony
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaliszanin81 » 27 cze 2007, 16:16 Re: Rezygnacja z HSBC

Osberic napisał(a):chociaz wiem ze gdzie indziej moglbym placic mniej za prowadzenie konta


Lub nie placic wogole, tak jak to ma miejsce kiedy posiada sie konto w Barclays.
Avatar użytkownika
Kaliszanin81
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 42
Dołączył: 2 lut 2007, 14:45
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Aga » 28 cze 2007, 18:43 Re: Rezygnacja z HSBC

ja mam konto w Barclays i jestem bardzo zadowolona, zadnych problemow, mila obsluga.
Moj maz pracowal w HSBC, mielismy tam konto i wiazalo sie to z wieloma problemami jak w zadnym innym banku wiec zrezygnowalam Zreszta po tym co maz mi powiedzial co sie dzieje w HSBC to trudno miec do nich zaufanie :mrgreen:

Aga
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 30 kwi 2007, 18:20
Lokalizacja: southampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Misiael » 7 wrz 2007, 23:28 Re: Rezygnacja z HSBC

Wiec tak mam konto w HSBC w listopadzie będzie rok i chwała koniec umowy :)
Były małe problemy z pobieraniem opłat za konto które to powodowały overdrafta i chargowali 25funtow za 1f ale to sie zdarzyło 2razy - czytaj 50funtow dla naciągaczy :P

Poszedłem w czerwcu do Barclays'a otworzyłem konto, podpisałem jakiś jeden papierek i dostałem po 7dniach ładna NIEBIESKA kartę a później PIN. Niebieska karta to nie żadna Visa, Maestro ani żadna działających w UK.Karta jak z Monopoly - działa tylko w magicznych bankomatach Barclaya i nawet w sklepie nią nie zapłacę :neutral:
żadnej kopi umowy, papierów z numerem konta itp itd. Po prostu bezwiedza na temat konta.
Dobrze ze konto darmowe wiec mam je d***

Poszedłem w tym tygodniu do HSBC bo co mi tam nie szkodzi spytać o kartę kredytowa gdyż potrzebowałem szybko kasę na kurs... Po 3minutach dostałem odp ze mam mały CREDIT SCORE :neutral:
Dowiedziałem się że aby go zwiększyć muszę mieć na chwilę obecna 700funtow to może by sie udało by otrzymać kartę z limitem 1000...
Paranoja zwłaszcza ze gdybym miał te 700 bym nie lazł do nich bo kurs 400... a najlepsze jest to ze dają karty tym co dopiero otworzyli konto i nawet wypłaty nie mieli :???:

W tym tygodniu ide do LLoyds'a by otworzyć konto i w listopadzie powiedzieć FAQ Off to HSBC....
A z Barklay's nadal nie mam żadnych info co to za konto, jaki numer itp.... nawet szkoda czasu by do nich iść.

Misiael
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 40
Dołączył: 6 paź 2006, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 8 wrz 2007, 08:49 Re: Rezygnacja z HSBC

Mamy z mezem konto w HSBC od kilku lat,i teraz dopiero czytam jakie to sa problemy i jestem w szoku ,mnie takie cos nie spotkalo a wszelkie formalnosci tam ida nam gladko i szybko...chyba przesadzacie? Chyba wam niczym nie da sie dogodzic :shock:

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 09:50 ]
a tak swoja droga,zadno z was nie mialo problemów z bankami w polsce??? porównajcie sobie dopiero oceniajcie :smile:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE