Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 19 cze 2007, 10:20 Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Witam
Mam pytanko
Chcialabym miec psa,ale nie wiem jak tu jest w U,K z zwierzakami.
Ile sie placi podatku,za psa?
Jak tu jest z lekarzem dla psa.
Koleznka sie oglasza,ze ma psa na wydanie za darmo 7 miesiecznego,bardzo bym chciala pieska,ale nie wiem jakie tu ,sa przepisy.....
Doradzcie mi
Pozdrawiam :roza: :roza: :roza: :roza:

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 19 cze 2007, 10:29 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

co do przepisow to nie mam pojecia bo dopiero tez bedziemy sie rozgladac za swoim psem, ale klinik weterynaryjnych jest wiecej niz przychodni dla ludzi o to sie nie musisz martwic , no i trzeba niestety (takie sa przepisy) zbierac odchody na spacerku po psie

KA

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 19 cze 2007, 11:15 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

psa np trzeba zdaje sie zglosic do councilu i odprowadzac podatek, slyszalam, ze nie maly. moja znajoma polka ma labradora, gorzej jak z dzieckiem. a weterynarz slono kosztuje. dlatego jest wiecej kotow ahhah.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 12 lip 2007, 14:26 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

kik1976 napisał(a):psa np trzeba zdaje sie zglosic do councilu i odprowadzac podatek, slyszalam, ze nie maly. moja znajoma polka ma labradora, gorzej jak z dzieckiem. a weterynarz slono kosztuje. dlatego jest wiecej kotow ahhah.


dlatego warto wybrać dla psa ubezpiecznie :mrgreen:
Obrazek

My naszego czworonoga przywozimy końcem lipca. Do tego czasu trwała cholerna kwarantanna przedwyjazdowa dla psa.
A od sierpnia zaczynamy podbój agencji w poszukiwaniu domu w Birmingham z psiurem :roll:
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 lip 2007, 18:09 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Jezeli chcesz pozadny dom wynajac to zapomniej o psie, jezeli komorke to mozesz miec psa, wiem to z wlasnego doswiadczenia
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 12 lip 2007, 18:20 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

wsiaz napisał(a):Jezeli chcesz pozadny dom wynajac to zapomniej o psie, jezeli komorke to mozesz miec psa, wiem to z wlasnego doswiadczenia

No wiesz... czyli 2 letniego psa, który żył z nami 2 lata mam wyrzucić? Czy zutylizować?
Pies to u nas członek rodziny, teraz w Wolverhampton landlord się zgadza na psa. Z tym, że w najbliższym czasie musimy się przenieść do B`ham, bo narzeczony tam pracuje, a dojazdy dzień w dzień biją po kieszeni. Będziemy szukać póki czegoś nie znajdziemy. Z psem.
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 lip 2007, 19:47 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Ja napisalem, ze jak szukasz pozadny dom to raczej nikt nie pozwoli ci na psa, bo niestety nawet maly pies to sa klopoty (Mialem psy: bardzo duzego i bardzo malego w tym samym czasie). 2letni pies to jeszcze prawie szczeniak, sama piszesz , ze on jest teraz w Pl jakis czas , jezeli jest mu dobrze tam gdzie teraz jest to pewnie szybko zapomni o tobie lub juz zapomnial. Moj maly piesek byl jakis czas u mojej mamy z wiadomym wzgledow i przyzwyczaila sie bardzo szybko do mojej mamy, wiec nie widzialem problemow , zeby tam zostala.
Wracajac do tematu, postaw sie w roli landlorda dysponujacego nowym domem do wynajecia z np nowymi wykladzinami.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 12 lip 2007, 20:57 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Katik ja Cie rozumiem, dla mnie moj kot to prawie jak pierwsze dziecko :) Niektorzy nie rozumieja tego. Wierze, ze znajdziecie fajne mieskzanie. Powodzenia
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 lip 2007, 22:17 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

tomik111 napisał(a):Katik ja Cie rozumiem, dla mnie moj kot to prawie jak pierwsze dziecko :) Niektorzy nie rozumieja tego. Wierze, ze znajdziecie fajne mieskzanie. Powodzenia


Jezeli to byla jakas aluzja do mnie , to chce cie poinformowac, iz mieszkam tutaj z pieskiem, od dluzszego czasu
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 13 lip 2007, 09:03 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

wsiaz napisał(a):Ja napisalem, ze jak szukasz pozadny dom to raczej nikt nie pozwoli ci na psa, bo niestety nawet maly pies to sa klopoty (Mialem psy: bardzo duzego i bardzo malego w tym samym czasie). 2letni pies to jeszcze prawie szczeniak, sama piszesz , ze on jest teraz w Pl jakis czas , jezeli jest mu dobrze tam gdzie teraz jest to pewnie szybko zapomni o tobie lub juz zapomnial. Moj maly piesek byl jakis czas u mojej mamy z wiadomym wzgledow i przyzwyczaila sie bardzo szybko do mojej mamy, wiec nie widzialem problemow , zeby tam zostala.
Wracajac do tematu, postaw sie w roli landlorda dysponujacego nowym domem do wynajecia z np nowymi wykladzinami.

Być może będzie to tochę więcej zachodu kosztowało , i dłużej potrwa, ale jestem pewna, że znajdziemy coś odpowiedniego z psem. Nie jeden znajomy ma i psa, i porządne lokum.

Co do reszty - pies o mnie nie zapomniał. Jest u moich rodziców, i co 2gi dzień dzownię, rodzice włączają głośnomówiący, ja rozmawiam z nim, a on liże słuchawkę... Nie wyobrażam sobie bym miała go tam zostawić,pomimo tego, że wiem że jest mu u rodziców superdobrze. Nie po to załatwialiśmy ponad 7 miesięczną kwarantannę by się tak szybko poddać.

Tak jak napisał tomik111 mój pies to mój synuś.... I doczekać się już go tutaj nie mogę.
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 13 lip 2007, 09:44 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Wsiaz, to nie byla zadna aluzja do Ciebie. Ale fakt jest taki, ze jak na pewno wiecie, niektorzy ludzie nie kumaja jak mozna zyc ze zwierzakiem. Ja uwazam, ze zwierzeta daja duzo uczuc, ucza ludzi okazywac uczucia i wogole sa super. Tez bym chcial przywiezc mojego burasa do Bham, ale to niemozliwe. Nie mamy samochodu, zreszta przewoz kota w klatce 20kilka godzin jest nie humanitarny. Tylko British airways woza zwierzaki, w dodatku przepisy sa takie, ze klatka w ktorej zwiarzak ma byc w luku bagazowym jest tak mala ze ledwo mysz sie miesci :([/code]
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 13 lip 2007, 09:50 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

Ze nie wspomnę już o tym, że przewóz samolotem to wbrew pozorom też kilkanaście godzin męczenia zwierzaka... Trzeba go nadać do cargo 4 godź przed odlotem, samemu się odprawić, 2 godź lotu, odprawa, i jakieś 3 godź zanim psiaka Ci wydadzą... Masakra... A do tego pupil podróźuje między bagażami, w klatce i potwornym huku zupełnie nie rozumiejąc co się dzieje. Zgroza.
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 13 lip 2007, 18:41 Re: Szukam inf na temat zwierzakow w U.K

ja przywiozlem psa w samochodzie, innego wyjscia nie widzialem, moja sunia byla juz ze mna 2 razy w PL i nie bylo zadnych problemow
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI