Rezygnacja z HSBC

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Misiael » 8 wrz 2007, 10:28 Re: Rezygnacja z HSBC

Ana :) napisał(a):[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 09:50 ]
a tak swoja droga,zadno z was nie mialo problemów z bankami w polsce??? porównajcie sobie dopiero oceniajcie :smile:

Całe życie konto w mBanku :) zero problemów i zero za prowadzenie konta od ponad 5lat !!
Jednym słowem The Best
Kolejnym Bankiem bezproblemowym jest BZWBK konto od 2lat :)

Misiael
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 40
Dołączył: 6 paź 2006, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 8 wrz 2007, 16:11 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja też mam z mężem konto w hsbc, już ponad 2 lata i w sumie jest ok, ale odradzam zakładanie konta na New Street, bo tam strasznie naciągają i trzeba sie nieźle namęczyć żeby coś załatwić a czasami nawet nie pozwolą dojść do stolika, bo jest za dużo ludzi :neutral:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bboy » 10 wrz 2007, 13:33 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja odradzam HSBC. Moja przygoda z tym bankiem wyglądała następująco:

założyłem konto bankowe w grudniu 2006r. Konto darmowe bez karty kredytowej, powiedzieli mi, że po 3 miesiącach mogę zmienić na inne konto z kartą kredytową. Chciałem lecieć do Polski, okazało się, że moją debetówką nie mogę zapłacić za bilety na samolot przez internet, zapłaciłem kartą kolegi. Nie mogłem wziąć komórki na abonament bo coś nie tak z kontem bankowym. Po 3 miesiącach chciałem zmienić na inne konto, ale okazało się, że zmienili regulamin i można dopiero po 6 miesiącach, to po kolejnych 3 miesiącach chciałem zmienić konto, ale system nie pozwolił na to. Po miesiącu od 2 próby zmiany konta, wszedłem na stronę bankową HSBC i tam próbowałem zmienić konto bankowe, o dziwo udało się. Dostałem maila że moje konto zostanie zmienione w ciągu 5 dni, oraz że do 14 dni zostaną mi przesłane 2 karty, kredytowa i debetowa. Po 10 dniach nic nie przyszło, więc zadzwoniłem do siedziby, okazało się, że przez internet nie można zmieniać rodzaju konta (to po jakiego jest tam taka opcja). W tym momencie przegięli i otworzyłem konto w Lloyds, dostałem kartę Visa, żadnych problemów w zakupach przez internet, jadąc autem w sierpniu tego roku do Anglii w Belgii płaciłem kartą za paliwo bez żadnych problemów, Euro przeliczyli na Funty bez żadnej prowizji po normalnym kursie. Dostałem drugą kartę do przelewów, na którą przelewam pieniądze i można w Polsce z niej wypłacić pieniądze.

Także zdecydowanie odradzam HSBC

bboy
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 40
Dołączył: 19 lis 2006, 09:08
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez biff30 » 10 wrz 2007, 16:31 Re: Rezygnacja z HSBC

mam konto w hsbc od prawie 3 lat i nigdy nie miałem problemow czy to z karka kredytowa czy kredytem ide i po 10 minutach zalatwione pozdrawiam
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Wiek: 48
Dołączył: 17 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: redditch/tarnobrzeg
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 10 wrz 2007, 20:03 Re: Rezygnacja z HSBC

W HSBC jak ktos zalatwil wszystko na starych jeszcze przepisach to nie narzeka,teraz sie przepisy zmienily a i pewnie wiecie dlaczego?dlaczego sa zaostrzone?A ilez to polaków "wykolowalo"nawet banki?a w szczególnosci polskie cygany :wink: :roza:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez BOZENA1972 » 10 wrz 2007, 20:13 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja tez mam konto w HSBC i nie mam zadnych zastrzezen.Zakladalam je na New Street 2,5 roku temu i jestem zadowolona.Jak do tej pory nikt mnie na nic nie naciagal.
do_you_know*_*

BOZENA1972
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączyła: 30 sie 2007, 20:59
Lokalizacja: Erdington B-ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez madhavendra » 1 gru 2007, 10:51 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja tez bylem w HSBC, razem z moja zona. Jak skonczyla sie jej ksiazeczka payin i poprosilismy w banku o nowa dostalismy ksiazeczke czekowa. no i za kazdym nastepnym razem kiedy prosilismy o pay in book, dostawalismy cos innego, tak ze cala biblioteka nam sie uzbierala :twisted:
Karta debetowa to maestro, czyli nie uznawana w wiekszosci sklepow internetowych, nie mozna kupowac biletow na samolot w niektorych liniach itd.

Teraz przenieslismy sie do Nationwide. Jest to nieduzy bank (building society) i oprocz tego ze konto jest darmowe i od razu dostalismy karty debetowe Visa (z 500£ overdraftu) to co jest dla nas najwazniejsze to darmowe uzywanie karty w bankomatach na calym swiecie (z tego co wiem wszystkie inne banki pobieraja za to prowizje). Tak ze nawet wyjezdzajac do kraju raczej zostawimy pieniadze tutaj, skoro dostep do nich jest tak latwy. (I dopoki nie wyjasni sie do konca sprawa z tym podwojnym opodatkowaniem ;) )

PS Widze, ze pare osob pisalo o wysokich oplatach za konto w HSBC. Czy nie daliscie sobie czasami wcisnac konta plus? Przy zakladaniu u nich konta zawsze probuja to wepchnac, praktycznie na sile i placi sie za to kilkanascie funtow miesiecznie. My tez dalismy sie zmanipulowac, ale na szczescie jest chyba okres dwoch tygodni, ze mozna sie wycofac, co kiedy tylko zdalismy sobie sprawe szybko zrobilismy.
Avatar użytkownika
madhavendra
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 19 wrz 2006, 18:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alexandra » 1 gru 2007, 11:55 Re: Rezygnacja z HSBC

HSBC nie jest dobrym bankiem... Ale jak spytamy anglików w jakim są banku, to połowoa powie że w HSBC... Anglicy lubią to, co nie dobre :(
[you]Podczas przerwy obiadowej siadaj w swoim samochodzie z suszarka do włosów skierowana na przejeżdżające samochody i sprawdzaj czy zwalniają.

alexandra
Rozeznany
 
 
Posty: 123
Dołączyła: 27 lis 2007, 08:15
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 1 gru 2007, 12:58 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja normalnie nie wierze co wy piszecie? mi nic nie pobieraja ,niczego nie wciskaja ...hmmm dziwie sie wam poprostu,ciagle sprawdzam wszystko w hsbc i nic takiego mi sie nie przytrafia.Zadnego platnego konta itd,zadnych dodatkowych oplat i reklam...trzeba pilnowac i zastrze sobie ,mamy do tego prawo a nie po czasie sie orietujecie ze cos nie tak macie...powodzenia :)

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez qetchup » 1 gru 2007, 13:29 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja chce pochwalic Lloyds TSB. Mam konto classic (visa, debet) wiec zadnych oplat, na sile nie wciskali premium czy cus tam platnego, dostep do konta on line, bilety lotnicze? zaden problem. przez telefon tez idzie zalatwic jak wpisalem zle haslo kilkakrotnie wiec prosilem by odblokowali. w ciagu dnia mozna pobrac z bankomatu max chyba 305Ł, zaszedlem do kasy i poprosilem o wiecej, dalem tylko dowod, podpisalem sie i wszystko gra. dla znajomych robili problem bo podpis nie byl podobny do tego co na dowodzie (swoja droga podpis na dowodzie np 5 lat temu a teraz czesto moze sie roznic wiec nie wiem czemu z tego robia problem). wszedlem na debet, szybko uregulowalem zaleglosci to nie ponioslem kary w postaci kilkudziesieciu funtow, kolega z kolei 2 razy sie nadzial, nie uregulowal na czas i z chargowali go. ogolnie nie mam zastrzezen do Lloyds'a
pozdrawiam
Baptised with a perfect name...
Avatar użytkownika
qetchup
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 39
Dołączył: 1 cze 2007, 17:14
Lokalizacja: Birmingham/Augustów
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agamiltko » 1 gru 2007, 17:43 Re: Rezygnacja z HSBC

Hej. Ja mam konto w HSBC, otworzylam tydzien po przyjezdzie, od razu dostalam tez karte kredytowa z dosyc wysokim limitem, mam rowniez karte kredytowa banku, ktory nalezy do HSBC. Nigdy nie mialam zadnego problemu, moge tylko pochwalic. Obsluge mam super, konto internetowe bardzo ulatwia mi zycie. Jak potrzebne mi byly informacje i mieli zadzwonic, zadzwonili. Ale juz moja kolezanka zakladajac u nich konto miala doczynienia z najgorszym durniem jaki swiat widzial. Z tego wniosek, ze kazdy bank ma lepsze i gorsze strony. Moja rada jest taka: pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie. I absolutnie nie podpisujcie nic bez przeczytania.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 45
Dołączyła: 29 lip 2007, 23:16
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alexandra » 1 gru 2007, 17:47 Re: Rezygnacja z HSBC

Ja również jestem zadowolona z Lloydsa TSB.
[you]Podczas przerwy obiadowej siadaj w swoim samochodzie z suszarka do włosów skierowana na przejeżdżające samochody i sprawdzaj czy zwalniają.

alexandra
Rozeznany
 
 
Posty: 123
Dołączyła: 27 lis 2007, 08:15
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kimer44 » 8 gru 2007, 17:39 Re: Rezygnacja z HSBC

Witam
To ja nie wiem jak wy to zrobiliście że macie w Lloydsie darmowe konto.

Ja ok 8 miesięcy temu zakładając tam konto zgodziłem się płacić dwa quidy/miesiąc.
Upewniłem się że jest to opłata stała, a nie jakaś promocja.
Po czym poł roku poźniej jak prześledziłem wyciągi okazało się że po 3 miesiącach od założenia zaczęli mi naliczać siedem quidów miesięcznie. Okazało się że te 2 to jednak była promocja.

Five o'clocki u mnie w pracy polecają Halifax i chyba na ten bank się przerzucę.
Co o tym myślicie?

[ Dodano: Sob Gru 08, 2007 18:09 ]
I jeszcze...

Moim przyjaciołom, którzy mają konto (albo konta) w HSBC już drugi raz zdarzyło się, że zginęły im z konta pieniądze.
Za każdym razem była to kwota 50 funtów.
Bank po rozpatrzeniu wniosku oczywiście pieniądze zwrócił. "Błąd systemu".
Mnie nie pociąga jednak wizja studiowania każdego wyciągu w poszukiwaniach błędu banku - choć szczerze mówiąc nauczony doświadczeniami i tak to robię.

kimer44
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 43
Dołączył: 6 sty 2007, 00:39
Lokalizacja: Birmingham (WWA)
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jj » 13 sty 2008, 20:03 Re: Rezygnacja z HSBC

mam pytanie,czy wie ktos czy jest mozliwe dokonac przelewu z hsbc na konto w polsce,ale bedac tez w polsce?

jj
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 13 sty 2008, 19:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jacob » 13 sty 2008, 23:44 Re: Rezygnacja z HSBC

jezeli masz taka mozliwosc to online, jest tez oddzial hsbc w polsce w warszawie, moze tam ci pomoga...
pozdr
Avatar użytkownika
Jacob
Rozeznany
 
 
Posty: 140
Wiek: 42
Dołączył: 3 sty 2007, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE